Josef Ehm Sold at Auction Prices

Photographer

      • Josef Ehm, 1909-1989
        Feb. 27, 2024

        Josef Ehm, 1909-1989

        Est: €1,200 - €1,600

        Josef Ehm, 1909-1989 Pygmalia, 1963, Vintage print Verso Urheberstempel, mit Bleistift in Tschechisch bezeichnet und datiert Reprod. in: Z. Kirschner, Josef Ehm, Chicago 1990, S. 14 23,8:17,2 cm

        Schneider-Henn
      • Josef Ehm, 1909-1989
        Feb. 02, 2024

        Josef Ehm, 1909-1989

        Est: €1,200 - €1,600

        Schneider-Henn
      • Josef Ehm (Czech, 1909-1989) Portfolio of 18 Gelatin Silver Prints
        May. 31, 2022

        Josef Ehm (Czech, 1909-1989) Portfolio of 18 Gelatin Silver Prints

        Est: $300 - $600

        Josef Ehm (Czech, 1909-1989) Portfolio of 18 Gelatin Silver Prints. Each size: 10'' x 8'' (25 x 20 cm). Provenance: Collection of Joshua P. Smith.

        Material Culture
      • Ehm, Josef: Female nude under veil
        Jun. 16, 2021

        Ehm, Josef: Female nude under veil

        Est: €1,200 - €1,500

        Female nude under veil. 1946. Vintage matte gelatin silver print on chamois paper. 29,2 x 22,3 cm. Signed and dated by the photographer in ink, photographer's stamp Photographer's stamp, titled and dated on the verso. - - A few small nicks in edges, a few retouched spots, otherwise a fine tonal print in near excellent condition. - - Sollten Sie detailliertere Zustandsberichte wünschen, kontaktieren Sie uns bitte. / Should you need more detailed condition reports, please contact us.

      • Josef Ehm (1909-1989)
        Oct. 28, 2020

        Josef Ehm (1909-1989)

        Est: £200 - £300

        Josef Ehm (1909-1989) SOLARISED NUDE, 1946, Vintage solarised silver gelatin print, image size, 175 x 125mm, mounted onto period card and signed and dated by the photographer in pencil in mount, framed and glazed Provenance: Concrete Matter Archive

        Chiswick Auctions
      • Ehm, Josef: Female nude, Prague
        Jun. 10, 2020

        Ehm, Josef: Female nude, Prague

        Est: €1,200 - €1,500

        Female nude, Prague. 1946/printed 1950s. Solarized gelatin silver print. 22,2 x 16 cm. Photographer's stamp, titled and dated on the verso. Matted and framed under glass, gallery label mounted on frame verso. Small retouched scratch in the negative near right edge, otherwise a fine tonal print in excellent condition. Provenance: From a Czech private collection, to Galerie Johannes Faber, Vienna, to the present owner. - Sollten Sie detailliertere Zustandsberichte wünschen, kontaktieren Sie uns bitte. / Should you need more detailed condition reports, please contact us.

      • Josef Ehm (1909-1989)
        Mar. 12, 2020

        Josef Ehm (1909-1989)

        POZOR DĚTI! 1936 Černobílá bromostříbrná fotografie na matném papíru, pozdější autorská zvětšenina. 122x180 mm. Verso značeno autorským razítkem, tužkou název díla a datace. Stav A. Český fotograf, pedagog a redaktor. Vyučil se portrétním fotografem v poděbradském ateliéru K. Podlipného. V letech 1934–1946 vyučoval fotografii na SGŠ v Praze (a potom ještě v 60. letech na FAMU), mezi léty 1939-1941 redigoval s J. Funkem časopis Fotografický obzor. V r. 1982 daroval Ústavu dějin umění AV výběr svých snímků, které předtím publikoval v uměleckohistorické literatuře (V. Volavka, J. V. Myslbek, Praha 1942, A. Kutal, České gotické sochařství 1350-1450, Praha 1962, Oldřich J. Blažíček, Ferdinand Brokof, Praha 1976, J. Neumann, Český barok, Praha 1969). Jeho práce se objevily také v knize Moderní česká fotografie z roku 1946. Vycházel z nové věcnosti, věnoval se především aktu, portrétu a krajině. Experimentoval s fotografickými technikami, např. s fotogramy či Sabatierovým efektem (pseudosolarizací), čímž navazoval na tvorbu Mana Raye. Byl členem Spolku výtvarných umělců Mánes, podílel se na založení fotografické sekce SČVU. Účastnil se např. Mezinárodní výstavy fotografie v Mánesu 1936; vystavoval také v Paříži, Boloni, Polsku, Kodani či USA. POZOR DĚTI! 1936 Gelatin silver print on matte paper, printed later by the artist. 122x180 mm. Copyright credit stamp, title and date in pencil on the verso. ACHTUNG KINDER! 1936 Silbergelatineabzug auf Mattpapier, späterer Abdruck des Autors. 122x180 mm. Verso Künstlerstempel, in Bleistift Werktitel und Datum.

