Englebert van Anderlecht Sold at Auction Prices

        Nov. 11, 2023

        Est: €800 - €1,500

        VAN ANDERLECHT ENGLEBERT (1918 - 1961) inkttekening met een krachtig uitgewerkte compositie met vogelkop - 36 x 27 op verso getekend, gedateerd 1957 en genummerd 298 prov : vroegere collectie van professor Jean Christophe mid 20th Cent. Belgian ink drawing - signed Englebert Van Anderlecht, dated 1957 and numbered 298 on the back

        DVC
      • Van Anderlecht Englebert - Composition N°3 (1955)
        Oct. 21, 2023

        Van Anderlecht Englebert - Composition N°3 (1955)

        Est: €1,000 - €1,400

        Brush drawing and lavis in India ink on paper - Signature stamp on the reverse "1955 / N°3" - Exhibition labels on the reverse and exhibition stamp

        De Vuyst
      • Englebert VAN ANDERLECHT. Composition n°769. 1958. Encre sur papier, 55
        Sep. 30, 2023

        Englebert VAN ANDERLECHT. Composition n°769. 1958. Encre sur papier, 55

        Est: €400 - €500

        Englebert VAN ANDERLECHT. Composition n°769. 1958. Encre sur papier, 55 x 33. Signée, titrée et datée au dos de l’œuvre. Sous verre et passe-partout. Cadre en bois clair.

        Lhomme
      • Englebert VAN ANDERLECHT. Sans titre n°549. 1957. Crayon, 20 x 14. Signé
        Sep. 30, 2023

        Englebert VAN ANDERLECHT. Sans titre n°549. 1957. Crayon, 20 x 14. Signé

        Est: €600 - €800

        Englebert VAN ANDERLECHT. Sans titre n°549. 1957. Crayon, 20 x 14. Signé au dos. Sous verre et passe-partout. Cadre doré.

        Lhomme
      • Englebert VAN ANDERLECHT (1918-1961)., Abstraction à l'encre., Signée au dos et datée 1957., Dimensions : 48 x 63 cm.,
        Sep. 24, 2023

        Englebert VAN ANDERLECHT (1918-1961)., Abstraction à l'encre., Signée au dos et datée 1957., Dimensions : 48 x 63 cm.,

        Est: €300 - €400

        Englebert VAN ANDERLECHT (1918-1961). Abstraction à l'encre. Signée au dos et datée 1957. Dimensions : 48 x 63 cm. Englebert VAN ANDERLECHT (1918-1961). Ink abstraction. Signed on the back and dated 1957. Dimensions: 48 x 63 cm.

        MJV Soudant
      • Engelbert van Anderlecht 1918–1961
        Jun. 21, 2023

        Engelbert van Anderlecht 1918–1961

        Est: CHF30,000 - CHF50,000

        Engelbert van Anderlecht 1918–1961 Ohne Titel, 1960 Öl auf Leinwand rückseitig schwer lesbar signiert und datiert 1960 160 x 122,5 cm

        Artcurial Beurret Bailly Widmer
      • Englebert VAN ANDERLECHT (1918-1961)
        Jun. 18, 2023

        Englebert VAN ANDERLECHT (1918-1961)

        Est: €800 - €1,200

        Englebert VAN ANDERLECHT (1918-1961) Ink drawing n° 528, signed verso and dated 1956. Inkt tekening n° 528, getekend verso en gedateerd 1956.

        Maison Jules Veilinghuis
        Jun. 18, 2023

        Est: €1,000 - €1,500

        Englebert VAN ANDERLECHT (1918-1961) Drawing Composition n° 4, signed verso and dated 1953. Tekening Compositie n° 4, getekend verso en gedateerd 1953.

