Jan Konupek Sold at Auction Prices

Painter, Illustrator

      • Konupek Jan (CZECH, 1883-1950) - Dawn in the West
        Nov. 27, 2023

        Konupek Jan (CZECH, 1883-1950) - Dawn in the West

        Dawn in the West

        Einszwei Gallery
      • Exlibris, Konvolut:
        Jun. 22, 2022

        Exlibris, Konvolut:

        Est: €150 - €200

        Exlibris, Konvolut: 62 tls. originalgraph. Bll. Exlibris, 1852 (Exlibris Ludwig Richter) bis 1. Hälfte, meist 1. Drittel 20. Jh. Dabei A. Kunst, Exlibris Zimmermann, 2 Drucke mit und ohne Remarque, sowie das kleinste Exlibris der Welt, Eigner Georg Nygaard, 12:15 mm. – Beiliegend: Druckbogen mit signiertem Holzschnitt von Jan Konupek (1883-1950), Prag 1945, zweifach.

        Schneider-Henn
      • Jan Konupek (Mladá Boleslav 1883-Praga 1950) - Winged idol, 1920 ca.
        May. 19, 2022

        Jan Konupek (Mladá Boleslav 1883-Praga 1950) - Winged idol, 1920 ca.

        Est: €700 - €1,000

        graphite on paper Signed lower right: Konupek

      • Konupek, J. (1883-1950). Lot of ±95 ex libris,
        Nov. 25, 2021

        Konupek, J. (1883-1950). Lot of ±95 ex libris,

        Est: €50 - €70

        Konupek, J. (1883-1950). Lot of ±95 ex libris, mainly cliché prints, all tipped onto mount.

        Bubb > Kuyper: Auctioneers of Books, Fine Arts & Manuscripts
      • Konupek, J. (1883-1950). Lot of ±35 ex libris,
        Nov. 25, 2021

        Konupek, J. (1883-1950). Lot of ±35 ex libris,

        Est: €70 - €90

        Konupek, J. (1883-1950). Lot of ±35 ex libris, various techniques, incl. cliché prints, 9x signed in pencil, all tipped onto mount. = I.a. for J. Benda, S. Svehla, V. Poppe, V. Ruzka and M. Novotny.

      • KONUPEK JAN (1883 - 1950) Untitled.
        Mar. 16, 2021

        KONUPEK JAN (1883 - 1950) Untitled.

        Est: €300 - €400

        KONUPEK JAN (1883 - 1950). Untitled.. Signature and year lower right. Defects.. Cm 44,50 x 60,50. 1930

        Mar. 16, 2021

        Est: €300 - €400

        KONUPEK JAN (1883 - 1950). Untitled.. Signature and year lower right.. Cm 34,50 x 42,00. 1928

        Mar. 16, 2021

        Est: €300 - €400

        KONUPEK JAN (1883 - 1950). Untitled.. Signature and year lower right. Defects.. Cm 30,00 x 34,50.

        Mar. 16, 2021

        Est: €300 - €400

        KONUPEK JAN (1883 - 1950). Untitled.. Defects.. Cm 34,50 x 42,00.

        Mar. 16, 2021

        Est: €300 - €400

      • Konupek, J. (1883-1950). "Deset Rytin". N.pl., n.publ., n.d. (±1947), (8) textp. and 10 etchings, ea
        May. 28, 2020

        Konupek, J. (1883-1950). "Deset Rytin". N.pl., n.publ., n.d. (±1947), (8) textp. and 10 etchings, ea

        Est: €70 - €90

        Konupek, J. (1883-1950). "Deset Rytin". N.pl., n.publ., n.d. (±1947), (8) textp. and 10 etchings, each 24x16,5 cm., loose as issued in paper portfolio, folio. - All prints (water)st. in outer lower left blank corner. Portfolio dam.

      • Jan Konůpek (1883-1950)
        Mar. 12, 2020

        Jan Konůpek (1883-1950)

        HERCI (EMPORIUM, HAMLET - 9) 1920 Lept na papíru, 330x270 mm, sign. a dat. vpravo dole pod tiskem tužkou "Konůpek 20". Stav A. Další exemplář je uložen ve sbírkách Moravské galerie v Brně, inv. č. C 17375. Grafik, malíř, ilustrátor a rytec, studoval architekturu u prof. Kouly a Schulze na ČVUT v Praze, poté absolvoval AVU, kde studoval v ateliéru M. Pirnera u prof. V. Bukovace. S malířem E. Pacovským založil ještě na AVU grafickou revue Veraikon, později se stal členem SČVU Hollar. V roce 1911 spoluzaložil skupinu symbolistních grafiků Sursum. Jeho grafiky jsou inspirované mystikou a vizionářstvím. Za nejvýznamnější jsou považována jeho díla z počátku 20. století, ovlivněná symbolismem. ACTORS (EMPORIUM, HAMLET - 9) 1920 Etching on paper, 330x270 mm, signed and dated in pencil lower right "Konůpek 20". Second copy is in the collections of the Moravian Gallery in Brno, inv. No. C 17375. SCHAUSPIELER (EMPORIUM, HAMLET - 9) 1920 Radierung auf Papier, 330x270 mm, signiert und datiert rechts unten unter dem Bildbereich in Bleistift "Konůpek 20". Anderes Exemplar in den Sammlungen der Mährischen Galerie in Brünn, Inventarnummer C 17375.