        Auction House Zezula
      • Josef Ehm (1909-1989)
        Mar. 12, 2020

        Josef Ehm (1909-1989)

        IMAGINÁRNÍ PROSTOR 1940 Černobílá bromostříbrná fotografie na lesklém papíru, pozdější autorská zvětšenina. 178x213 mm. Verso tužkou podpis autora, název díla, datace a další poznámky. Stav A. Srov. sbírky Moravské galerie v Brně, inv. č. MG 10179. Publ.: Fotografický obzor XLVIII, 1940, č. 11. – A. Dufek et al., Jaromír Funke. Mezi konstrukcí a emocí, Brno 2013, s. 230. Český fotograf, pedagog a redaktor. Vyučil se portrétním fotografem v poděbradském ateliéru K. Podlipného. V letech 1934–1946 vyučoval fotografii na SGŠ v Praze (a potom ještě v 60. letech na FAMU), mezi léty 1939-1941 redigoval s J. Funkem časopis Fotografický obzor. V r. 1982 daroval Ústavu dějin umění AV výběr svých snímků, které předtím publikoval v uměleckohistorické literatuře (V. Volavka, J. V. Myslbek, Praha 1942, A. Kutal, České gotické sochařství 1350-1450, Praha 1962, Oldřich J. Blažíček, Ferdinand Brokof, Praha 1976, J. Neumann, Český barok, Praha 1969). Jeho práce se objevily také v knize Moderní česká fotografie z roku 1946. Vycházel z nové věcnosti, věnoval se především aktu, portrétu a krajině. Experimentoval s fotografickými technikami, např. s fotogramy či Sabatierovým efektem (pseudosolarizací), čímž navazoval na tvorbu Mana Raye. Byl členem Spolku výtvarných umělců Mánes, podílel se na založení fotografické sekce SČVU. Účastnil se např. Mezinárodní výstavy fotografie v Mánesu 1936; vystavoval také v Paříži, Boloni, Polsku, Kodani či USA. IMAGINARY SPACE 1940 Gelatin silver print on ferrotyped paper, printed later by the artist. 178x213 mm. Signed, titled, dated and annotated in pencil on the verso. Compare with: The collections of the Moravian Gallery in Brno, inv. No. MG 10179. Lit.: Fotografický obzor XLVIII, 1940, No. 11. – A. Dufek et al., Jaromír Funke. Mezi konstrukcí a emocí, Brno 2013, p. 230. IMAGINÄRRAUM 1940 Silbergelatineabzug auf Glanzpapier, späterer Abdruck des Autors. 178x213 mm. Verso in Bleistift signiert, Werktitel, Datum und andere Notizen. Vergl. Sammlungen der Mährischen Galerie in Brünn, Inventarnummer MG 10179. Publiziert: Photographische Rundschau XLVIII, 1940, Nr. 11. – A. Dufek et al., Jaromír Funke. Zwischen Konstruktion und Emotion, Brünn 2013, S. 230.

        Auction House Zezula
      • Josef Ehm (1909-1989)
        Mar. 12, 2020

        Josef Ehm (1909-1989)

        IMAGINARY SPACE I 1934 Černobílá bromostříbrná fotografie na lesklém papíru, pozdější autorská zvětšenina z 50. až 60. let 20. stol. 168x225 mm. Verso značeno autorským razítkem, tužkou název díla, podpis autora, datace a další poznámky. Stav A/B. Srov. sbírky Moravské galerie v Brně, inv. č. MG 10179. Český fotograf, pedagog a redaktor. Vyučil se portrétním fotografem v poděbradském ateliéru K. Podlipného. V letech 1934–1946 vyučoval fotografii na SGŠ v Praze (a potom ještě v 60. letech na FAMU), mezi léty 1939-1941 redigoval s J. Funkem časopis Fotografický obzor. V r. 1982 daroval Ústavu dějin umění AV výběr svých snímků, které předtím publikoval v uměleckohistorické literatuře (V. Volavka, J. V. Myslbek, Praha 1942, A. Kutal, České gotické sochařství 1350-1450, Praha 1962, Oldřich J. Blažíček, Ferdinand Brokof, Praha 1976, J. Neumann, Český barok, Praha 1969). Jeho práce se objevily také v knize Moderní česká fotografie z roku 1946. Vycházel z nové věcnosti, věnoval se především aktu, portrétu a krajině. Experimentoval s fotografickými technikami, např. s fotogramy či Sabatierovým efektem (pseudosolarizací), čímž navazoval na tvorbu Mana Raye. Byl členem Spolku výtvarných umělců Mánes, podílel se na založení fotografické sekce SČVU. Účastnil se např. Mezinárodní výstavy fotografie v Mánesu 1936; vystavoval také v Paříži, Boloni, Polsku, Kodani či USA. IMAGINARY SPACE I 1934 Gelatin silver print on ferrotyped paper, printed later by the artist in 1950`s - 1960`s. 168x225 mm. Copyright credit stamp, title, signature, date and other annotations in pencil on the verso. Compare with: The collections of the Moravian Gallery in Brno, inv. No. MG 10179. IMAGINARY SPACE I (IMAGINÄRRAUM I) 1934 Silbergelatineabzug auf Glanzpapier, späterer Abdruck des Autors von 1950s - 1960s. 168x225 mm. Verso Künstlerstempel, in Bleistift Werktitel, signiert, datiert und andere Notizen. Vergl. Sammlungen der Mährischen Galerie in Brünn, Inventarnummer MG 10179.