        Maison Jules Veilinghuis
        May. 07, 2023

        Est: €700 - €1,500

        VAN ANDERLECHT ENGLEBERT (1918 - 1961) schilderij in gemengde techniek : "Abstracte compositie (n° 16)" - 63 x 48 op verso getekend en gedateerd 1958 English Translation: mid 20th Cent. Belgian abstract mixed media painting - signed Englebert Van Anderlecht and 1958 dated on the back

        DVC
        May. 07, 2023

        Est: €700 - €1,500

        VAN ANDERLECHT ENGLEBERT (1918 - 1961) werk in zwarte Chinese inkt : "Abstracte compositie" (n° 196) - 65 x 50 op verso getekend en gedateerd 1956 English Translation: mid 20th Cent. Belgian painting in Chinese ink - signed E. Van Anderlecht and dated 1956 (on the back)

        DVC
        May. 07, 2023

        Est: €800 - €1,500

        VAN ANDERLECHT ENGLEBERT (1918 - 1961) inkttekening met een krachtig uitgewerkte compositie met vogelkop - 36 x 27 op verso getekend, gedateerd 1957 en genummerd 298 prov : vroegere collectie van professor Jean Christophe English Translation: mid 20th Cent. Belgian ink drawing - signed Englebert Van Anderlecht, dated 1957 and numbered 298 on the back

        DVC
      • Van Anderlecht Englebert - Composition (1959)
        Mar. 04, 2023

        Van Anderlecht Englebert - Composition (1959)

        Est: €700 - €1,200

        Brush drawing in India ink and lavis on paper - Signature stamp on the reverse and inventory number "1959 / nr. 6"

        De Vuyst
      • Van Anderlecht Englebert - Composition (1957)
        Mar. 04, 2023

        Van Anderlecht Englebert - Composition (1957)

        Est: €1,000 - €1,500

        Brush drawing in India ink on paper - Signature stamp on the reverse and inventory number "1957 / nr. 262"

        De Vuyst
      • Englebert van Anderlecht, 1918-1961, Exposition Van Anderlecht
        Nov. 29, 2022

        Englebert van Anderlecht, 1918-1961, Exposition Van Anderlecht

        Est: CHF400 - CHF600

        Verso signed: Van Anderlecht. Titled and dated upper center: Exposition Van Anderlecht, 6 - 30 Octobre 1960.

        Germann Auction House Ltd
      • ENGLEBERT VAN ANDERLECHT (1918-1961) - Sang, 1959
        Jun. 13, 2022

        ENGLEBERT VAN ANDERLECHT (1918-1961) - Sang, 1959

        Est: €40,000 - €60,000

        ENGLEBERT VAN ANDERLECHT (1918-1961) Sang, 1959 Huile sur toile. Signée en bas à droite. Datée au dos. Olieverf op doek rechts onderaan gesigneerd. Achteraan gedateerd. 155 x 121 cm Exposition / Tentoostelling: ‐1959: Biennale de Sao Paulo, Brésil ‐1968: Contrasten 47‐67, KMSK, Antwerpen ‐1969: Galerie MAS, Astene‐Deinze ‐1969: Museum voor Schone Kunsten, Oostende. Bibliographie / Bibliografie: Serge Goyens de Heusch, Englebert Van Anderlecht, Fonds Mercator, 1998, ill. p.131. Provenance / Herkomst : Collection privée, Liège.

        Cornette de Saint-Cyr-Bruxelles
      • ENGLEBERT VAN ANDERLECHT - (1918-1961)
        Jun. 13, 2022

        ENGLEBERT VAN ANDERLECHT - (1918-1961)

        Est: €4,000 - €6,000

        ENGLEBERT VAN ANDERLECHT (1918-1961) La pelle, 1953 Fer Ijzer 101 x 51 cm Bibliographie / Bibliografie: Serge Goyens de Heusch, Englebert Van Anderlecht, Fonds Mercator, 1998, ill. p.131. Provenance / Herkomst : Collection privée, Liège

      • Englebert Van Anderlecht (1918-1961)
        Jun. 12, 2022

        Englebert Van Anderlecht (1918-1961)

        Est: €1,000 - €1,500

        Vue du Square AmbiorIx à Bruxelles avec la statue du "Cheval à l'abreuvoir" par Constantin Meunier sur la droite.. Huile sur toile. 33 x 54 cm. Signée.

