Zdenko Feyfar Sold at Auction Prices

Photographer

    • ZDENKO FEYFAR, (CZECH, 1913-2001), PORTRAIT OF JOSEF SUDEK
      Sep. 11, 2019

      ZDENKO FEYFAR, (CZECH, 1913-2001), PORTRAIT OF JOSEF SUDEK

      ZDENKO FEYFAR (czech, 1913-2001) PORTRAIT OF JOSEF SUDEK 1945. Pencil notation and photographer's stamp on verso. Gelatin silver print. Image/sheet: 10 7/8 x 8 3/4 in. (27.6 x 22.2cm). Zdenko Feyfar's portrait of photographer Josef Sudek depicts him wearing the harness-like contraption he used to carry his camera after he lost his arm in 1917 during the war.

      Freeman's
    • Zdenko Feyfar (1913-2001)
      Oct. 11, 2018

      Zdenko Feyfar (1913-2001)

      KRKONOŠE (PO VÝCHODU SLUNCE) 1976 Černobílá bromostříbrná fotografie na matném papíru, původní autorská zvětšenina. 206x295 mm. Recto vpravo dole tužkou podpis autora, verso tužkou název díla, datace a podpis autora. Stav A/B. Na horním okraji drobná trhlina ca 1 mm. Český fotograf. Od roku 1933 studoval lékařskou fakultu UK, v letech 1940-1943 absolvoval obor fotografie na Státní grafické škole v Praze u J. Funkeho, J. Ehma a R. Skopce. Poté pracoval jako filmový fotograf v barrandovských ateliérech. V roce 1945 nastoupil jako profesor na Státní grafickou školu a působil zde do roku 1951, kdy odešel do svobodného povolání. V roce 1949 se stal členem SVU Mánes, o rok později také SČVU a roku 1958 ještě skupiny průmyslových výtvarníků Umělecké besedy. K jeho hlavním tématům patřily Krkonoše a Praha, dále Šumava, východní a střední Čechy i krajina ze zahraničních cest (Egypt, Libanon, Sýrie, Rakousko), květiny a portréty. Vystavoval v Čechách (poprvé v roce 1957 v Jilemnici), ale i ve Vídni, Berlíně, Varšavě, Budapešti, Káhiře, Jakartě, Itálii či USA. Roku 1958 získal stříbrnou medaili na Světové výstavě v Bruselu. Vydal mnoho publikací a byl také autorem fotografických příloh řady knih o krajině a architektuře, kalendářů a pohlednic. Jeho práce jsou zastoupeny ve sbírkách Muzea hlavního města Prahy, Uměleckoprůmyslového muzea v Praze či Moravské galerie v Brně a mnohých dalších. KRKONOŠE (AFTER SUNRISE) 1976 Vintage gelatin silver print on matte paper. 206x295 mm. Signed in pencil lower right; titled, dated and signed in pencil on the verso. Condition A/B. Ca. 1 mm tiny tear at the upper edge. RIESENGEBIRGE (NACH SONNENAUFGANG) 1976 Silbergelatineabzug auf Mattpapier, vintage. 206x295 mm. Recto rechts unten in Bleistift Unterschrift des Künstlers, verso in Bleistift Titel, Datierung und Unterschrift des Künstlers. Zustand A/B. Am oberen Rand kleiner Riss ca. 1 mm.

      Auction House Zezula
    • Zdenko Feyfar (1913-2001)
      Oct. 07, 2017

      Zdenko Feyfar (1913-2001)

      CHARLES BRIDGE. 1949. Vintage matte gelatin silver print. 392x238 mm. Photographer’s stamps, as well as signed, titled and dated in pencil on the verso. Condition A.  KARLŮV MOST. 1949. Černobílá bromostříbrná fotografie na matném papíru, původní autorská zvětšenina. 392x238 mm. Verso značeno autorskými razítky, tužkou podpis autora, název díla a datace. Stav A.  KARLSBRÜCKE, PRAG. 1949. Silbergelatineabzug auf Mattpapier, vintage. 392x238 mm. Verso Künstlerstempels, in Bleistift signiert, Werktitel und Datum. Zustand A.