        Auction House Zezula
      • Josef Ehm (1909-1989)
        Mar. 12, 2020

        Josef Ehm (1909-1989)

        AKT 1946 Černobílá bromostříbrná fotografie na lesklém papíru, původní autorská zvětšenina. 231x156 mm (238x163 mm). Verso značeno autorským razítkem, tužkou (rukou autora) název díla. Stav A. Další exemplář uložen ve sbírkách Moravské galerie v Brně, inv. č. MG 9630. Publ.: Z. Kirschner, Josef Ehm (1909-1989). A Retrospective Exhibition, Chicago 1990, s. 11. Český fotograf, pedagog a redaktor. Vyučil se portrétním fotografem v poděbradském ateliéru K. Podlipného. V letech 1934–1946 vyučoval fotografii na SGŠ v Praze (a potom ještě v 60. letech na FAMU), mezi léty 1939-1941 redigoval s J. Funkem časopis Fotografický obzor. V r. 1982 daroval Ústavu dějin umění AV výběr svých snímků, které předtím publikoval v uměleckohistorické literatuře (V. Volavka, J. V. Myslbek, Praha 1942, A. Kutal, České gotické sochařství 1350-1450, Praha 1962, Oldřich J. Blažíček, Ferdinand Brokof, Praha 1976, J. Neumann, Český barok, Praha 1969). Jeho práce se objevily také v knize Moderní česká fotografie z roku 1946. Vycházel z nové věcnosti, věnoval se především aktu, portrétu a krajině. Experimentoval s fotografickými technikami, např. s fotogramy či Sabatierovým efektem (pseudosolarizací), čímž navazoval na tvorbu Mana Raye. Byl členem Spolku výtvarných umělců Mánes, podílel se na založení fotografické sekce SČVU. Účastnil se např. Mezinárodní výstavy fotografie v Mánesu 1936; vystavoval také v Paříži, Boloni, Polsku, Kodani či USA. NUDE 1946 Vintage gelatin silver print on ferrotyped paper. 231x156 mm (238x163 mm). Copyright credit stamp and title in pencil on the verso. Second copy is in the collections of the Moravian Gallery in Brno, inv. No.: MG 9630. Lit.: Z. Kirschner, Josef Ehm (1909-1989). A Retrospective Exhibition, Chicago 1990, p. 11. AKT 1946 Silbergelatineabzug auf Glanzpapier, vintage. 231x156 mm (238x163 mm). Verso Künstlerstempel, in Bleistift (von der Hand des Autors) Werktitel. Anderes Exemplar in den Sammlungen der Mährischen Galerie in Brünn, Inventarnummer MG 9630. Publiziert: Z. Kirschner, Josef Ehm (1909-1989). A Retrospective Exhibition, Chicago 1990, S. 11.

        Auction House Zezula
      • Josef Ehm Signed Nude Photograph
        Dec. 07, 2019

        Josef Ehm Signed Nude Photograph

        Est: $800 - $1,000

        Ehm, Josef (Czech, 1909-1989), Nude With Golden Lace II, 1946, signed, titled, dated and stamped on the reverse. Silver gelatin print, framed in dark brown wood 22 x 17.75 inches, 15.25 x 11.25 (sight).

        Concept Art Gallery
      • JOSEF EHM, (CZECH, 1909–1989), FEMALE NUDE
        Sep. 11, 2019

        JOSEF EHM, (CZECH, 1909–1989), FEMALE NUDE

        JOSEF EHM (czech, 1909–1989) FEMALE NUDE 1946. Signed in ink, titled and dated in pencil, and stamped on verso. Matted gelatin silver print mounted to board. Image/sheet: 15 1/4 x 11 3/8 in. (38.7 x 28.9cm) Board: 24 x 18 in. (61 x 45.7cm) Josef Ehm was a Czech photographer and teacher who co-edited the Czech magazine "Photographic Horizon" with Jaromír Funke from 1939 to 1941.

        Freeman's
      • JOSEF EHM, (CZECH, 1909-1989), THE BOURGEOIS, PRAGUE FAIR FIGURES
        Sep. 11, 2019

        JOSEF EHM, (CZECH, 1909-1989), THE BOURGEOIS, PRAGUE FAIR FIGURES

        JOSEF EHM (czech, 1909-1989) THE BOURGEOIS, PRAGUE FAIR FIGURES Ca. 1930s. Signed in ink with Pawel Barchan stamp and note in an unknown hand on verso. Gelatin silver print. Image/sheet: 7 1/8 x 6 1/2 in. (18.1 x 16.5cm). Josef Ehm was a Czech photographer and teacher who co-edited the Czech magazine Photographic Horizon with Jaromír Funke from 1939 to 1941.

        Freeman's
      • Josef Ehm (1909-1989)
        Oct. 11, 2018

        Josef Ehm (1909-1989)

        KARLŮV MOST 60. léta 20. stol. Černobílá bromostříbrná fotografie na lesklém papíru, původní autorská zvětšenina. 114x83 mm. Verso tužkou cizí rukou jméno autora. Soukromá sbírka, Francie. Stav A/B. CHARLES BRIDGE 1960`s Vintage gelatin silver print on glossy paper. 114x83 mm. Artist`s name in pencil by another person on the verso. Provenance: Private collection, France. Condition A/B. KARLSBRÜCKE 1960s Silbergelatineabzug auf Glanzpapier, vintage. 114x83 mm. Verso in Bleistift (von fremder Hand) Name des Künstlers. Privatsammlung, Frankreich. Zustand A/B.