        Auction House Zezula
      • Jan Konupek (Madà Bloseslav 1883 – Prag/Praga 1950)
        Nov. 29, 2019

        Jan Konupek (Madà Bloseslav 1883 – Prag/Praga 1950)

        Est: €400 - €800

        Nach dem Bade, 1933; watercolour on paper, 49 x 33 cm Signed and dated

        Bozner Kunstauktionen
      • Jan Konůpek (1883-1950)
        Jun. 16, 2018

        Jan Konůpek (1883-1950)

        Est: Kč500 - Kč1,000

        SOUBOR JEDENÁCTI EX LIBRISEx libris Elly Weissbergerové, Václava Poppe, Mojmíra Helceleta, Antonína Grimma, Arno Sáňka, Karla Sedláčka, Jožky Bati, Františka Venery a Jindřicha Chylíka. Lept a suchá jehla na papíře, různé rozměry (213x142 mm - 71x52 mm), čtyřikrát sign. vpravo dole "Konůpek" nebo "Kpk".Jan Konůpek - grafik, malíř, ilustrátor a rytec, studoval architekturu u prof. Kouly a Schulze na ČVUT v Praze, poté absolvoval AVU, kde studoval v ateliéru M. Pirnera u prof. V. Bukovace. S malířem E. Pacovským založil ještě na AVU grafickou revue Veraikon, později se stal členem SČVU Hollar. V roce 1911 spoluzaložil skupinu symbolistních grafiků Sursum. Jeho grafiky jsou inspirované mystikou a vizionářstvím. Za nejvýznamnější jsou považována jeho díla z počátku 20. století, ovlivněná symbolismem. COLLECTION OF ELEVEN EX LIBRISEx libris of Ella Weissberger, Václav Poppe, Mojmír Helcelet, Antonín Grimm, Arno Sáňek, Karel Sedláček, Jožka Baťa, František Venera a Jindřich Chylík. Etching and drypoint on paper, various dimensions (213x142 mm - 71x52 mm), four signatures bottom right "Konůpek" or "Kpk". SATZ VON 11 EX LIBRISEx libris Ella Weissbergerová, Václav Poppe, Mojmír Helcelet, Antonín Grimm, Arno Sáňka, Karel Sedláček, Jožka Baťa, František Venera und Jindřich Chylík. Radierung und Kaltnadel auf Papier, verschiedene Grössen (213x142 mm - 71x52 mm), 4x signiert rechts unten „Konůpek“ oder „Kpk“.

        Auction House Zezula
      • Jan Konůpek (1883-1950)
        Jun. 16, 2018

        Jan Konůpek (1883-1950)

        Est: Kč450 - Kč900

        DĚTSTVÍ1918Cyklus 5 leptů, 200x127 mm. Obsahuje předmluvu, sign. na poslední straně tužkou "Konůpek 15/40". V pevném papírovém přebalu.Jan Konůpek - grafik, malíř, ilustrátor a rytec, studoval architekturu u prof. Kouly a Schulze na ČVUT v Praze, poté absolvoval AVU, kde studoval v ateliéru M. Pirnera u prof. V. Bukovace. S malířem E. Pacovským založil ještě na AVU grafickou revue Veraikon, později se stal členem SČVU Hollar. V roce 1911 spoluzaložil skupinu symbolistních grafiků Sursum. Jeho grafiky jsou inspirované mystikou a vizionářstvím. Za nejvýznamnější jsou považována jeho díla z počátku 20. století, ovlivněná symbolismem. CHILDHOOD1918Series of 5 etchings, 200x127 mm. Includes an introduction, signed on the last page in pencil "Konůpek 15/40". In hard paper book jacket. KINDHEIT1918Zyklus von 5 Radierungen, 200x127 mm. Enthält Vorwort, signiert auf der letzten Seite in Bleistift „Konůpek 15/40“. In festem Papierumschlag.