      Auction House Zezula
    • Zdenko Feyfar (1913-2001)
      Apr. 09, 2016

      Zdenko Feyfar (1913-2001)

      Est: €223 - €446

      Zdenko Feyfar (1913-2001) LINEN. 1958. Vintage gelatin silver print on glossy paper. 386x283 mm. With the photographer's stamp on the reverse, signed by the artist in pencil, titled and annotated. Condition A. Zdenko Feyfar (1913-2001) LEN. 1958. Černobílá bromostříbrná fotografie na lesklém papíru, původní autorská zvětšenina. 386x283 mm. Verso značeno autorským razítkem, tužkou podpis autora, název díla, datace a další poznámky. Stav A. Zdenko Feyfar (1913-2001) LEIN. 1958. Silbergelatineabzug auf Glanzpapier, vintage. 386x283 mm. Verso Künstlerstempel, in Bleistift sign., Werktitel, Datum und bez. Zustand A.

      Auction House Zezula
    • Zdenko Feyfar (1913-2001)
      Oct. 10, 2015

      Zdenko Feyfar (1913-2001)

      Est: Kč5,000 - Kč9,000

      Zdenko Feyfar (1913-2001) CONFRONTATION. 1950’s. Black and white silver bromide photograph on matte paper, original authorial enlargement. 398x300 mm. Verso marked with authorial stamp, note ‘184/P13’ in pencil. Condition A/B. Zdenko Feyfar (1913-2001) KONFRONTACE. 50. léta 20. století. Černobílá bromostříbrná fotografie na matném papíru, původní autorská zvětšenina. 398x300 mm. Verso značeno autorským razítkem, tužkou pozn. „184/P13“. Stav A/B. Zdenko Feyfar (1913-2001) KONFRONTATION. 50. Jahre des 20. Jhs. Schwarzweißfotografie, Vintage Bromsilbergelatineabzug auf Mattpapier. 398x300 mm. Vom Künstler gestempelt, mit Bleistift bez. „184/P13“. Zustand A/B.

      Auction House Zezula
    • Zdenko Feyfar (1913-2001)
      Apr. 18, 2015

      Zdenko Feyfar (1913-2001)

      Est: Kč4,000 - Kč8,000

      Zdenko Feyfar (1913-2001) KRKONOŠE MOUNTAINS. 1955. Black and white silver bromide photograph on glossy paper, original authorial enlargement. 238x179 mm (237x290 mm). Verso marked with authorial stamp, in pencil 'Krkonoše před východem slunce ráno nad Labským Dolem' (Krkonoše before sunrise, morning above Labský Důl) in pencil and negative's number. Condition A. Zdenko Feyfar (1913-2001) KRKONOŠE. 1955. Černobílá bromostříbrná fotografie na lesklém papíru, původní autorská zvětšenina. 238x179 mm. Verso značeno autorským razítkem, tužkou „Krkonoše před východem slunce ráno nad Labským Dolem" a číslo negativu. Stav A. Český fotograf. Od roku 1933 studoval lékařskou fakultu UK, v letech 1940-1943 absolvoval obor fotografie na Státní grafické škole v Praze u J. Funkeho, J. Ehma a R. Skopce. Poté pracoval jako filmový fotograf v barrandovských ateliérech. V roce 1945 nastoupil jako profesor na Státní grafickou školu a působil zde do roku 1951, kdy odešel do svobodného povolání. V roce 1949 se stal členem SVU Mánes, o rok později také SČVU a roku 1958 ještě skupiny průmyslových výtvarníků Umělecké besedy. K jeho hlavním tématům patřily Krkonoše a Praha, dále Šumava, východní a střední Čechy i krajina ze zahraničních cest (Egypt, Libanon, Sýrie, Rakousko), květiny a portréty. Vystavoval v Čechách (poprvé v roce 1957 v Jilemnici), ale i ve Vídni, Berlíně, Varšavě, Budapešti, Káhiře, Jakartě, Itálii či USA. Roku 1958 získal stříbrnou medaili na Světové výstavě v Bruselu. Vydal mnoho publikací a byl také autorem fotografických příloh řady knih o krajině a architektuře, kalendářů a pohlednic. Jeho práce jsou zastoupeny ve sbírkách Muzea hlavního města Prahy, Uměleckoprůmyslového muzea v Praze, Moravské galerie v Brně a mnohých dalších. Zdenko Feyfar (1913-2001) RIESENGEBIRGE. 1955. Schwarzweißfotografie, Vintage Bromsilbergelatineabzug auf Glanzpapier, 238x179 mm. Verso Künstlerstempel, mit Bleistift „Krkonoše před východem slunce ráno nad Labským Dolem", Negativnummer. Zustand A.