        Auction House Zezula
      • Josef Ehm (1909-1989)
        Oct. 11, 2018

        Josef Ehm (1909-1989)

        IMAGINARY SPACE I (IMAGINÁRNÍ PROSTOR) 1934 Černobílá bromostříbrná fotografie na lesklém papíru, pozdější autorská zvětšenina patrně ze 40. až 50. let 20. stol. 140x122 mm. Verso značeno autorským razítkem, tužkou podpis autora, název díla a dvojí datace (1934 a 1940). Srov.: V. Birgus - J. Mlčoch, Česká fotografie 20. století, Praha 2010, s. 143., V. Birgus (ed.), Česká fotografická avantgarda 1918-1948, Praha 1999, s. 260. Stav A. Český fotograf, pedagog a redaktor. Vyučil se portrétním fotografem v poděbradském ateliéru K. Podlipného. V letech 1934–1946 vyučoval fotografii na SGŠ v Praze (a potom ještě v 60. letech na FAMU), mezi léty 1939-1941 redigoval s J. Funkem časopis Fotografický obzor. V r. 1982 daroval Ústavu dějin umění AV výběr svých snímků, které předtím publikoval v uměleckohistorické literatuře (V. Volavka, J. V. Myslbek, Praha 1942, A. Kutal, České gotické sochařství 1350-1450, Praha 1962, Oldřich J. Blažíček, Ferdinand Brokof, Praha 1976, J. Neumann, Český barok, Praha 1969). Jeho práce se objevily také v knize Moderní česká fotografie z roku 1946. Vycházel z nové věcnosti, věnoval se především aktu, portrétu a krajině. Experimentoval s fotografickými technikami, např. s fotogramy či Sabatierovým efektem (pseudosolarizací), čímž navazoval na tvorbu Mana Raye. Byl členem Spolku výtvarných umělců Mánes, podílel se na založení fotografické sekce SČVU. Účastnil se např. Mezinárodní výstavy fotografie v Mánesu 1936; vystavoval také v Paříži, Boloni, Polsku, Kodani či USA. IMAGINARY SPACE I 1934 Gelatin silver print on glossy paper, printed later probably in 1940`s - 1950`s. 140x122 mm. Artist`s stamp, signature, title and date (1934 and 1940) in pencil on the verso. Compare with: V. Birgus - J. Mlčoch, Česká fotografie 20. století, Prague 2010, p. 143., V. Birgus (ed.), Česká fotografická avantgarda 1918-1948, Prague 1999, p. 260. Condition A. IMAGINARY SPACE I (IMAGINÄRRAUM) 1934 Silbergelatineabzug auf Glanzpapier, späterer Abdruck des Künstlers wohl aus der 1940s - 1950s. 140x122 mm. Verso Künstlerstempel, in Bleistift Unterschrift des Künstlers, Titel und zwei Datierungen (1934 und 1940). Vergl.: V. Birgus - J. Mlčoch, Tschechische Fotografie des 20. Jahrhunderts, Prag 2010, S. 143. Zustand A.

        Auction House Zezula
      • EHM, JOSEF
        Dec. 06, 2017

        EHM, JOSEF

        Est: CHF500 - CHF800

        EHM, JOSEF (1909-1989) "Pro Fily/2 z praci mistru ceskoslovenské fotografie". Aufnahmen von Prag, 1938-1976. Portfolio mit 19 Original-Photographien und Textband. Silbergelatine-Abzüge. Spätere Abzüge. Verso gedruckte Legende. Prag, Vydala Panorama, 1979. Abzüge und Text je 29,6 x 20,6 cm. 26 Seiten. Bedruckte Original-Broschur und lose Abzüge in illustriertem Original-Umschlag. 29,6 x 20,6 cm. Mit einem Text von Petr Tausk in Tschechisch, Russisch, Deutsch, Englisch und Französisch. - Vollständige Reihe mit dem Titelblatt und Umschlag als Silbergelatine-Abzüge auf Photopapier. --------------- EHM, JOSEF (1909-1989) "Pro Fily/2 z praci mistru ceskoslovenské fotografie". Aufnahmen von Prag, 1938-1976. Portfolio mit 19 Original-Photographien und Textband. Silbergelatine-Abzüge. Spätere Abzüge. Verso gedruckte Legende. Prag, Vydala Panorama, 1979. Abzüge und Text je 29,6 x 20,6 cm. 26 Seiten. Bedruckte Original-Broschur und lose Abzüge in illustriertem Original-Umschlag. 29,6 x 20,6 cm. Mit einem Text von Petr Tausk in Tschechisch, Russisch, Deutsch, Englisch und Französisch. - Vollständige Reihe mit dem Titelblatt und Umschlag als Silbergelatine-Abzüge auf Photopapier.

