Erich Einhorn Sold at Auction Prices

Photographer, b. 1928 - d. 2006

    • Erich Einhorn (1928-2006)
      Oct. 08, 2016

      Erich Einhorn (1928-2006)

      UNTITLED. 1953. Vintage ferrotyped gelatin silver print. 219x170 mm. Signed and dated by the photographer in pencil, photographer’s stamps, stamp: „Přijato uměleckou komisí ČFVU“ with date 13. V. 1964 and stamp: „neprodejná náhledová kopie“, as well as other annotations in pencil on the verso. Condition A. Estimated price: 7 000 - 9 000 CZK / 259 - 333 € BEZ NÁZVU. 1953. Černobílá bromostříbrná fotografie na lesklém papíru, původní autorská zvětšenina. 219x170 mm. Verso značeno autorským razítkem, dále razítkem „Přijato uměleckou komisí ČFVU“ s datem 13. V. 1964 a „neprodejná náhledová kopie“. Tužkou podpis autora, datace a další poznámky. Stav A. Odhadní cena: 7 000 - 9 000 Kč / 259 - 333 € OHNE TITEL. 1953. Silbergelatineabzug auf Glanzpapier, vintage. 219x170 mm. Verso Künstlerstempel, Stempel: „Přijato uměleckou komisí ČFVU“ mit Datum „13. V. 1964“ und „neprodejná náhledová kopie“. In Bleistift signiert, datiert und andere Notizen. Zustand A. Schätzpreis: 7 000 - 9 000 CZK / 259 - 333 EUR

      Auction House Zezula
    • Erich Einhorn (1928-2006)
      Oct. 08, 2016

      Erich Einhorn (1928-2006)

      SPIEL IM HOF. 1954. Vintage ferrotyped gelatin silver print. 300x230 mm. Signed, titled and dated by the photographer in pencil, as well as photographer’s stamp on the verso. Condition B. Bumped lower left corner. Estimated price: 7 000 - 9 000 CZK / 259 - 333 € SPIEL IM HOF. 1954. Černobílá bromostříbrná fotografie na lesklém papíru, původní autorská zvětšenina. 300x230 mm. Verso značeno autorským razítkem, tužkou název díla (též perem), datace a podpis autora. Stav B. Ohnutý levý dolní roh. Odhadní cena: 7 000 - 9 000 Kč / 259 - 333 € SPIEL IM HOF. 1954. Silbergelatineabzug auf Glanzpapier, vintage. 300x230 mm. Verso Künstlerstempel, in Bleistift Werktitel (auch in Feder), datiert und signiert. Zustand B. Untere linke Ecke gefaltet. Schätzpreis: 7 000 - 9 000 CZK / 259 - 333 EUR

      Auction House Zezula
    • Erich Einhorn (1928-2006)
      Oct. 08, 2016

      Erich Einhorn (1928-2006)

      UNTITLED. 1961. Vintage ferrotyped gelatin silver print. 90x210 mm. Signed, dated and attributed by the photographer on the verso. Condition A. Estimated price: 7 000 - 9 000 CZK / 259 - 333 € BEZ NÁZVU. 1961. Černobílá bromostříbrná fotografie na lesklém papíru, původní autorská zvětšenina. 90x210 mm. Verso tužkou jméno a podpis autora a datace. Stav A. Odhadní cena: 7 000 - 9 000 Kč / 259 - 333 € OHNE TITEL. 1961. Silbergelatineabzug auf Glanzpapier, vintage. 90x210 mm. Verso in Bleistift Name des Künstlers und signiert und datiert. Zustand A. Schätzpreis: 7 000 - 9 000 CZK / 259 - 333 EUR

      Auction House Zezula
    • Erich Einhorn (1928-2006)
      Apr. 18, 2015

      Erich Einhorn (1928-2006)

      Est: Kč4,000 - Kč8,000

      Erich Einhorn (1928-2006) UNTITLED. Black and white silver bromide photograph on matte paper of high quality, original authorial enlargement. 178x238 mm. Verso marked with authorial stamp. Condition A. Four miniature puncture marks from pins on the corners. Erich Einhorn (1928-2006) BEZ NÁZVU. Černobílá bromostříbrná fotografie na velmi kvalitním matném papíru, původní autorská zvětšenina. 178x238 mm. Verso značeno autorským razítkem. Stav A. Na krajích 4 miniaturní vpichy po špendlících. Erich Einhorn (1928-2006) OHNE TITEL. Schwarzweißfotografie, Vintage Bromsilbergelatineabzug auf hochwertigem Mattpapier, 178x238 mm. Verso Künstlerstempel. Zustand A. 4 Stecknadelspuren.

      Auction House Zezula
    • Erich Einhorn (1928-2006)
      Apr. 18, 2015

      Erich Einhorn (1928-2006)

      Est: Kč4,000 - Kč8,000

      Erich Einhorn (1928-2006) UNTITLED. 1955. Black and white silver bromide photograph on glossy paper, original authorial enlargement, 179x131 mm. Verso marked with authorial stamp, dating in pencil, author's signature and negative's number, address attached in ballpoint. Condition A. Erich Einhorn (1928-2006) BEZ NÁZVU. 1955. Černobílá bromostříbrná fotografie na lesklém papíru, původní autorská zvětšenina, 179x131 mm. Verso značeno autorským razítkem, tužkou datace, podpis autora a číslo negativu, propiskou připojena adresa. Stav A. Erich Einhorn (1928-2006) OHNE TITEL. 1955. Schwarzweißfotografie, Vintage Bromsilbergelatineabzug auf Glanzpapier, 179x131 mm. Verso Künstlerstempel, mit Bleistift datiert, vom Künstler signiert, Negativnummer, mit Kuli geschriebene Adresse. Zustand A.