        Auction House Zezula
      • Jan Konůpek (1883-1950)
        Jun. 16, 2018

        Jan Konůpek (1883-1950)

        Est: Kč1,200 - Kč2,400

        SOUBOR 12 KRESEB1933-1946Soubor kreseb a návrhů, 208x277 mm - 313x440 mm, 7 kreseb zn. "Kpk".Jan Konůpek - grafik, malíř, ilustrátor a rytec, studoval architekturu u prof. Kouly a Schulze na ČVUT v Praze, poté absolvoval AVU, kde studoval v ateliéru M. Pirnera u prof. V. Bukovace. S malířem E. Pacovským založil ještě na AVU grafickou revue Veraikon, později se stal členem SČVU Hollar. V roce 1911 spoluzaložil skupinu symbolistních grafiků Sursum. Jeho grafiky jsou inspirované mystikou a vizionářstvím. Za nejvýznamnější jsou považována jeho díla z počátku 20. století, ovlivněná symbolismem. COLLECTION OF 12 DRAWINGS1933-1946Collection of drawings and designs, 208x277 mm - 313x440 mm, 7 drawings marked "Kpk". SATZ VON 12 ZEICHNUNGEN1933-1946Satz von Zeichnungen und Entwürfen, 208x277 mm - 313x440 mm, 7 Zeichnungen - gezeichnet „Kpk“.

        Auction House Zezula
      • Jan Konupek, Viandanti a un tavolo.
        Oct. 10, 2017

        Jan Konupek, Viandanti a un tavolo.

        Est: €400 - €800

        Penna e inchiostro acquerellato,. mm 560x385. Siglato in basso a destra "Kpk".

        Gonnelli Casa d'Aste
      • Jan Konupek, Schiavi.
        Oct. 10, 2017

        Jan Konupek, Schiavi.

        Est: €220 - €440

        Matita e inchiostro diluito su carta vergata grigia. mm 340x268. Firmato a matita in basso a destra.

        Gonnelli Casa d'Aste
      • Jan Konupek, Lotto di 2 acqueforti. 1919 e 1920.
        Oct. 09, 2017

        Jan Konupek, Lotto di 2 acqueforti. 1919 e 1920.

        Est: €260 - €520

        1) Ragazzo seduto e giocoliere. 1920. Acquaforte. mm 340x275. Foglio: mm 510x375. Firmata e datata a matita in basso a destra. 2) L'arca di Noé. 1919. Acquaforte. mm 160x120. Foglio: mm 450x350. Firmata e datata a matita in basso a destra. (2)

        Gonnelli Casa d'Aste
      • Jan Konůpek (1883-1950)
        Apr. 08, 2017

        Jan Konůpek (1883-1950)

        SOULS. 1943. Etching on paper, 331x240 mm, signed in pencil lower right „Konůpek“. Mounted. DUŠE. 1943. Lept na papíře, 331x240 mm, sign. tužkou vpravo dole „Konůpek“. Paspartováno. GEIST. 1943. Radierung auf Papier, 331x240 mm, sign. mit Bleistift rechts unten „Konůpek“. Passepartout.

        Auction House Zezula
      • Jan Konůpek (1883-1950)
        Apr. 08, 2017

        Jan Konůpek (1883-1950)

        UNDER THE CROSS. 1942. Etching on paper, 355x245 mm, signed and dated in pencil lower right „Konůpek 42“. Mounted. POD KŘÍŽEM. 1942. Lept na papíře, 355x245 mm, sign. a dat. tužkou vpravo dole „Konůpek 42“. Paspartováno. UNTER DEM KREUZ. 1942. Radierung auf Papier, 355x245 mm, sign. und datiert mit Bleistift rechts unten „Konůpek 42“. Passepartout.

        Auction House Zezula
      • Jan Konůpek (1883-1950)
        Apr. 08, 2017

        Jan Konůpek (1883-1950)

        REMEMBRANCE INTERIOR. 1941. Etching on paper, 245x350 mm, signed and dated in pencil lower right „Konůpek 41.“, marked in pencil lower left „Vzpomínkový interieur. 1941.” Mounted. VZPOMÍNKOVÝ INTERIÉR. 1941. Lept na papíře, 245x350 mm, sign. a dat. tužkou vpravo dole „Konůpek 41.“, zn. tužkou vlevo dole „Vzpomínkový interieur. 1941“. Paspartováno. GEDENK-INTERIEUR. 1941. Radierung auf Papier, 245x350 mm, sign. und datiert mit Bleistift rechts unten „Konůpek 41.“, unten bez. mit Bleistift links „Vzpomínkový interieur. 1941“. Passepartout.

