Lot 369: quite rare 11th/12th Cent. Indian Pala-dynasty "Green Tara" sculpture in black sylfite stone

Paintings, Furniture, Objets d'Art

by DVC

October 22, 2016

Ghent, Belgium

Description: NOORDOOST-INDIA - PALA-DYNASTIE - 11�/12� EEUW zeldzame stele (80 x 375 cm) in sylfiet met de afbeelding van Shyamatara (de "groene Ster") ook genaamd "de groene Tara") een vrouwelijke bodhisattva en emanatie van de Jina Amoghasiddhi (getuige daarvan de rijke juwelen waarme ze getooid is) staande in samapada op een dubbele lotusbloem het rechterhand in varada-mudra (schenkingsgebaar) en in het linkerhand de stengel van een lotusbloem eindigt in een "utpala" (blauwe lotus) die de schouder flankeert. Zij wordt geflankeerd door twee mythische leeuwen ("yali's") en boven haar aureool is de
ENGLISH
quite rare 11th/12th Cent. Indian Pala-dynasty "Green Tara" sculpture in black sylfite stone