      Auction House Zezula
    • Erich Einhorn (1928-2006)
      Apr. 18, 2015

      Erich Einhorn (1928-2006)

      Est: Kč6,000 - Kč12,000

      Erich Einhorn (1928-2006) DUSTBIN. 1945. Black and white silver bromide photograph on glossy paper, original authorial enlargement, 120x81 mm (139x89 mm). Verso title of the work in pencil, dating, signature and negative's number, no. 8 in blue ink. Condition A. Erich Einhorn (1928-2006) POPELNICE. 1945. Černobílá bromostříbrná fotografie na lesklém papíru, původní autorská zvětšenina, 120x81 mm (139x89 mm). Verso tužkou název díla, datace, podpis a číslo negativu, modrým inkoustem č. 8. Stav A. Český fotograf a publicista. Narodil se v Praze, kde kvůli okupaci nemohl dokončit gymnázium. Roku 1944 byl internován ve sběrném táboře Opole, ale uprchl a přešel na sovětskou stranu. S fotografem Jindřichem Marcem přišel do Košic fotografovat pro novou československou vládu. Po skončení války získal práci u filmu (střihač, asistent režie, dramaturg), ale zároveň také organizoval fotografické výstavy (např. Pražské povstání, 1946). Od roku 1952 studoval Státní grafickou školu v Praze. V roce 1955 se stal vedoucím fotoreportérem nově založeného deníku Večerní Praha. Značnou oblibu si brzy získaly jeho humorné snímky každodenních situací, které později soustředil do knihy Praha všedního dne (1959). Roku 1959 odešel do svobodného povolání, vydával také fotografické příručky a publikace (spolu se svou ženou, fotografkou Miladou Einhornovou) a pořádal výstavy. Erich Einhorn (1928-2006) MÜLLTONNE. 1945. Schwarzweißfotografie, Vintage Bromsilbergelatineabzug auf Glanzpapier, 120x81 mm (139x89 mm). Verso mit Bleistift betitelt, datiert und signiert, Negativnummer, N. 8 mit blauer Tinte. Zustand A.

      Auction House Zezula
    • Erich Einhorn (1928-2006)
      Nov. 08, 2014

      Erich Einhorn (1928-2006)

      Est: Kč6,000 - Kč12,000

      Erich Einhorn (1928-2006) VRANOV ON THAYA RIVER. 1960's - 1970's. Black and white silver bromide photograph on glossy paper, original authorial enlargement. 241x180 mm. Verso marked with authorial stamp, 'Vranov 20' and the number of the negative in pencil. Condition B. Erich Einhorn (1928-2006) VRANOV NAD DYJÍ. 60. - 70. léta 20. stol. Černobílá bromostříbrná fotografie na lesklém papíru, původní autorská zvětšenina. 241x180 mm. Verso značeno autorským razítkem, tužkou „Vranov 20" a číslo negativu. Stav B. Erich Einhorn (1928-2006) VRANOV NAD DYJÍ. 1960-1980. Schwarzweiß-Fotografie, Vintage Bromsilbergelatineabzug auf Glanzpapier. 241x180 mm. Verso mit Künstlerstempel versehen, mit Bleistift „Vranov 20", Negativnummer. Zustand B. Odhadní cena: 10 000 - 12 000 Kč / 366 - 440 € 10 000 - 12 000 CZK / 366 - 440 €

      Auction House Zezula
    • Erich Einhorn (1928-2006)
      Nov. 08, 2014

      Erich Einhorn (1928-2006)

      Est: Kč10,000 - Kč20,000

      Erich Einhorn (1928-2006) THE REPUBLIC SQUARE. 1955. Black and white silver bromide photograph on glossy paper, original authorial enlargement. 392x298 mm. Verso marked with authorial stamp, title of the work in pencil, dating and author's signature. Condition A. Erich Einhorn (1928-2006) NÁMĚSTÍ REPUBLIKY (PLATZ DER REPUBLIK). 1955. Černobílá bromostříbrná fotografie na lesklém papíru, původní autorská zvětšenina. 392x298 mm. Verso značeno autorským razítkem, tužkou název díla, datace a podpis autora. Stav A. Erich Einhorn (1928-2006) PLATZ DER REPUBLIK. 1955. Schwarzweiß-Fotografie, Vintage Bromsilbergelatineabzug auf Glanzpapier, 392x298 mm. Verso mit Künstlerstempel versehen und mit Bleistift betitelt, datiert und signiert. Zustand A. Erich Einhorn - český fotograf a publicista. Narodil se v Praze, kde kvůli okupaci nemohl dokončit gymnázium. 1944 byl internován ve sběrném táboře Opole, ale uprchl a přešel na sovětskou stranu. S fotografem Jindřichem Marcem přišel do Košic fotografovat pro novou československou vládu. Po skončení války získal práci u filmu (střihač, asistent režie, dramaturg), ale zároveň také organizoval fotografické výstavy (např. Pražské povstání, 1946). Od roku 1952 studoval Státní grafickou školu v Praze. 1955 se stal vedoucím fotoreportérem nově založeného deníku Večerní Praha. Značnou oblibu si brzy získaly jeho humorné snímky každodenních situací, které později soustředil do knihy Praha všedního dne (1959). Roku 1959 odešel do svobodného povolání. Vydával také fotografické příručky a publikace (spolu se svou ženou, fotografkou Miladou Einhornovou) a pořádal výstavy. Odhadní cena: 14 000 - 16 000 Kč / 513 - 586 € 14 000 - 16 000 CZK / 513 - 586 €

      Auction House Zezula