        Auction House Zezula
      • Jan Konupek lithograph
        Aug. 06, 2016

        Jan Konupek lithograph

        Est: $60 - $120

        Jan Konupek (Czech 1883-1950)- Self-Portrait- lithograph, signed in pencil, good condition. 10 x 7 1/2''

        Rachel Davis Fine Arts
      • Jan Konupek (1883 - 1950), 5 illustrazioni originali per Il ritratto di Dorian Gray di Oscar Wilde.
        Jun. 15, 2016

        Jan Konupek (1883 - 1950), 5 illustrazioni originali per Il ritratto di Dorian Gray di Oscar Wilde.

        Est: €600 - €1,200

        Matita, penna e inchiostro di china su carta. mm 275x210 cad. Firmate a penna in basso a destra. Una sottotitolata. Originariamente montate in passe-partout di carta. L'opera di Wilde influenzò l'avanguardia ceca simbolista e Konupek già in giovane età fece un ritratto dello scrittore (1907). (5)

        Gonnelli Casa d'Aste
      • Jan Konůpek (1883-1950)
        Jun. 11, 2016

        Jan Konůpek (1883-1950)

        Jan Konůpek (1883-1950) Jan Konůpek (1883-1950) Jan Konůpek (1883-1950) MYŠLENKA (PRCHAJÍCÍ DUŠE). 1929. Vznášející se okřídlená bytost je doprovázena pozorujícími postavami. Lept na papíře, 290x230 mm, sign. vpravo dole tužkou "Konůpek". A THOUGHT (FLEEING SOUL). 1929. Etching on paper, 290x230 mm, signed in pencil lower right "Konůpek". GEDANKE (FLIEGENDE SEELE). 1929. Radierung auf Papier, 290x230 mm, sign. rechts unten mit dem Bleistift "Konůpek". Jan Konůpek – grafik, malíř, ilustrátor a rytec, studoval architekturu u prof. Kouly a Schulze na ČVUT v Praze, poté absolvoval AVU, kde studoval v ateliéru M. Pirnera u prof. V. Bukovace. S malířem E. Pacovským založil ještě na AVU grafickou revue Veraikon, později se stal členem SČVU Hollar. V roce 1911 spoluzaložil skupinu symbolistních grafiků Sursum. Jeho grafiky jsou inspirované mystikou a vizionářstvím. Za nejvýznamnější jsou považována jeho díla z počátku 20. století, ovlivněná symbolismem. Estimate in Euros 16

        Auction House Zezula
      • JAN KONUPEK (1883-1950). RUDOLFINUM / "KRÁSNÁ PRAHA." 1906. 39x27 inches, 100x70 cm. A. Haase, Prague.
        May. 10, 2016

        JAN KONUPEK (1883-1950). RUDOLFINUM / "KRÁSNÁ PRAHA." 1906. 39x27 inches, 100x70 cm. A. Haase, Prague.

        JAN KONUPEK (1883-1950) RUDOLFINUM / "KRÁSNÁ PRAHA." 1906. 39 1/2x27 1/2 inches, 100 1/2x70 cm. A. Haase, Prague. Condition B+: minor tears at edges; creases and minor abrasions in margins and along vertical and horizontal folds. Paper. Konupek studied architecture between 1903 and 1906 before he turned towards being an artist in 1906. "His work falls into imaginative expressions of Czech-based symbolism" (Cesky Plakat p. 48). He was a printmaker and an illustrator who designed bookplates and bonds in addition to posters. Czech Posters p. 47, Cesky Plakat 47, Prazsky Chodec p. 64.

        Swann Auction Galleries
      • Jan Konupek lithograph
        Feb. 20, 2016

        Jan Konupek lithograph

        Est: $60 - $120

        Rachel Davis Fine Arts
      • Jan Konůpek (1883–1950)
        Jun. 20, 2015

        Jan Konůpek (1883–1950)

        Est: Kč2,400 - Kč4,800

        PRESIDENTIAL ELECTIONS (19/06/1946). 1946. Cycle of 8 lithographies on paper, 350x250 mm, signed and dated lower right in pencil ‘Konůpek 46’ (‘Konůpek / Kpk’ in one case) marked in pencil with the number of opus 1316–1323 lower right. Mounted. Jan Konůpek (1883–1950) Jan Konůpek (1883–1950) VOLBA PRESIDENTA REPUBLIKY (19. 6. 1946). 1946. Cyklus 8 litografií na papíře, 350x250 mm, sign. a dat. vpravo dole tužkou „Konůpek 46“ (v jednom případě „Konůpek / Kpk“, zn. vpravo dole tužkou číslem opusu 1316–1323. Paspartováno.