        Stanley's auction
      • VAN ANDERLECHT ENGLEBERT (1918 - 1961) VAN ANDERLECHT ENGLEBERT (1918 - 1961) schilderij in gemengde
        May. 01, 2022

        VAN ANDERLECHT ENGLEBERT (1918 - 1961) VAN ANDERLECHT ENGLEBERT (1918 - 1961) schilderij in gemengde

        Est: €700 - €1,000

        VAN ANDERLECHT ENGLEBERT (1918 - 1961) VAN ANDERLECHT ENGLEBERT (1918 - 1961) schilderij in gemengde techniek : "Compositie (n° 16)" - 63 x 48 op verso getekend en gedateerd 1958 20th Cent. Belgian abstract mixed media painting - signed Englebert Van Anderlecht and 1958 dated on the back VAN ANDERLECHT ENGLEBERT (1918 - 1961) schilderij in gemengde techniek : "Compositie (n° 16)" - 63 x 48 op verso getekend en gedateerd 1958||20th Cent. Belgian abstract mixed media painting - signed Englebert Van Anderlecht and 1958 dated on the back

        DVC
      • ENGELBERT VAN ANDERLECHT (1918-1961) Sans titre, n°575, 1957. Fusain sur papier. Cach
        Dec. 15, 2021

        ENGELBERT VAN ANDERLECHT (1918-1961) Sans titre, n°575, 1957. Fusain sur papier. Cach

        Est: €600 - €800

        ENGELBERT VAN ANDERLECHT (1918-1961) Sans titre, n°575, 1957. Fusain sur papier. Cachet de la signature au dos. Houtskool op papier. Stempel van de handtekening op de achterkant. 36 x 27 cm

      • ENGLEBERT VAN ANDERLECHT (1918-1961) Sans titre (n°231). Encre et lavis d’encre sur papier
        Dec. 15, 2021

        ENGLEBERT VAN ANDERLECHT (1918-1961) Sans titre (n°231). Encre et lavis d’encre sur papier

        Est: €600 - €800

        ENGLEBERT VAN ANDERLECHT (1918-1961) Sans titre (n°231). Encre et lavis d’encre sur papier. Cachet de la signature au dos. Daté au dos. Inkt en gewassen inkt op papier. Stempel van de handtekening op de achterkant. Achteraan gedateerd. 50 x 35 cm

      • VAN ANDERLECHT ENGELBERT (1918 - 1961) werk in zwarte Chinese inkt : "Abstracte compositie" (n° 196)
        Dec. 04, 2021

        VAN ANDERLECHT ENGELBERT (1918 - 1961) werk in zwarte Chinese inkt : "Abstracte compositie" (n° 196)

        Est: €1,000 - €2,000

        VAN ANDERLECHT ENGELBERT (1918 - 1961) werk in zwarte Chinese inkt : "Abstracte compositie" (n° 196) - 65 x 50 op verso getekend en gedateerd 1956 20th Cent. Belgian painting in Chinese ink - signed E. Van Anderlecht and dated 1956 (on the back)

        DVC
      • Engelbert Van Anderlecht (1918-1961) Figure
        Jun. 29, 2021

        Engelbert Van Anderlecht (1918-1961) Figure

        Est: €500 - €700

        Figure Ink and wash on paper. Stamp of signature and dates 1956 at the back. Figure Encre de Chine et lavis sur papier. Cachet de signature au dos et date 1956.

        Brussels Art Auctions
      • ENGLEBERT VAN ANDERLECHT (1918-1961) Sans titre (n°385), 1959. Encre sur papier.
        Jun. 24, 2021

        ENGLEBERT VAN ANDERLECHT (1918-1961) Sans titre (n°385), 1959. Encre sur papier.

        Est: €500 - €700

        ENGLEBERT VAN ANDERLECHT (1918-1961) Sans titre (n°385), 1959. Encre sur papier. Cachet de la signature au dos. Inkt op papier. Stempel van de handtekening op de achterkant. 18 x 27 cm

      • ENGLEBERT VAN ANDERLECHT (1918-1961) Sans titre (n°440), 1955. Lavis d’encre sur
        Jun. 24, 2021

        ENGLEBERT VAN ANDERLECHT (1918-1961) Sans titre (n°440), 1955. Lavis d’encre sur

        Est: €800 - €1,200

        ENGLEBERT VAN ANDERLECHT (1918-1961) Sans titre (n°440), 1955. Lavis d’encre sur papier. Cachet de la signature au dos. Gewassen inkt op papier. Stempel van de handtekening op de achterkant. 56 x 44 cm

