Lot 1: PHOTOGRAPHY OF ELISKA KRASNOHORSKA WITH A DEDICATION

Auction House Zezula

November 3, 2012, 10:00 AM CET
603 00 BRNO, Czech Republic
1 saved

Description: PHOTOGRAPHY OF ELISKA KRASNOHORSKA WITH A DEDICATION Bohemia, about 1860 and beginning of 20th century. Periodic photography of Eliska Krasnohorska shown as a young girl (about ) with the reverse side with her dedication : „Vzorné vlastence, již miluji od jejího mládí, na památku podává obrázek ze svého vlastního mládí v úctě a sympatii Eliška Krásnohorská. V Praze, dne 7. listopadu 1921."(„To a great patriot and a friend I cherished since childhood I give this photography of myself from my childhood days. In Prague, 7.November 1921"), 161x104 mm. Photography is set in an art nouveau standing frame for the desk.
Comes with a photography of an old woman to whom this depiction was meant. 50x35 mm.

FOTOGRAFIE ELIŠKY KRÁSNOHORSKÉ S VĚNOVÁNÍM Čechy, kolem r. 1860 a zač. 20. stol. Na dobové fotografii Eliška Krásnohorská jako mladá dívka (kolem r. 1860), na rubu její věnování: „Vzorné vlastence, již miluji od jejího mládí, na památku podává obrázek ze svého vlastního mládí v úctě a sympatii Eliška Krásnohorská. V Praze, dne 7. listopadu 1921.". Černobílá fotografie na papíře, 161x104 mm. Fotografie je vložena do stolního secesního rámečku s opěrkou.
Spolu: fotografie staré ženy, jíž bylo věnování určeno, 50x35 mm.

PHOTOGRAPHIE VON ELIŠKA KRÁSNOHORSKÁ MIT WIDMUNG Böhmen, um 1860 und Anf. 20. Jh. Zeitgenössische Photographie, Eliška Krásnohorská als junges Mädchen (um 1860), verso mit eigener Widmung: „Vzorné vlastence, již miluji od jejího mládí, na památku podává obrázek ze svého vlastního mládí v úctě a sympatii Eliška Krásnohorská. V Praze, dne 7. listopadu 1921.", 161x104 mm. Im Jugendstilrahmen. Dazu: Photographie einer alten Frau, der die Widmung bestimmt wurde. 50x35 mm. Gerahmt.

Shipping: Auction House will ship, at Buyer's expense
21.0%
CZK0 CZK1,999 CZK100
CZK2,000 CZK3,999 CZK200
CZK4,000 CZK9,999 CZK500
CZK10,000 CZK29,999 CZK1,000
CZK30,000 CZK59,999 CZK2,000
CZK60,000 CZK99,999 CZK5,000
CZK100,000 CZK499,999 CZK10,000
CZK500,000 CZK999,999 CZK50,000
CZK1,000,000+ CZK100,000
Shipping Terms: Auction House will ship, at Buyer's expense