Miroslav Bílek Sold at Auction Prices

Photographer, b. 1937 - d. 2000

    • Miroslav Bílek (1937-2000)
      Oct. 11, 2018

      Miroslav Bílek (1937-2000)

      PLOCHY - 37. Z CYKLU "PRÁZDNÉ PROSTORY" 5 1979 Černobílá bromostříbrná fotografie na matném papíru, původní autorská zvětšenina. 235x259 mm (383x285 mm). Recto tužkou vpravo dole pod obrazem podpis autora a datace, verso značeno autorským razítkem, další poznámky tužkou. Stav A. AREAS - 37TH FROM THE CYCLE "PRÁZDNÉ PROSTORY" 5 (EMPTY SPACES) 1979 Vintage gelatin silver print on matte paper. 235x259 mm (383x285 mm). Signed and dated in pencil lower right, artist`s stamp and annotations in pencil on the verso. Condition A. FLÄCHEN - 37. AUS DEM ZYKLUS "LEERE RÄUME" 5 1979 Silbergelatineabzug auf Mattpapier, vintage. 235x259 mm (383x285 mm). Recto in Bleistift rechts unten unter dem Bild Unterschrift des Künstlers und Datierung, verso Künstlerstempel, andere Notizen in Bleistift. Zustand A.

      Auction House Zezula
    • Miroslav Bílek (1937-2000)
      Oct. 11, 2018

      Miroslav Bílek (1937-2000)

      Z CYKLU "ZÁVOJE" 80. léta 20. stol. Ručně kolorovaná bromostříbrná fotografie na matném papíru, původní autorská zvětšenina. 290x248 mm (397x287 mm). Recto tužkou vpravo dole pod obrazem podpis autora, verso značeno autorským razítkem, tužkou název díla. Stav A. Český fotograf, téměř celý život strávil v Rožnově pod Radhoštěm. Vystudoval anorganickou chemii na VŠ chemicko-technologické v Pardubicích. Fotografii se věnoval od 60. let. V roce 1965 vstoupil do skupiny Profil a pravidelně se účastnil jejích výstav až do jejího rozpadu v roce 1977. Poté se zúčastňoval činnosti skupiny Setkání. Autorova tvorba je velmi rozmanitá, sahá od fotografií krajin z Beskyd přes fotografie aktů po montáže ženského těla a krajiny. Velmi působivé jsou jeho experimenty s barevnou fotografií z 80. let, balancující na hranici abstraktní fotografie (např. cykly Plochy, Závoje či Horečka). Věnoval se dokumentární fotografii, např. v cyklech Lidé, kteří mě míjejí, nebo Lidé v metru. Věnoval se také teoretické činnosti. Od roku 1975 byl lektorem na ITF v Opavě. FROM THE CYCLE "ZÁVOJE" (VEILS) 1980`s Vintage gelatin silver print on matte paper, hand-colored. 290x248 mm (397x287 mm). Signed in pencil lower right, artist`s stamp and title in pencil on the verso. Condition A. AUS DEM ZYKLUS "SCHLEIER" 1980s Handkolorierter Silbergelatineabzug auf Mattpapier, vintage. 290x248 mm (397x287 mm). Recto in Bleistift rechts unten unter dem Bild Unterschrift des Künstlers, verso Künstlerstempel, Titel in Bleistift. Zustand A.

      Auction House Zezula
    • Miroslav Bílek (1937-2000)
      Oct. 08, 2016

      Miroslav Bílek (1937-2000)