        Auction House Zezula
      • Jan Konůpek (1883–1950)
        Jun. 20, 2015

        Jan Konůpek (1883–1950)

        Est: Kč900 - Kč1,800

        PORTRAITS FROM WAR YEARS. 1941–1942. Portraits of Konůpek’s friends and his acquaintances. Josef Portman (head in half profile), linocut on paper, 333x257 mm (inside mount measurement), signed in pencil lower right ‘Konůpek’, marked in pencil ‘967/41.’. Bedřich Beneš Buchlovan and Vilém Šmidt (bust of sitting men), etching on paper, 182x247 mm, signed in pencil lower right ‘Konůpek’, marked in pencil ‘1020/42.’. After 23 prints the desk was cut in 2 pieces so individual portraits were created (placed lower on the same sheet), 182x128 mm and 185x120 mm, both signed in pencil lower right ‘Konůpek’. Josef Portman (sitting in profile), lithography on paper, 377x298 mm, signed in pencil lower right ‘Konůpek’, marked in pencil ‘1033/42.’. Mounted. Jan Konůpek (1883–1950) Jan Konůpek (1883–1950) PORTRÉTY Z VÁLEČNÝCH LET. 1941–1942. Podobizny Konůpkových přátel a známých. Josef Portman (hlava v poloprofilu), linoryt na papíře, 333x257 mm (výřez pasparty), sign. tužkou vpravo dole „Konůpek“, zn. tužkou „967/41.“. Bedřich Beneš Buchlovan a Vilém Šmidt (poprsí sedících mužů), lept na papíře, 182x247 mm, sign. tužkou vpravo dole „Konůpek“, zn. tužkou „1020/42.“. Po otištění 23 tisků byla deska rozříznuta, vznikly 2 samostatné portréty (umístěny na témže listě níže), 182x128 mm a 185x120 mm, oba sign. tužkou vpravo dole „Konůpek“. Josef Portman (sedící z profilu), litografie na papíře, 377x298 mm, sign. tužkou vpravo dole „Konůpek“, zn. tužkou „1033/42.“. Paspartováno.

        Auction House Zezula
      • Jan Konůpek (1883–1950)
        Jun. 20, 2015

        Jan Konůpek (1883–1950)

        Est: Kč300 - Kč600

        FROM GREEK MYTHOLOGY. 1938. Theseus fighting with Minotaur. Dry point on paper, 246x181 mm, signed in pencil lower right ‘Konůpek’, marked ‘838/38’. Mounted. Jan Konůpek (1883–1950) Jan Konůpek (1883–1950) Z ŘECKÉ MYTOLOGIE. 1938. Theseus zápasí s Minotaurem. Suchá jehla na papíře, 246x181 mm, sign. tužkou vpravo dole „Konůpek“, zn. „838/38“. Paspartováno.

        Auction House Zezula
      • Jan Konůpek (1883–1950)
        Jun. 20, 2015

        Jan Konůpek (1883–1950)

        Est: Kč300 - Kč600

        RUINS OF ST. BARTHOLOMEW CHURCH. 1917. Ruins of the church near Klatovy. Etching on paper, 210x230 mm, signed lower right in pencil ‘Konůpek’, marked lower left in pencil ‘Kostel sv. Bartoloměje u Klatov. 1917/136’. Mounted. Jan Konůpek (1883–1950) Jan Konůpek (1883–1950) RUINA KOSTELA SV. BARTOLOMĚJE. 1917. Zřícenina kostela u Klatov. Lept na papíře, 210x230 mm, sign. vpravo dole tužkou „Konůpek“, zn. vlevo dole tužkou „Kostel sv. Bartoloměje u Klatov. 1917/136“. Paspartováno.

        Auction House Zezula
      • Jan Konůpek (1883–1950)
        Jun. 20, 2015

        Jan Konůpek (1883–1950)

        Est: Kč400 - Kč800

        ANCIENT SCHOLARS. Ex Libris Josef Hladký. Ink drawing on paper, 362x275 mm, signed lower right ‘K’. Jan Konůpek (1883–1950) Jan Konůpek (1883–1950) ANTIČTÍ UČENCI. Ex Libris Josef Hladký. Kresba tuší na papíře, 362x275 mm, sign. vpravo dole „K“.

        Auction House Zezula
      • Jan Konůpek (1883-1950)
        Apr. 18, 2015

        Jan Konůpek (1883-1950)

        Est: Kč400 - Kč800

        Jan Konůpek (1883-1950) GLORY. 1940. Etching on paper, 245x170 mm, signed 'Konůpek' in pencil lower right, marked '887/40'. Mounted. Jan Konůpek (1883-1950) SLÁVA. 1940. Lept na papíře, 245x170 mm, sign. tužkou vpravo dole „Konůpek", zn. „887/40". Paspartováno. Jan Konůpek (1883-1950) RUHM. 1940. Radierung auf Papier, 245x170 mm, rechts unten mit Bleistift sign. „Konůpek", bez. „887/40". Passepartout.