      • Josef Ehm (1909-1989)
        Oct. 07, 2017

        Josef Ehm (1909-1989)

        PORTRAIT OF JARMILA EHM. 1935. Vintage matte gelatin silver print, partially solarized. Mounted on board. 244x177 mm. Signed, titled and dated in pencil on the verso. Literature: Fotografický obzor XLVIII, 1940, attachment p. 138. Condition A/B. Slightly bumped edges and corners. Provenance: Private collection, Czech Republic and Baruch foundation, Chicago. PORTRÉT JARMILY EHMOVÉ. 1935. Černobílá bromostříbrná fotografie na matném papíru, původní autorská částečně solarizovaná zvětšenina. Adjustováno na kartonu. 244x177 mm. Verso tužkou podpis autora, název díla a datace. Repr.: Fotografický obzor XLVIII, 1940, obr. příloha po s. 138. Stav A/B. Lehce odřené okraje, rohy.  Provenience: soukromá sbírka Česko a Baruch foundation, Chicago PORTRÄT VON JARMILA EHMOVÁ. 1935. Silbergelatineabzug auf Mattpapier, vintage, tlw. solarisiert. Adjustiert auf Karton. 244x177 mm. Verso in Bleistift signiert, Werktitel und Datum. Zustand A/B. Leicht abgeriebene Ränder, Ecken. Reproduziert in: Fotografický obzor XLVIII, 1940, Bilderbeilage bis S. 138.

        Auction House Zezula
      • Josef Ehm (1909-1989)
        Oct. 07, 2017

        Josef Ehm (1909-1989)

        DESIGN FOR ELECTION POSTER. 1934-1935. Vintage semi-matte gelatin silver print. 322x220 mm. Mounted on board, verso photographer’s stamp, annotated by Josef Ehm in pencil: „Fotografoval J. Ehm pro zamýšlený nebo realizovaný volební plakát Sociálně demokratické strany. (Návrh L. Sutnar).“. Condition A/B. Tiny crack in emulsion visible only in raking light, minor silver mirroring in the darks, few fingerprints.  NÁVRH VOLEBNÍHO PLAKÁTU. 1934-1935. Černobílá bromostříbrná fotografie na polomatném papíru, původní autorská zvětšenina. 322x220 mm. Adjustováno na kartonu, verso značeno autorským razítkem, tužkou rukou Josefa Ehma: „Fotografoval J. Ehm pro zamýšlený nebo realizovaný volební plakát Sociálně demokratické strany. (Návrh L. Sutnar).“. Stav A/B. Drobná prasklina v emulzi viditelná při razantním bočním osvětlením, slabě vystupující stříbro v nejtemnějších partiích, několik otisků prstů.  ENTWURF FÜR WAHLPLAKAT. 1934-1935. Silbergelatineabzug auf Halbmattpapier, vintage. 322x220 mm. Adjustiert auf Karton, Verso Künstlerstempel, in Bleistift – Handschrift des Künstlers: „J. Ehm fotografiert für geplanten oder realisierten Wahlplakat der sozialdemokratischen Partei. (Entwurf L. Sutnar).“. Zustand A/B. Kleiner Riss in Emulsion - sichtbar beim scharfen Seiten-Licht, leicht steigendes Silber in dunkelsten Partien, einige Fingerabdrücke.

        Auction House Zezula
      • Josef Ehm (1909-1989)
        Oct. 08, 2016

        Josef Ehm (1909-1989)

        UNTITLED. 1947. Vintage ferrotyped gelatin silver print on Agfa-Brovira double weight paper. 396x294 mm. Signed, dated and dedicated by the photographer on the verso. Condition A. Estimated price: 14 000 - 16 000 CZK / 519 - 593 € BEZ NÁZVU. 1947. Černobílá bromostříbrná fotografie na lesklém papíru Agfa-Brovira dvojnásobné gramáže, původní autorská zvětšenina. 396x294 mm. Verso tuší věnování, podpis autora a datace. Stav A. Odhadní cena: 14 000 - 16 000 Kč / 519 - 593 € OHNE TITEL. 1947. Silbergelatineabzug auf doppelgewicht Glanzpapier Agfa-Brovira, vintage. 396x294 mm. Verso in Tusche Widmung, signiert und datiert. Zustand A. Schätzpreis: 14 000 - 16 000 CZK / 519 - 593 EUR

        Auction House Zezula
      • Josef Ehm (1909-1989)
        Oct. 08, 2016

        Josef Ehm (1909-1989)

        REFLEXES. 1936. Ferrotyped gelatin silver print, printed later. 231x170 mm (238x175 mm). Signed, dated and annotated by the photographer in pencil on the verso. Condition A. Estimated price: 35 000 - 45 000 CZK / 1 111 - 1 481 € REFLEXY. 1936. Černobílá bromostříbrná fotografie na lesklém papíru, pozdější autorská zvětšenina. 231x170 mm (238x175 mm). Verso tužkou podpis autora, datace a další poznámky. Stav A. Odhadní cena: 35 000 - 45 000 Kč / 1 111 - 1 481 € REFLEXE. 1936. Silbergelatineabzug auf Glanzpapier, späterer Abzug. 231x170 mm (238x175 mm). Verso in Bleistift signiert, datier und andere Notizen. Zustand A. Schätzpreis: 35 000 - 45 000 CZK / 1 296 - 1 667 EUR

        Auction House Zezula
      • Josef Ehm (1909-1989)
        Apr. 18, 2015

        Josef Ehm (1909-1989)