      FROM THE CYCLE MOURNFUL VEILS. 1980’s. Vintage coloured matte gelatin silver print. 242x178 mm (299x230 mm). Signed by the photographer in pencil lower right, titled by the photographer in pencil, as well as photographer’s stamp on the verso. Condition A. Estimated price: 8 000 - 12 000 CZK / 296 - 444 € Z CYKLU TESKNÉ ZÁVOJE. 80. léta 20. století. Kolorovaná bromostříbrná fotografie na matném papíru, původní autorská zvětšenina. 242x178 mm (299x230 mm). Recto tužkou vpravo dole podpis autora, verso značeno autorským razítkem, tužkou název díla. Stav A. Odhadní cena: 8 000 - 12 000 Kč / 296 - 444 € AUS DEM ZYKLUS WEHMÜTIGE SCHLEIER. 1980-1990. Kolorierter Silbergelatineabzug auf Mattpapier, vintage. 242x178 mm (299x230 mm). Recto in Bleistift rechts unten signiert, verso Künstlerstempel, in Bleistift Werktitel. Zustand A. Schätzpreis: 8 000 - 12 000 CZK / 296 - 444 EUR

      Auction House Zezula
    • Miroslav Bílek (1937-2000)
      Oct. 08, 2016

      Miroslav Bílek (1937-2000)

      FROM THE CYCLE HILLSIDES. 1979. Vintage ferrotyped gelatin silver print. 280x238 mm (364x291 mm). Signed and titled by the photographer in pencil, photographer’s stamp, stamp: „Dům kultury ROH Galerie nahoře České Budějovice“, as well as other annotations in pencil on the verso. Condition A/B. The residue of paper tape on the verso. Estimated price: 10 000 - 14 000 CZK / 370 - 519 € Z CYKLU STRÁNĚ. 1979. Černobílá bromostříbrná fotografie na lesklém papíru, původní autorská zvětšenina. 280x238 mm (364x291 mm). Verso značeno autorským razítkem, tužkou název díla a podpis autora, dále značeno razítkem „Dům kultury ROH Galerie nahoře České Budějovice“, další poznámky tužkou. Stav A/B. Verso zbytky papírové lepicí pásky po instalaci. Odhadní cena: 10 000 - 14 000 Kč / 370 - 519 € AUS DEM ZYKLUS HÄNGE. 1979. Silbergelatineabzug auf Glanzpapier, vintage. 280x238 mm (364x291 mm). Verso Künstlerstempel, in Bleistift Werktitel und signiert, Stempel: „Dům kultury ROH Galerie nahoře České Budějovice“, andere Notizen in Bleistift. Zustand A/B. Verso Klebeband-Reste. Schätzpreis: 10 000 - 14 000 CZK / 370 - 519 EUR

      Auction House Zezula
    • Bílek, Miroslav: Female nude
      Dec. 02, 2015

      Bílek, Miroslav: Female nude

      Est: €350 - €500

      Female nude. 1972 -75. Vintage matte gelatin silver print. 24 x 24,5 cm (38,8 x 28,7 cm). Signed by the photographer in pencil below the image in the margin; photographer's stamp, signed by the photographer in pencil and annotated in pencil on the verso. Traces of previous mounting on the verso, otherwise a dark print in near excellent condition.

    • Miroslav Bílek (1937-2000)
      Oct. 10, 2015

      Miroslav Bílek (1937-2000)

      Est: Kč8,000 - Kč12,000

      Miroslav Bílek (1937-2000) FROM THE CYCLE ‘HOUSES OF SECRETS’. 1970’s. Black and white silver bromide photograph on matte paper, original authorial enlargement. 256x258 mm (378x286 mm). Verso marked with authorial stamp, also with exhibition the stamp ‘Výstavní síň fotoklubu Domu kultury ROH Příbor’ (Exhibition hall of Community centre ROH Příbor) and ‘Galerie Nahoře - Dům kultury ROH České Budějovice 1979’ (Gallery On the Top – Community centre ROH České Budějovice 1979), name of the work and other notes in pencil. Condition B. Verso remains of paper adhesive tape, white frame of the photograph slightly soiled. Miroslav Bílek (1937-2000) Z CYKLU DOMY TAJEMSTVÍ. 70. léta 20. století. Černobílá bromostříbrná fotografie na matném papíru, původní autorská zvětšenina. 256x258 mm (378x286 mm). Verso značeno autorským razítkem, dále razítkem z výstavy „Výstavní síň fotoklubu Domu kultury ROH Příbor“ a „Galerie Nahoře - Dům kultury ROH České Budějovice 1979“, tužkou název díla a další poznámky. Stav B. Verso zbytky papírové lepicí pásky (adjustace), bílé orámování fotografie lehce ušpiněno. Miroslav Bílek (1937-2000) AUS DEM ZYKLUS HÄUSER DES GEHEIMNISSES. 70. Jahre des 20. Jhs. Schwarzweißfotografie, Vintage Bromsilbergelatineabzug auf Mattpapier. 256x258 mm (378x286 mm). Vom Künstler gestempelt, Ausstellungstempel „Výstavní síň fotoklubu Domu kultury ROH Příbor“ und „Galerie Nahoře - Dům kultury ROH České Budějovice 1979“, mit Bleistift betitelt und andere Notizen. Zustand B. Verso Reste der Papierband (Anpassung), weißer Rahmen des Bildes leicht verschmutzt.