        Auction House Zezula
      • Jan Konůpek (1883-1950)
        Apr. 18, 2015

        Jan Konůpek (1883-1950)

        Est: Kč400 - Kč800

        Jan Konůpek (1883-1950) HOPE. 1940. Etching on paper, 225x121 mm, signed 'Konůpek' in pencil lower right, marked '883/40'. Mounted. Jan Konůpek (1883-1950) NADĚJE. 1940. Lept na papíře, 225x121 mm, sign. tužkou vpravo dole „Konůpek", zn. „883/40". Paspartováno. Jan Konůpek (1883-1950) HOFFNUNG. 1940. Radierung auf Papier, 225x121 mm, rechts unten mit Bleistift sign. „Konůpek", bez. „883/40". Passepartout.

        Auction House Zezula
      • Jan Konůpek (1883-1950)
        Apr. 18, 2015

        Jan Konůpek (1883-1950)

        Est: Kč400 - Kč800

        Jan Konůpek (1883-1950) ANCIENT POET. 1941. Etching on paper, 136x243 mm, signed 'Konůpek' in pencil lower right, marked '946/41' and 'K 1908-1941' in print lower left. Mounted. Jan Konůpek (1883-1950) ANTICKÝ BÁSNÍK. 1941. Lept na papíře, 136x243 mm, sign. tužkou vpravo dole „Konůpek", zn. „946/41" a v tisku vlevo dole „K 1908-1941". Paspartováno. Jan Konůpek - grafik, malíř, ilustrátor a rytec, studoval architekturu u prof. Kouly a Schulze na ČVUT v Praze, poté absolvoval AVU, kde studoval v ateliéru M. Pirnera u prof. V. Bukovace. S malířem E. Pacovským založil ještě na AVU grafickou revue Veraikon, později se stal členem SČVU Hollar. V roce 1911 spoluzaložil skupinu symbolistních grafiků Sursum. Jeho grafiky jsou inspirované mystikou a vizionářstvím. Za nejvýznamnější jsou považována jeho díla z počátku 20. století, ovlivněná symbolismem. Jan Konůpek (1883-1950) ANTIKER DICHTER. 1941. Radierung auf Papier, 136x243 mm, rechts unten mit Bleistift sign. „Konůpek", bez. „946/41" und im Druck links unten „K 1908-1941". Passepartout.

        Auction House Zezula
      • Jan Konůpek (1883-1950) VAIN HOPES. 1940. A
        Jun. 21, 2014

        Jan Konůpek (1883-1950) VAIN HOPES. 1940. A

        Est: Kč400 - Kč800

        Jan Konůpek (1883-1950) VAIN HOPES. 1940. A group of figures near an electric railroad station. Etching on paper, 244x171 mm, signed in pencil lower right 'Konůpek', marked '882/40'. Mounted. Jan Konůpek (1883-1950) MARNÉ NADĚJE. 1940. Skupina postav u stanice elektrické dráhy. Lept na papíře, 244x171 mm, sign. tužkou vpravo dole „Konůpek", zn. „882/40". Paspartováno. Jan Konůpek (1883-1950) VERGEBLICHE HOFFUNGEN. 1940. Gruppe auf der Haltestelle der elektrischen Bahn. Radierung auf Papier, 244x171 mm, rechts unten mit Bleistift sign. „Konůpek", „882/40". Passepartout.

        Auction House Zezula
      • Jan Konůpek  (1883-1950)  ROMEO A JULIE ANEB
        Nov. 09, 2013

        Jan Konůpek  (1883-1950)  ROMEO A JULIE ANEB

        Est: Kč400 - Kč800

        Jan Konůpek  (1883-1950)  ROMEO A JULIE ANEB ULIČKA ODVAHY, 1938. Muž v klobouku a dlouhém plášti vzdává poctu paní svého srdce, jež se naklání z okna. Lept na papíře, 344x222 mm, sign. tužkou vpravo dole „Konůpek", zn. „834/38". Paspartováno. Jan Konůpek  (1883-1950)  ROMEO A JULIE ANEB ULIČKA ODVAHY, 1938. Muž v klobouku a dlouhém plášti vzdává poctu paní svého srdce, jež se naklání z okna. Lept na papíře, 344x222 mm, sign. tužkou vpravo dole „Konůpek", zn. „834/38". Paspartováno. Jan Konůpek  (1883-1950)  ROMEO A JULIE ANEB ULIČKA ODVAHY, 1938. Muž v klobouku a dlouhém plášti vzdává poctu paní svého srdce, jež se naklání z okna. Lept na papíře, 344x222 mm, sign. tužkou vpravo dole „Konůpek", zn. „834/38". Paspartováno.