      Auction House Zezula
    • Zdenko Feyfar (1913-2001)
      Nov. 08, 2014

      Zdenko Feyfar (1913-2001)

      Est: Kč3,000 - Kč6,000

      Zdenko Feyfar (1913-2001) SMALL DUCKS NEAR MÁNES BUILDING. 1956. Black and white silver bromide photograph on matte paper, later authorial enlargement. 418x128 mm (436x140 mm). Recto author's signature in pencil lower right, verso name of the work, dating and author's signature in pencil. Condition A/B. Zdenko Feyfar (1913-2001) KACHNIČKY U MÁNESA. 1956. Černobílá bromostříbrná fotografie na matném papíru, pozdější autorská zvětšenina. 418x128 mm (436x140 mm). Recto vpravo dole tužkou podpis autora, verso tužkou název díla, datace a podpis autora. Stav A/B. Zdenko Feyfar (1913-2001) ENTCHEN BEI MÁNES. 1956. Schwarzweiß-Fotografie, späterer Bromsilbergelatineabzug auf Mattpapier. 418x128 mm (436x140 mm). Recto rechts unten mit Bleistift signiert, verso mit Bleistift betitelt, datiert und signiert. Zustand A/B. Odhadní cena: 4 000 - 6 000 Kč / 147 - 220 € 4 000 - 6 000 CZK / 147 - 220 €

      Auction House Zezula
    • Zdenko Feyfar (1913-2001)
      Nov. 08, 2014

      Zdenko Feyfar (1913-2001)

      Est: Kč3,000 - Kč6,000

      Zdenko Feyfar (1913-2001) AUTUMN IN LÁZNĚ BĚLOHRAD TOWN. 1967. Black and white silver bromide photograph on semi-glossy paper, later authorial enlargement. 195x279 mm (237x290 mm). Recto author's signature in pencil lower right, verso author's signature, name of the work, dating 'asi 1967' and number of the negative in pencil. Condition A/B. Zdenko Feyfar (1913-2001) PODZIM V LÁZNÍCH BĚLOHRAD. 1967. Černobílá bromostříbrná fotografie na pololesklém papíru, pozdější autorská zvětšenina. 195x279 mm (237x290 mm). Recto vpravo dole tužkou podpis autora, verso tužkou podpis autora, název díla, datace „asi 1967" a číslo negativu. Stav A/B. Zdenko Feyfar (1913-2001) HERBST IN BAD BĚLOHRAD. 1967. Schwarzweiß-Fotografie, späterer Bromsilbergelatineabzug, halbmattes Papier. 195x279 mm (237x290 mm). Recto rechts unten mit Bleistift signiert, verso mit Bleistift betitelt, signiert und datiert: „asi 1967", Negativnummer. Zustand A/B. Odhadní cena: 4 000 - 6 000 Kč / 147 - 220 € 4 000 - 6 000 CZK / 147 - 220 €

      Auction House Zezula
    • Zdenko Feyfar (1913-2001)
      Nov. 08, 2014

      Zdenko Feyfar (1913-2001)