      • ENGLEBERT VAN ANDERLECHT (1918-1961) Sans titre (n°442), 1956. Lavis d’encre sur
        Jun. 24, 2021

        ENGLEBERT VAN ANDERLECHT (1918-1961) Sans titre (n°442), 1956. Lavis d’encre sur

        Est: €1,200 - €1,500

        ENGLEBERT VAN ANDERLECHT (1918-1961) Sans titre (n°442), 1956. Lavis d’encre sur papier. Cachet de la signature au dos. Gewassen inkt op papier. Stempel van de handtekening op de achterkant. 44 x 56 cm

        Jun. 13, 2021

        Est: €1,000 - €1,500

        Englebert Van Anderlecht (1918-1961) Indian ink and lavis No title Signed and dated 1954. Oost-Indische inkt en lavis. Geen titel. Gesigneerd en gedateerd 1954.

        Maison Jules Veilinghuis
        Jun. 05, 2021

        Est: €1,000 - €1,500

        VAN ANDERLECHT ENGLEBERT (1918 - 1961) gemengde techniek (inkt en lavis) : "Geabstraheerde compositie met figuren" - 47 x 61 op verso getekend en gedateerd 1955 20th Cent. Belgian mixed media - signed Englebert Van Anderlecht and dated 1955 (on the back)

        DVC
        May. 30, 2021

        Est: €1,200 - €1,400

        Vue de parc/Paysage, 1945. Huile sur toile, signée en bas à gauche. 33 x 54 cm. Une photo d'une feuille anciennement collée au revers précise la date et le numéro 275 au catalogue raisonné de l'artiste. Porte une étiquette de vente de la galerie De Vuyst.

        Stanley's auction
      • Englebert VAN ANDERLECHT (1918-1961) & Jef VERHEYEN (1932-1984)
        May. 30, 2021

        Englebert VAN ANDERLECHT (1918-1961) & Jef VERHEYEN (1932-1984)

        Est: €15,000 - €20,000

        "L'un et l'autre", 1960, Huile sur toile, 130 x 97 cm. Signée, intitulée, datée 60 et numérotée 7 au dos. Encadrée dans un box américain (135,8 x 103 cm). L'œuvre porte une étiquette de la Galerie Campo & Campo à Anvers et la marque de la Galerie Cotthem à Knokke. Provenance: Collection privée anversoise. Note : Dans l'ouvrage de référence de Serge Goyens de Heusch : "Englebert van Anderlecht", édité au Fonds Mercator, il est mentionné que Jef Verheyen a participé à la création d'une quinzaine de toiles (p.190) avec Englebert van Anderlecht (série "L'un et l'autre"). Celle-ci porte le numéro 7 au dos. Jef Verheyen reproduira ensuite l'expérience avec Lucio Fontana.

        Stanley's auction
      • ENGELBERT VAN ANDERLECHT (1918-1961)
        Apr. 22, 2021

        ENGELBERT VAN ANDERLECHT (1918-1961)

        Est: €600 - €800

        Untitled, 1955. Watercolour, Indian ink, crayon. Signed on the reverse with stamp and annotation in bic. Framed. Description FR Sans titre, 1955. Aquarelle, encre de Chine et crayond e couleur. Signé au cachet au verso, avec annotation en bic. Encadré. Beschrijving NL Zonder titel, 1955. Aquarel, Oost-Indische inkt, kleurkrijt. Getekend op verso met stempel 'Van Anderlecht', met annotatie in bic '1955/ N°286/ 50 x 70 cm'. In kader.