        Est: Kč3,500 - Kč7,000

        Josef Ehm (1909-1989) 'PF 1980'. 1979. Black and white silver bromide photograph on semi-matte paper, original authorial enlargement. 293x230 mm. Verso 'Radostné vánoce, zdraví a mír v r. 1980 přejí Ehmovi' (Ehm family wishes merry Christmas, health and peace in the year 1980) in marker. Condition A. Josef Ehm (1909-1989) PF 1980. 1979. Černobílá bromostříbrná fotografie na polomatném papíru, původní autorská zvětšenina. 293x230 mm. Verso fixou „Radostné vánoce, zdraví a mír v r. 1980 přejí Ehmovi". Stav A. Český fotograf, pedagog a redaktor. Vyučil se portrétním fotografem v poděbradském ateliéru Karla Podlipného. V letech 1934-1946 vyučoval fotografii na SGŠ v Praze (a potom ještě v 60. letech na FAMU), mezi léty 1939 a 1941 redigoval s Jaromírem Funkem časopis Fotografický obzor. V roce 1982 daroval Ústavu dějin umění AV výběr svých snímků, které předtím publikoval v uměleckohistorické literatuře (V. Volavka, J. V. Myslbek, Praha 1942, A. Kutal, České gotické sochařství 1350 - 1450, Praha 1962, Oldřich J. Blažíček, Ferdinand Brokof, Praha 1976, J. Neumann, Český barok, Praha 1969). Jeho práce se objevily také v knize Moderní česká fotografie z roku 1946. Vycházel z nové věcnosti, věnoval se především aktu, portrétu a krajině. Experimentoval s fotografickými technikami, např. s fotogramy či Sabatierovým efektem (pseudosolarizací), čímž navazoval na tvorbu Mana Raye. Byl členem Spolku výtvarných umělců Mánes, podílel se na založení fotografické sekce Svazu českých výtvarných umělců. Zúčastnil se např. Mezinárodní výstavy fotografie v Mánesu roku 1936; vystavoval také v Paříži, Boloni, Kodani, Mexico City, či San Franciscu. Josef Ehm (1909-1989) PF 1980. 1979. Schwarzweißfotografie, Vintage Bromsilbergelatineabzug auf Halbmattpapier,. 293x230 mm. Verso mit Filzstift „Radostné vánoce, zdraví a mír v r. 1980 přejí Ehmovi". Zustand A.

        Auction House Zezula
      • Josef Ehm (1909-1989)
        Nov. 08, 2014

        Josef Ehm (1909-1989)

        Est: Kč15,000 - Kč30,000

        Josef Ehm (1909-1989) YIELDING. 1936. Black and white silver bromide photograph on semi-matte paper, later authorial enlargement set on beige paper 386x288 mm (497x347 mm). Recto signed on the underlay in pencil lower right. Photograph comes from the folio called: Modern Czech photograph, Album of ten original pictures. The introductory word was written by Karel Teige. Published by National Work Prague. The album contained enlargements of original negatives from Josef Sudek, Josef Ehm, Jaromír Funke, Miroslav Hák and Karel Plicka. There were two photographs from each author in the album. The album was published in 1943 with a printing of 55 pieces. Condition A. Josef Ehm (1909-1989) PŘENECHÁNÍ. 1936. Černobílá bromostříbrná fotografie na polomatném papíru, pozdější autorská zvětšenina adjustovaná na béžovém papíru 386x288 mm (497x347 mm). Recto vpravo dole podepsáno tužkou na podložce. Fotografie pochází z folia: Moderní česká fotografie, Album deseti původních snímků. Úvodní slovo napsal Karel Teige. Vydala Národní práce Praha. Album obsahovalo zvětšeniny z původních negativů od Josefa Sudka, Josefa Ehma, Jaromíra Funkeho, Miroslava Háka a Karla Plicky. Od každého autora byly v albu zastoupeny dvě fotografie. Album vyšlo v roce 1943 nákladem 55 kusů. Stav A. Josef Ehm (1909-1989) ÜBERLASSUNG. 1936. Schwarzweiß-Fotografie, Vintage Bromsilbergelatineabzug, Halbmattes Papier auf beigefarbenem Untersatzpapier, 386x288 mm (497x347 mm). Recto rechts unten mit Bleistift signiert (auf der Unterlage). Stammt aus dem Folio: Moderní česká fotografie, Album deseti původních snímků. Mit Vorwort von Karel Teige. Herausgegeben von Národní práce Praha in 1943 in einer Auflage von 55 Exemplaren. Das Album enthielt Vergrößerungen von Negativen von Josef Sudek, Josef Ehm, Jaromír Funke, Miroslav Hák und Karel Plicka - zwei Fotografien von jedem Künstler. Zustand A. Josef Ehm - český fotograf, pedagog a redaktor. Vyučil se portrétním fotografem v poděbradském ateliéru Karla Podlipného. V letech 1934-1946 vyučoval fotografii na SGŠ v Praze (a potom ještě v 60. letech na FAMU), mezi léty 1939 a 1941 redigoval s Jaromírem Funkem časopis Fotografický obzor. V roce 1982 daroval Ústavu dějin umění AV výběr svých snímků, které předtím publikoval v uměleckohistorické literatuře (V. Volavka, J. V. Myslbek, Praha 1942, A. Kutal, České gotické sochařství 1350-1450, Praha 1962, Oldřich J. Blažíček, Ferdinand Brokof, Praha 1976, J. Neumann, Český barok, Praha 1969). Jeho práce se objevily také v knize Moderní česká fotografie z roku 1946. Vycházel z nové věcnosti, věnoval se především aktu, portrétu a krajině. Experimentoval s fotografickými technikami, např. s fotogramy či Sabatierovým efektem (pseudosolarizací), čímž navazoval na tvorbu Mana Raye. Byl členem Spolku výtvarných umělců Mánes, podílel se na založení fotografické sekce Svazu českých výtvarných umělců. Zúčastnil se např. Mezinárodní výstavy fotografie v Mánesu roku 1936; vystavoval také v Paříži, Boloni, Polsku, Kodani či USA. Odhadní cena: 30 000 - 50 000 Kč / 1 100 - 1 832 € 30 000 - 50 000 CZK / 1 100 - 1 832 €