      Auction House Zezula
    • Miroslav Bílek (1937-2000)
      Oct. 10, 2015

      Miroslav Bílek (1937-2000)

      Est: Kč8,000 - Kč12,000

      Miroslav Bílek (1937-2000) TREE. 1980’s. Coloured silver bromide photograph on matte paper, original authorial enlargement. 220x332 mm (283x393 mm). Recto author’s signature lower right in pencil, verso marked with authorial stamp, name of the work in pencil. Condition A. Miroslav Bílek (1937-2000) STROM. 80. léta 20. století. Kolorovaná bromostříbrná fotografie na matném papíru, původní autorská zvětšenina. 220x332 mm (283x393 mm). Recto tužkou vpravo dole podpis autora, verso značeno autorským razítkem, tužkou název díla. Stav A. Miroslav Bílek (1937-2000) BAUM. 80. Jahre des 20. Jhs. Kolorierte Fotografie, Vintage Bromsilbergelatineabzug auf Mattpapier. 220x332 mm (283x393 mm). Recto mit Bleistift rechts unten signiert, vom Künstler gestempelt, mit Bleistift betitelt. Zustand A.

      Auction House Zezula
    • Miroslav Bílek (1937-2000)
      Oct. 10, 2015

      Miroslav Bílek (1937-2000)

      Est: Kč8,000 - Kč12,000

      Miroslav Bílek (1937-2000) LUMINOUS PRINTS. 1987. Coloured silver bromide photograph on matte paper, original authorial enlargement. 243x202 mm (292x230 mm). Recto author’s signature and dating lower right in pencil, verso marked with authorial stamp, name of the work in pencil. Condition A. Miroslav Bílek (1937-2000) SVĚTELNÉ STOPY. 1987. Kolorovaná bromostříbrná fotografie na matném papíru, původní autorská zvětšenina. 243x202 mm (292x230 mm). Recto tužkou vpravo dole podpis autora a datace, verso značeno autorským razítkem, tužkou název díla. Stav A. Miroslav Bílek (1937-2000) LICHTSPUREN. 1987. Kolorierte Fotografie, Vintage Bromsilbergelatineabzug auf Mattpapier. 243x202 mm (292x230 mm). Recto mit Bleistift rechts unten signiert und datiert, vom Künstler gestempelt, mit Bleistift betitelt. Zustand A.

      Auction House Zezula
    • Miroslav Bílek (1937-2000)
      Apr. 18, 2015

      Miroslav Bílek (1937-2000)