        Apr. 21, 2021

        Est: €15,000 - €18,000

        Ombre, 1957. Canvas. Signed 'Van Anderlecht'. Small perforation. Exhibition: Brussels, Paleis voor Schone Kunsten, 1958; Elsene, Musée d'Ixelle, 1968; Brussels, KMSKB, 'E. Van Anderlecht 1918-1961', 15.3-13.5.1990, cat.nr. 39. The painter Engelbert van Anderlecht (1918-1961) studies at the art academy of Sint-Joost-ten-Node. Here, he experiences his first encounter with animism and later on influences of Cézanne can be found in his work. From 1957 onwards, he adopts an extremely iconoclastic attitude towards realism in painting and gradually, he devotes himself to abstract expressionism. Art critic Willem Elias would even go that far as to list him amongst international names such as Willem de Kooning (1904-1997) and Georges Mathieu (1921-2021). Unfortunately, this abstract expressionistic period came to an abrupt end, when he died unexpectedly in 1961. Van Anderlecht aimed at implementing an unspoiled purity. A beauty and simplicity he could find in animals and primitive artwork. This painting from 1957, titled "Ombre", was already implemented in an exhibition of the PSK in Brussels (1958) only one year after van Anderlecht had painted it. It was also part of an exhibition in the Musée d'Ixelle in 1968. In a more recent past (1990), this painting was exhibited once more in the Belgian capital in the exhibition 'E. Van Anderlecht 1918-1961'. Description FR Ombre, 1957. Toile. Signée 'Van Anderlecht'. Perforation minimale. Provenance : Collection privée, Anvers Exposition : Bruxelles, Palais des Beaux-Arts, 1958 ; Ixelles, Musée d'Ixelles, 1968 ; Bruxelles, KMSKB, ''E. Van Anderlecht 1918-1961', 15.3.1990-13.5.1990, cat.nr. 39. Le peintre Engelbert van Anderlecht (1918-1961) a étudié à l'académie des arts Sint-Joost-ten-Node. C'est là, par l'intermédiaire de ses professeurs, qu'il est entré en contact avec l'animisme. Plus tard, on retrouve également des influences de Cézanne dans son œuvre. À partir de 1957, cependant, il adopte une attitude extrêmement iconoclaste à l'égard du réalisme en peinture et se consacre à l'expressionnisme abstrait. Le critique Willem Elias l'a même placé parmi des noms internationaux tels que Willem de Kooning (1904-1997) et Georges Mathieu (1921-2012). Au cours de sa période d'expressionnisme abstrait, qui s'achève brutalement par sa mort prématurée en 1961, Van Anderlecht recherche la pureté intacte, telle qu'elle est présente dans les animaux et les primitifs. Cela lui a donné une affinité visible avec le mouvement CoBrA. Cette œuvre de 1957, intitulée "Ombre", figurait déjà dans une exposition du PSK de Bruxelles (1958) un an après que Van Anderlecht l'ait peinte et faisait également partie d'une exposition au MSK d'Ixelles (1968). Dans un passé plus récent (1990), l'œuvre est revenue et a été exposée à nouveau dans la capitale. Beschrijving NL Ombre, 1957. Doek. Getekend 'Van Anderlecht'. Minieme perforatie. Herkomst: Private collectie, Antwerpen Tentoonstelling: Brussel, Paleis voor Schone Kunsten, 1958; Elsene, Museum van Elsene, 1968; Brussel, KMSKB, ''E. Van Anderlecht 1918-1961',', 15.3.1990-13.5.1990, cat.nr. 39. De schilder Engelbert van Anderlecht (1918-1961) volgde zijn opleiding aan de kunstacademie van Sint-Joost-ten-Node. Hier kwam hij door zijn leraren in contact met het animisme. Later zijn er ook invloeden van Cézanne in zijn oeuvre terug te vinden. Vanaf 1957 neemt hij echter een uitermate iconoclastische houding aan tegenover realisme in de schilderkunst en wijdt hij zich toe aan het abstract expressionisme. Criticus Willem Elias plaatst hem hierbij zelfs tussen internationale namen zoals Willem de Kooning (1904-1997) en Georges Mathieu (1921-2012). Van Anderlecht streefde in zijn abstract expressionistische periode, die een abrupt einde kende door zijn vroegtijdige dood in 1961, naar ongerepte zuiverheid zoals aanwezig bij dieren en primitieven. Dit leverde hem een zichtbaar verwantschap met de CoBrA beweging op. Dit werk uit 1957, getitled “Ombre”, werd reeds een jaar nadat van Anderlecht het schilderde opgenomen in een tentoonstelling van het Brusselse PSK (1958) én maakte eveneens deel uit van een expo in het MSK van Elsene (1968). In een recenter verleden (1990) keerde het werk terug en werd het opnieuw tentoon gesteld in de hoofdstad.