        Auction House Zezula
      • Josef Ehm (1909-1989) - Studio of Ladislav Sutnar, 1930s
        Jun. 06, 2014

        Josef Ehm (1909-1989) - Studio of Ladislav Sutnar, 1930s

        Est: £1,200 - £1,500

        Gelatin silver print, titled and annotated in pencil in unknown hand with photographer's stamp verso, 16.8 x 23.1cm (6 5/8 x 9 1/8in)

        Dreweatts 1759
      • Ehm, Josef: Solarized female nude, Prague
        Jun. 04, 2014

        Ehm, Josef: Solarized female nude, Prague

        Est: €1,800 - €2,200

        Solarized female nude, Prague. 1946/printed 1950s. Gelatin silver print. 22,2 x 16 cm. Photographer's stamp, titled and dated on the verso. Matted and framed under glass with gallery label mounted on frame verso. A fine tonal print in excellent condition. Provenance: From a Czech private collection, to Galerie Johannes Faber, Vienna, to the present owner.

      • Untitled (Woman with Veil)
        May. 28, 2014

        Untitled (Woman with Veil)

        Est: €800 - €1,200

        Josef Ehm Untitled (Woman with Veil) Signed and dated in black ink on the reverse as well as photographer's stamp Vintage or early gelatin silver print 11 1/2 x 8 3/4 in.

        Grisebach
      • Untitled (Nude)
        May. 28, 2014

        Untitled (Nude)

        Est: €800 - €1,200

        Josef Ehm Untitled (Nude) Signed and dated in pencil on the reverse as well as photographer's stamp. Numbered by various hands and with layout markings Later gelatin silver print, solarisation 8 3/4 x 6 1/4 in. (9 x 6 1/4 in.)

        Grisebach
      • * Josef Ehm, (Czech, 1909-1989), Nude, 1946
        May. 15, 2014

        * Josef Ehm, (Czech, 1909-1989), Nude, 1946

        Est: $700 - $900

        Josef Ehm (Czech, 1909-1989) Nude, 1946 gelatin silver photograph signed Josef Ehm and stamped (verso) 15 1/4 x 11 1/4 inches.

        Hindman
      • Ehm, Josef: Profily 2
        Dec. 04, 2013

        Ehm, Josef: Profily 2

        Est: €300 - €500

        Profily/2. 26 p. text, 18 black and white photographs by Ehm, 1. p. with Ehm's name printed upon it, and a booklet housed in a folding paper chemise (slightly dusty, rubbed, a few small tears on edges). 30 x 21 cm. Prague, Panorama, 1979. First edition. Booklet written by Petr Tausk. Text in English, French, German and Czech and Russian. - Booklet in excellent condition, some photos with minor foxing, otherwise in very good condition.

      • Ehm, Josef: Josef Ehm
        Dec. 04, 2013

        Ehm, Josef: Josef Ehm

        Est: €100 - €150

        Josef Ehm. 4 l. Text brochure and 12 Photos from Josef Ehm. Original photo-illustrated paper portfolio (edges rubbed). Prague, Profily, 1963. First edition. - Both in excellent condition. - With: Karel Hájek. 6. l. Text brochure and 12 Photos from Karel Hájek. Original photo-illustrated paper portfolio (edges rubbed). Prague, Profily, 1962.

      • EHM Josef, 1909 - 1989 EHM Josef, 1909 - 1989
        Jun. 22, 2013

        EHM Josef, 1909 - 1989 EHM Josef, 1909 - 1989

        Est: CHF300 - CHF400

        EHM Josef, 1909 - 1989 EHM Josef, 1909 - 1989 Profily 2, 1979. (20 x 29 cm) Profiliy / 2 z praci mistru Ceskoslovenske Fotografie. Praha 1979. 18 épreuves argentiques (1 en page de titre avec le nom du photographe en modules graphiques répétés). Chaque épreuve porte au verso le numéro de la photographie ainsi qu'une légende en tchèque, russe, allemand, anglais et français. Accompagné d'une brochure dans les cinq langues avec un texte de J. Ehm et P. Tausk Sous chemise à rabats (minimes défauts); photographies et brochure en excellent état.

        Galartis SA
      • Lewis Wickes Hine, (American, 1874-1940), A Group of Newsboys on Brooklyn Bridge, N.Y.
        May. 13, 2013

        Lewis Wickes Hine, (American, 1874-1940), A Group of Newsboys on Brooklyn Bridge, N.Y.

        Est: $12,000 - $18,000

        Lewis Wickes Hine (American, 1874-1940) A Group of Newsboys on Brooklyn Bridge, N.Y. gelatin silver print; lifetime print, likely ca. 1920-1930s titled (verso) 10 3/4 x 13 1/2 inches.