        Auction House Zezula
      • Jan Konůpek  (1883-1950)  MARTYRIUM, 1937. V
        Nov. 09, 2013

        Jan Konůpek  (1883-1950)  MARTYRIUM, 1937. V

        Est: Kč400 - Kč800

        Jan Konůpek  (1883-1950)  MARTYRIUM, 1937. V Mladé Boleslavi. Lept na papíře, 312x238 mm, sign. tužkou vpravo dole „Konůpek", zn. „799/37". Paspartováno. Jan Konůpek  (1883-1950)  MARTYRIUM, 1937. V Mladé Boleslavi. Lept na papíře, 312x238 mm, sign. tužkou vpravo dole „Konůpek", zn. „799/37". Paspartováno. Jan Konůpek  (1883-1950)  MARTYRIUM, 1937. V Mladé Boleslavi. Lept na papíře, 312x238 mm, sign. tužkou vpravo dole „Konůpek", zn. „799/37". Paspartováno.

        Auction House Zezula
      • Jan Konůpek  (1883-1950)  ČAROVNÁ
        Nov. 09, 2013

        Jan Konůpek  (1883-1950)  ČAROVNÁ

        Est: Kč400 - Kč800

        Jan Konůpek  (1883-1950)  ČAROVNÁ ZAHRADA, 1937. Lept na papíře, 314x241 mm, sign. tužkou vpravo dole „Konůpek", zn. „801/37". Paspartováno. Jan Konůpek  (1883-1950)  ČAROVNÁ ZAHRADA, 1937. Lept na papíře, 314x241 mm, sign. tužkou vpravo dole „Konůpek", zn. „801/37". Paspartováno. Jan Konůpek  (1883-1950)  ČAROVNÁ ZAHRADA, 1937. Lept na papíře, 314x241 mm, sign. tužkou vpravo dole „Konůpek", zn. „801/37". Paspartováno.

        Auction House Zezula
      • Jan Konůpek  (1883-1950)  ZRCADLENÍ VE
        Nov. 09, 2013

        Jan Konůpek  (1883-1950)  ZRCADLENÍ VE

        Est: Kč400 - Kč800

        Jan Konůpek  (1883-1950)  ZRCADLENÍ VE VODĚ, 1937. Lept na papíře, 316x240 mm, sign. tužkou vpravo dole „Konůpek", zn. „805/37". Paspartováno. Jan Konůpek  (1883-1950)  ZRCADLENÍ VE VODĚ, 1937. Lept na papíře, 316x240 mm, sign. tužkou vpravo dole „Konůpek", zn. „805/37". Paspartováno. Jan Konůpek  (1883-1950)  ZRCADLENÍ VE VODĚ, 1937. Lept na papíře, 316x240 mm, sign. tužkou vpravo dole „Konůpek", zn. „805/37". Paspartováno.

        Auction House Zezula
      • Jan Konůpek  (1883-1950)  ŘEKA
        Nov. 09, 2013

        Jan Konůpek  (1883-1950)  ŘEKA

        Est: Kč400 - Kč800

        Jan Konůpek  (1883-1950)  ŘEKA ZAPOMNĚNÍ (NA MOTIV OTOKARA BŘEZINY), 1938. Námět z řecké mytologie. Duše mrtvých, pijící v podsvětí z řeky Léthé, zapomínají na svůj pozemský život. Lept na papíře, 157x218 mm, sign. tužkou vpravo dole „Konůpek", zn. „837/38". Paspartováno. Jan Konůpek  (1883-1950)  ŘEKA ZAPOMNĚNÍ (NA MOTIV OTOKARA BŘEZINY), 1938. Námět z řecké mytologie. Duše mrtvých, pijící v podsvětí z řeky Léthé, zapomínají na svůj pozemský život. Lept na papíře, 157x218 mm, sign. tužkou vpravo dole „Konůpek", zn. „837/38". Paspartováno. Jan Konůpek  (1883-1950)  ŘEKA ZAPOMNĚNÍ (NA MOTIV OTOKARA BŘEZINY), 1938. Námět z řecké mytologie. Duše mrtvých, pijící v podsvětí z řeky Léthé, zapomínají na svůj pozemský život. Lept na papíře, 157x218 mm, sign. tužkou vpravo dole „Konůpek", zn. „837/38". Paspartováno.

        Auction House Zezula
      • Jan Konůpek (1883-1950)  Z ŘECKÉ
        Nov. 09, 2013

        Jan Konůpek (1883-1950)  Z ŘECKÉ

        Est: Kč400 - Kč800

        Jan Konůpek (1883-1950)  Z ŘECKÉ MYTOLOGIE. 1938. Theseus zápasí s Minotaurem. Suchá jehla na papíře, 246x181 mm, sign. tužkou vpravo dole „Konůpek", zn. „838/38". Paspartováno. Jan Konůpek (1883-1950)  Z ŘECKÉ MYTOLOGIE. 1938. Theseus zápasí s Minotaurem. Suchá jehla na papíře, 246x181 mm, sign. tužkou vpravo dole „Konůpek", zn. „838/38". Paspartováno. Jan Konůpek (1883-1950)  Z ŘECKÉ MYTOLOGIE. 1938. Theseus zápasí s Minotaurem. Suchá jehla na papíře, 246x181 mm, sign. tužkou vpravo dole „Konůpek", zn. „838/38". Paspartováno.