      • Van Anderlecht & J. Dypréau Englebert - Je jouis dans le feu (1958) - (Peinture partagée)
        Mar. 06, 2021

        Van Anderlecht & J. Dypréau Englebert - Je jouis dans le feu (1958) - (Peinture partagée)

        Est: €2,200 - €3,000

        Wash and brown ink on paper - Signature stamp 1958 and inventory number 547 on the reverse

        De Vuyst
      • Van Anderlecht Englebert - Compositions (1953-58)
        Mar. 06, 2021

        Van Anderlecht Englebert - Compositions (1953-58)

        Est: €700 - €1,000

        Lot of 5 wash, charcoal drawings and sepia ink - Signature stamp and inventory number on the reverse (each) - Unframed

        De Vuyst
      • Van Anderlecht Englebert - Compositions (1953-57)
        Mar. 06, 2021

        Van Anderlecht Englebert - Compositions (1953-57)

        Est: €700 - €1,000

        Lot of 5 wash, charcoal drawings and watercolours - Signature stamp and inventory number on the reverse (each) - Unframed

        De Vuyst
      • ENGLEBERT VAN ANDERLECHT (1918-1961) Sans titre (n°10A), 1955. Encre
        Feb. 07, 2021

        ENGLEBERT VAN ANDERLECHT (1918-1961) Sans titre (n°10A), 1955. Encre

        Est: €1,000 - €1,500

        ENGLEBERT VAN ANDERLECHT (1918-1961) Sans titre (n°10A), 1955. Encre et lavis d’encre sur papier. Cachet de la signature et date au dos. Inkt en gewassen inkt op papier. Stempel van de handtekening en datum op de achterkant. 55 x 73 cm

      • ENGLEBERT VAN ANDERLECHT (1918-1961) Sans titre (n°8), 1957. Encre et
        Feb. 07, 2021

        ENGLEBERT VAN ANDERLECHT (1918-1961) Sans titre (n°8), 1957. Encre et

        Est: €1,000 - €1,500

        ENGLEBERT VAN ANDERLECHT (1918-1961) Sans titre (n°8), 1957. Encre et lavis d’encre sur papier. Cachet de la signature et date au dos. Inkt en gewassen inkt op papier. Stempel van de handtekening en datum op de achterkant. 50 x 70 cm

      • ENGLEBERT VAN ANDERLECHT (1918-1961) Composition n°6-54, 1954. Encre
        Feb. 07, 2021

        ENGLEBERT VAN ANDERLECHT (1918-1961) Composition n°6-54, 1954. Encre

        Est: €800 - €1,200

        ENGLEBERT VAN ANDERLECHT (1918-1961) Composition n°6-54, 1954. Encre et lavis d’encre sur papier. Inkt en gewassen inkt op papier. 50 x 70 cm

      • Englebert Van Anderlecht (1918-1961) - Sans titre (n°298), 1957. - Encre et lavis d’encre -
        Jan. 27, 2021

        Englebert Van Anderlecht (1918-1961) - Sans titre (n°298), 1957. - Encre et lavis d’encre -

        Est: €800 - €1,200

        Englebert Van Anderlecht (1918-1961) Sans titre (n°298), 1957. Encre et lavis d’encre de Chine sur papier. Cachet de la signature et date au dos. Inkt en gewassen inkt op papier. Stempel van de signature en datum op de achterkant. 36 x 27 cm

      • Englebert Van Anderlecht (1918-1961) - Sans titre (n°10). - Encre et lavis d’encre - de Chi
        Jan. 27, 2021

        Englebert Van Anderlecht (1918-1961) - Sans titre (n°10). - Encre et lavis d’encre - de Chi

        Est: €1,200 - €1,500

        Englebert Van Anderlecht (1918-1961) Sans titre (n°10). Encre et lavis d’encre de Chine sur papier. Cachet de la signature et date au dos. Inkt en gewassen inkt op papier. Stempel van de signature en datum op de achterkant. 63 x 49 cm

      • Englebert Van Anderlecht (1918-1961) - N°4, 1959.
        Dec. 14, 2020

        Englebert Van Anderlecht (1918-1961) - N°4, 1959.