        Hindman
      • * Josef Ehm, (Czech, 1909-1989), Sliced Bread
        May. 13, 2013

        * Josef Ehm, (Czech, 1909-1989), Sliced Bread

        Josef Ehm (Czech, 1909-1989) Sliced Bread gelatin silver print signed Josef Ehm with studio stamp (verso) 12 3/4 x 8 3/4 inches.

        Hindman
      • EHM JOSEF (1909 - 1989) PROFILY 2 - « Profily / 2 z praci mistru Ceskoslovenske Fotografie »
        Mar. 21, 2012

        EHM JOSEF (1909 - 1989) PROFILY 2 - « Profily / 2 z praci mistru Ceskoslovenske Fotografie »

        Est: €400 - €600

        Panorama, Praga, 1979. 18 stampe gelatina d'argento (+ 1 come frontespizio). Ogni foto (20 x 29 cm) riporta sulla parte posteriore il suo numero e una descrizione stampata in ceco, russo, tedesco, inglese, francese. Nella cartella originale di cartone bia

      • *Josef Ehm, (Czech, 1909-1989), Object in Space
        Sep. 12, 2011

        *Josef Ehm, (Czech, 1909-1989), Object in Space

        Josef Ehm (Czech, 1909-1989) Object in Space gelatin silver print signed Ehm and dated (lower right) 7 x 4 3/4 inches.

        Hindman
      • *Josef Ehm, (Czech, 1909-1989), Basket, 1935
        Sep. 12, 2011

        *Josef Ehm, (Czech, 1909-1989), Basket, 1935

        Josef Ehm (Czech, 1909-1989) Basket, 1935 gelatin silver print titled, dated and stamped (verso) 6 1/2 x 8 3/4 inches.

        Hindman
      • *Josef Ehm, (Czech, 1909-1989), Nude, 1946
        Sep. 12, 2011

        *Josef Ehm, (Czech, 1909-1989), Nude, 1946

        Josef Ehm (Czech, 1909-1989) Nude, 1946 gelatin silver print titled, dated and stamped (verso) 7 x 4 3/4 inches.

        Hindman
      • *Josef Ehm, (Czech, 1909-1989), Imaginary Space I, 1934
        May. 16, 2011

        *Josef Ehm, (Czech, 1909-1989), Imaginary Space I, 1934

        Josef Ehm (Czech, 1909-1989) Imaginary Space I, 1934 gelatin silver print, later edition signed Ehm, stamped, titled and dated (verso) 6 5/8 x 8 7/8 inches.

        Hindman
      • *Josef Ehm, (Czech, 1909-1989), Sewers, 1934
        May. 16, 2011

        *Josef Ehm, (Czech, 1909-1989), Sewers, 1934

        Josef Ehm (Czech, 1909-1989) Sewers, 1934 gelatin silver print, later edition stamped (verso) 6 7/8 x 6 3/4 inches.

        Hindman
      • *Josef Ehm, (Czech, 1909-1989), Winter on Kampa, 1956
        May. 16, 2010

        *Josef Ehm, (Czech, 1909-1989), Winter on Kampa, 1956

        Josef Ehm (Czech, 1909-1989) Winter on Kampa, 1956 gelatin silver print studio stamp with date and signed (on the verso) 15 15/16 x 11 3/4 inches.

        Hindman
      • Josef Ehm, (Czechoslovakian, 1909-1989), Prague Town Hall
        Dec. 13, 2009

        Josef Ehm, (Czechoslovakian, 1909-1989), Prague Town Hall

        Est: $2,000 - $4,000

        Josef Ehm (Czechoslovakian, 1909-1989) Prague Town Hall gelatin silver print signed and stamped (verso) 10 1/8 x 7 13/16 inches.

        Hindman
      • JOSEF EHM (Czech, 1909-1989) The Bourgeois. Prague
        Apr. 18, 2009

        JOSEF EHM (Czech, 1909-1989) The Bourgeois. Prague

        Est: $600 - $2,000

        JOSEF EHM (Czech, 1909-1989) The Bourgeois. Prague Fair Figures, 1930s Vintage gelatin silver, circa 1930s 7-1/8 x 6-1/2 inches (18.1 x 16.5 cm) Verso: Pawel Barchan stamp, inscribed in black ink in unidentified hand, and signed in blue ink in artist's hand State: unmounted

        Heritage Auctions
      • JOSEF EHM
        Mar. 13, 2007

        JOSEF EHM

        Est: €1,500 - €2,000

        1909-1989 PRAGUE PRAGUE 22 by 15; 16,5 by 22 cm. two silver prints, each with the photographer's stamp on the reverse, 1960's

      • JOSEF EHM
        Mar. 13, 2007

        JOSEF EHM

        Est: €1,300 - €1,500

        1909-1989 PORTRAIT BEHIND BLACK LACE PORTRAIT BEHIND BLACK LACE 28,5 by 22,5 cm. silver print, with the photographer's stamp on the reverse, 1945

      • JOSEF EHM (1909-1989)
        Apr. 27, 2004

        JOSEF EHM (1909-1989)

        Est: $3,500 - $4,500

        Nude with Golden Lace I, 1946 gelatin silver print signed in pencil and credit stamp (on the verso) 15 7/8 x 11 3/4 in. (40.3 x 29.8cm.)