      Est: Kč6,000 - Kč12,000

      Miroslav Bílek (1937-2000) FROM MOURNFUL VEILS SERIES. 1980s. Colorized silver bromide photograph on matte paper, original authorial enlargement. 236x176 mm (295x235 mm). Recto author's signature in pencil lower right, verso marked with authorial stamp, title of the work in pencil. Condition A. Miroslav Bílek (1937-2000) Z CYKLU TESKNÉ ZÁVOJE. 80. léta 20. století. Kolorovaná bromostříbrná fotografie na matném papíru, původní autorská zvětšenina. 236x176 mm (295x235 mm). Recto tužkou vpravo dole podpis autora, verso značeno autorským razítkem, tužkou název díla. Stav A. Miroslav Bílek (1937-2000) AUS DEM ZYKLUS TRAURIGE SCHLEIER. 1980-1990. Kolorierter Bromsilbergelatineabzug auf Mattpapier, Vintage. 236x176 mm (295x235 mm). Recto rechts unten mit Bleistift vom Künstler signiert, verso Künstlerstempel, mit Bleistift betitelt. Zustand A.

      Auction House Zezula
    • Miroslav Bílek (1937-2000)
      Apr. 18, 2015

      Miroslav Bílek (1937-2000)

      Est: Kč6,000 - Kč12,000

      Miroslav Bílek (1937-2000) DANCING COUPLE. 1980s. Colorized silver bromide photograph on matte paper, original authorial enlargement. 236x178 mm (295x231 mm). Recto author's signature in pencil lower right, verso marked with authorial stamp, title of the work in pencil. Condition A. Miroslav Bílek (1937-2000) TANČÍCÍ DVOJICE. 80. léta 20. století. Kolorovaná bromostříbrná fotografie na matném papíru, původní autorská zvětšenina. 236x178 mm (295x231 mm). Recto tužkou vpravo dole podpis autora, verso značeno autorským razítkem, tužkou název díla. Stav A. Miroslav Bílek (1937-2000) TNAZENDES PAAR. 1980-1990. Kolorierter Bromsilbergelatineabzug auf Mattpapier, Vintage. 236x178 mm (295x231 mm). Recto rechts unten mit Bleistift vom Künstler signiert, verso Künstlerstempel, mit Bleistift betitelt. Zustand A.

      Auction House Zezula
    • Miroslav Bílek (1937-2000)
      Apr. 18, 2015

      Miroslav Bílek (1937-2000)

      Est: Kč6,000 - Kč12,000

      Miroslav Bílek (1937-2000) FROM SURFACES SERIES. 1980s. Colorized silver bromide photograph on matte paper, original authorial enlargement. 202x204 mm (290x236 mm). Recto author's signature in pencil lower right, verso marked with authorial stamp, title of the work in pencil. Condition A. Miroslav Bílek (1937-2000) Z CYKLU PLOCHY. 80. léta 20. století. Kolorovaná bromostříbrná fotografie na matném papíru, původní autorská zvětšenina. 202x204 mm (290x236 mm). Recto tužkou vpravo dole podpis autora, verso značeno autorským razítkem, tužkou název díla. Stav A. Český fotograf, téměř celý život strávil v Rožnově pod Radhoštěm. Vystudoval anorganickou chemii na VŠ chemicko-technologické v Pardubicích. Fotografii se věnoval od 60. let. V roce 1965 vstoupil do skupiny Profil a pravidelně se účastnil jejích výstav až do jejího rozpadu v roce 1977. Poté se zúčastňoval činnosti skupiny Setkání. Autorova tvorba je velmi rozmanitá, sahá od fotografií krajin z Beskyd přes fotografie aktů po montáže ženského těla a krajiny. Velmi působivé jsou jeho experimenty s barevnou fotografií z 80. let, balancujících na hranici abstraktní fotografie (např. cykly Plochy, Závoje či Horečka). Věnoval se dokumentární fotografii, např. v cyklech Lidé, kteří mě míjejí nebo Lidé v metru. Zabýval se také teoretickou činností. Od roku 1975 byl lektorem na ITF v Opavě. Miroslav Bílek (1937-2000) AUS DEM ZYKLUS FLÄCHE. 1980-1990. Kolorierter Bromsilbergelatineabzug auf Mattpapier, Vintage. 202x204 mm (290x236 mm). Recto rechts unten vom Künstler signiert, verso Künstlerstempel, mit Bleistift betitelt. Zustand A.

      Auction House Zezula