      Est: Kč3,500 - Kč7,000

      Zdenko Feyfar (1913-2001) COUNTESS OF WALDSTEIN 104 SUMMER. 1955. Silver bromide photograph on matt paper, later authorial enlargement. 371x283 mm (400x298 mm). Recto author's signature in pencil lower right, verso name of the work, dating and author's signature in pencil. Condition A. Zdenko Feyfar (1913-2001) HRABĚNKA WALDŠTEJNOVÁ 104 LÉTO. 1955. Bromostříbrná fotografie na matném papíru, pozdější autorská zvětšenina. 371x283 mm (400x298 mm). Recto tužkou vpravo dole podpis autora, verso tužkou název díla, datace a podpis autora. Druhý exemplář je ve vlastnictví Moravské galerie v Brně. Tento snímek byl publikován ve výstavním katalogu Moravské galerie V plném spektru, Brno 2011 na straně 339. Stav A. Zdenko Feyfar (1913-2001) GRÄFIN WALDŠTEJN 104 SOMMER. 1955. Späterer Bromsilbergelatineabzug, Mattpapier. 371x283 mm (400x298 mm). Recto rechts unten mit Bleistift signiert, verso mit Bleistift betitelt, datiert und signiert. Zustand A. Zdenko Feyfar - na popud prof. Jaromíra Funkeho vystudoval Státní grafickou školu v Praze pod vedením téhož, Josefa Ehma a Rudolfa Skopce. Později se zde sám stal profesorem. Věnoval se hlavně motivům pražským a krkonošským, fotil také portréty, hlavně svých přátel, jako byli Jaroslav Havlíček, Josef Lada, Max Švabinský, Jan Zrzavý, Josef Sudek a další. Odhadní cena: 4 000 - 6 000 Kč / 147 - 220 € 4 000 - 6 000 CZK / 147 - 220 €

      Auction House Zezula
    • Zdenko, Feyfar, 1913-2001, Portraitfoto des
      Jul. 28, 2012

      Zdenko, Feyfar, 1913-2001, Portraitfoto des

      Est: €140 - €168

      Zdenko, Feyfar, 1913-2001, Portraitfoto des Künstlers Ludvik Kuba, Originalfotografie,auf Papier aufgezogen (geringfügig wellig), sign., verso sign. u. betitelt, Fotogrösse ca. 23.2x17.3cm

    • Zdenko Feyfar (1913-2001). FORREST IN RÝCHORY.
      Apr. 02, 2011

      Zdenko Feyfar (1913-2001). FORREST IN RÝCHORY.

      Est: Kč4,000 - Kč8,000

      Zdenko Feyfar (1913-2001). FORREST IN RÝCHORY. Back and white photography, 170x217 mm, author's stamp and name of the photography on the back side. Condition. B. Zdenko Feyfar (1913-2001). URWLAD IN RÝCHORY. Schwarzweiße Photographie, 170×217 mm, rückseitig Künstlerstempel und Titel. Zustand B. Zdenko Feyfar (1913-2001). PRALES NA RÝCHORÁCH. Černobílá fotografie, 170×217 mm, autorské razítko a určení názvu na rubu. Stav B.

      Auction House Zezula
    • Zdenko Feyfar (Czechoslovakian, 1913-2001) Two works of art: Untitled, 1976; Gelatin silver print; Signed, dated and titled (illegibly); 15 3/4" x 11 3/4" (sheet); Untitled, 1972; Gelatin silver print; Signed, dated and titled (illegibly); 15 1/4" x
      May. 19, 2007

      Zdenko Feyfar (Czechoslovakian, 1913-2001) Two works of art: Untitled, 1976; Gelatin silver print; Signed, dated and titled (illegibly); 15 3/4" x 11 3/4" (sheet); Untitled, 1972; Gelatin silver print; Signed, dated and titled (illegibly); 15 1/4" x

      Zdenko Feyfar (Czechoslovakian, 1913-2001) Two works of art: Untitled, 1976; Gelatin silver print; Signed, dated and titled (illegibly); 15 3/4" x 11 3/4" (sheet); Untitled, 1972; Gelatin silver print; Signed, dated and titled (illegibly); 15 1/4" x 11" (sheet)

      Rago Arts and Auction Center