Lot 13: BOOK OF PRAYERS

39th Auction of Antiques & Objects of Art

Platinum House

by Auction House Zezula

November 3, 2012

603 00 BRNO, Czech Republic

  • BOOK OF PRAYERS
  • BOOK OF PRAYERS

Description: BOOK OF PRAYERS Bohemia / Moravia, second half of 19th century. Hand-written prayers and songs in Czech language. Manuscript decorated by aquarelles. Hard leather binding.

KNIHA MODLITEB České země, 2. pol. 19. stol. Ručně psané modlitby a písně v českém jazyce. Akvarelem zdobený rukopis psaný perem. Písničky při oběti mše svaté, str. 15-78; Modlitby při mši svaté, str. 79-106; Modlitby před a po zpovědi (zahrnuty i modlitby před a po svatém přijímání), str. 107-134; Nešpory na všecky slavnosti celého roku, str. 135-174; Křížová cesta, str. 175-223; Hodinky o neposkvrněném početí Panny Marie, str. 224-267; Pobožnost k svatému Janu Nepomuckému (zahrnuty i další pobožnosti), str. 268-314. 314 str. (stránkováno od str. 15). Pevná kožená vazba.

GEBETSBUCH 2. H. 19. Jh. Handgeschriebene Gebete auf Tschechisch. Feder und Aquarell. Gesänge zur Feier der heiligen Messe, S. 15-78; Gebete zur Messe, S. 79-106; Gebete vor und nach dem Beichte und vor und nach der Kommunion S. 107-134; Vesper an alle Festtagen, S. 135-174; Kreuzweg, S. 175-223; Stundengebet zur unbefleckten Empfängnis, S. 224-267; Andacht zum Hl. Johannes Nepomuk und andere Gebete, S. 268-314. 314 Setien. (beginnt auf S. 15). Fester Ledereinband.

Title