        Est: €40,000 - €60,000

        Englebert Van Anderlecht (1918-1961) N°4, 1959. Huile sur toile. Cachet de la signature et datée au dos. Olieverf op doek. Stempel van de signature en datum op de achterkant. 100 x 81 cm Provenance/Herkomst: Collection privée/Prive collectie, Belgique. Cornette de Saint Cyr Bruxelles Belgium art

      • Van Anderlecht Englebert (1918 - 1961) Belgium - La gare de triage (The railway yard) (1955)
        Dec. 05, 2020

        Van Anderlecht Englebert (1918 - 1961) Belgium - La gare de triage (The railway yard) (1955)

        Est: €40,000 - €50,000

        Oil on canvas - Signature stamp on the reverse 1955 with title and invent. nr. 88 - Exhibition labels on the reverse - With documentation

        De Vuyst
      • VAN ANDERLECHT Englebert (1918 - 1961) - "Personnage stylisé" lavis d'encre noire sur papier. Sig
        Nov. 18, 2020

        VAN ANDERLECHT Englebert (1918 - 1961) - "Personnage stylisé" lavis d'encre noire sur papier. Sig

        Est: €700 - €900

        VAN ANDERLECHT Englebert (1918 - 1961) "Personnage stylisé" lavis d'encre noire sur papier. Signé au verso en bas à droite Englebert Van Anderlecht. Ecole belge. (Plis et petites déchirures sur les bords). Dim.:480x300mm.

      • Dessins
        Sep. 09, 2020

        Dessins

        Est: €800 - €1,200

        "Je jouis dans le feu" - "Peinture partagée" lavis d'encre brune sur papier. Par Jean Dypréau et Englebert Van Anderlecht. Ecole belge. Epoque: 1959. (On y joint un ouvrage sur l'artiste dans lequel l'oeuvre est illustrée p.164). Dim.:70x100cm.

      • Englebert Van Anderlecht (1918-1961) - Composition géométrique n°1, 1954
        Jun. 30, 2020

        Englebert Van Anderlecht (1918-1961) - Composition géométrique n°1, 1954

        Est: €450 - €650

        Englebert Van Anderlecht (1918-1961) Composition géométrique n°1, 1954 Ensemble de deux dessins au fusain sur papier. Cachet de la signature et daté au dos. Reeks van twee tekeningnen. Houtskool op papier. Stempel van de signature en datum op de achterkant 50 x 65 cm

      • Englebert Van Anderlecht (1918-1961) - Sans titre (n°710), 1955
        Jun. 18, 2020

        Englebert Van Anderlecht (1918-1961) - Sans titre (n°710), 1955

        Est: €1,200 - €1,600

        Englebert Van Anderlecht (1918-1961) Sans titre (n°710), 1955 Encre et lavis d’encre de Chine sur papier. Cachet de la signature et date au dos. Inkt en gewassen inkt op papier. Stempel van de handtekening en datum op de achterkant. 25 x 35 cm

      • Englebert Van Anderlecht - (1918-1961)
        Jun. 18, 2020

        Englebert Van Anderlecht - (1918-1961)

        Est: €1,200 - €1,500

        Englebert Van Anderlecht (1918-1961) Sans titre (n°298), 1957 Encre et lavis d’encre de Chine sur papier. Cachet de la signature et date au dos. Inkt en gewassen inkt op papier. Stempel van de handtekening en datum op de achterkant. 36 x 27 cm

      • Englebert Van Anderlecht (1918-1961) - Composition abstraite, 1958
        Jun. 18, 2020

        Englebert Van Anderlecht (1918-1961) - Composition abstraite, 1958

        Est: €1,500 - €2,000

        Englebert Van Anderlecht (1918-1961) Composition abstraite, 1958 Encre et lavis d'encre sur papier. Cachet de la signature et date au dos. Oost-indische inkt en gewassen inkt op papier. Stempel van de handtekening en datum op de achterkant. 65 x 50 cm

      • Englebert Van Anderlecht (1918-1961) - Sans titre (n°28), 1960
        Jun. 18, 2020

        Englebert Van Anderlecht (1918-1961) - Sans titre (n°28), 1960

        Est: €1,500 - €2,000

        Englebert Van Anderlecht (1918-1961) Sans titre (n°28), 1960 Pastel sur papier. Cachet de la signature et date au dos. Pastel op papier. Stempel van de handtekening en datum op de achterkant. 65 x 50 cm

      Auction Houses Selling Works by Englebert van Anderlecht