Lot 369: quite rare 11th/12th Cent. Indian Pala-dynasty "Green Tara" sculpture in black sylfite stone

DVC

October 22, 2016, 11:00 AM CET
Ghent, Belgium
3 saved

Description: NOORDOOST-INDIA - PALA-DYNASTIE - 11�/12� EEUW zeldzame stele (80 x 375 cm) in sylfiet met de afbeelding van Shyamatara (de "groene Ster") ook genaamd "de groene Tara") een vrouwelijke bodhisattva en emanatie van de Jina Amoghasiddhi (getuige daarvan de rijke juwelen waarme ze getooid is) staande in samapada op een dubbele lotusbloem het rechterhand in varada-mudra (schenkingsgebaar) en in het linkerhand de stengel van een lotusbloem eindigt in een "utpala" (blauwe lotus) die de schouder flankeert. Zij wordt geflankeerd door twee mythische leeuwen ("yali's") en boven haar aureool is de ENGLISH quite rare 11th/12th Cent. Indian Pala-dynasty "Green Tara" sculpture in black sylfite stone
Accepted forms of payment: Wire Transfer
Shipping: to be arranged with the Auction House

Paintings, Furniture, Objets d'Art

DVC

Ghent, Belgium

31.0%
€0 €299 €20
€300 €699 €50
€700 €1,999 €100
€2,000 €6,999 €500
€7,000 €19,999 €1,000
€20,000+ €2,000
Shipping Terms: to be arranged with the Auction House