        Auction House Zezula
      • Jan Konůpek  (1883-1950)  ORFEUS SE
        Nov. 09, 2013

        Jan Konůpek  (1883-1950)  ORFEUS SE

        Est: Kč400 - Kč800

        Jan Konůpek  (1883-1950)  ORFEUS SE LOUČÍ S EURIDIKOU, 1938. Lept na papíře, 271x207 mm, sign. tužkou vpravo dole „Konůpek", zn. „832/38". Paspartováno. Jan Konůpek  (1883-1950)  ORFEUS SE LOUČÍ S EURIDIKOU, 1938. Lept na papíře, 271x207 mm, sign. tužkou vpravo dole „Konůpek", zn. „832/38". Paspartováno. Jan Konůpek  (1883-1950)  ORFEUS SE LOUČÍ S EURIDIKOU, 1938. Lept na papíře, 271x207 mm, sign. tužkou vpravo dole „Konůpek", zn. „832/38". Paspartováno.

        Auction House Zezula
      • Jan Konůpek (1883-1950) CHRIST, 1933. Pair of
        Nov. 09, 2013

        Jan Konůpek (1883-1950) CHRIST, 1933. Pair of

        Est: Kč800 - Kč1,600

        Jan Konůpek (1883-1950) CHRIST, 1933. Pair of etchings on paper from the cycle of 12 etchings bearing the same name. Opus no. 726: Fisherman of souls and poet and no. 733: Repentant soul, both 320x242 mm. Mounted. Jan Konůpek (1883-1950) KRISTUS. 1933. Dvojice leptů na papíře ze stejnojmenného cyklu 12 leptů. Opus č. 726: Rybář duší a básník a č. 733: Kající se duše, oba 320x242 mm. Paspartováno. Jan Konůpek - grafik, malíř, ilustrátor a rytec, studoval architekturu u prof. Kouly a Schulze na ČVUT v Praze, poté absolvoval AVU v Praze, kde studoval v ateliéru M. Pirnera u prof. V. Bukovace. S malířem E. Pacovským založil ještě na AVU grafickou revui Veraikon, později se stal členem SČVU Hollar. V roce 1911 spoluzaložil skupinu symbolistních grafiků Sursum. Jeho grafiky jsou inspirovány mystikou a vizionářstvím. Za nejvýznamnější jsou považována jeho díla z počátku 20. století, která jsou ovlivněna symbolismem. Jan Konůpek (1883-1950) CHRISTUS. 1933. Zwei Radierungen auf Papier, aus gleichnamigem Zyklus von 12 Radierungen. Opus N. 726: Fischer der Seelen und Dichter und N. 733: Büßende Seele, beide 320x242 mm. Passepartout.

        Auction House Zezula
      • Konupek Jan (Mladá Boleslav 1883 - 1950 Prague)
        May. 18, 2013

        Konupek Jan (Mladá Boleslav 1883 - 1950 Prague)

        Est: - Kč6,000

        Konupek Jan (Mladá Boleslav 1883 - 1950 Prague) Untitled, signed and dated in pencil Konupek 44 bottom right, numbered in pencil 2 bottom right, etching and dry-point engraving on paper, 49.5 x 32 cm, glass, frame (Ní)

        May. 18, 2013

        Est: - Kč15,000

        Konupek Jan (Mladá Boleslav 1883 - 1950 Prague) Motif from Pilsen, signed and dated Konupek 1910 bottom right, combined technique on paper, 27 x 37 cm, glass, frame (Ní)

      • Jan Konůpek (1883-1950)
        Jun. 11, 2011

        Jan Konůpek (1883-1950)

        Est: Kč400 - Kč800

        Jan Konůpek (1883-1950) FAUSTUS. Etching on paper, 245x195 mm, bottom right corner pencil signed „Konůpek". Mounted. Jan Konůpek (1883-1950) FAUSTUS. Radierung auf Papier, 245×195 mm, rechts unten mit Bleistift sign. „Konůpek". Passepartout. Jan Konůpek (1883-1950) FAUSTUS. Lept na papíře, 245×195 mm, sign. tužkou vpravo dole „Konůpek". Paspartováno.

        Auction House Zezula
      • Jan Konůpek (1883-1950)
        Jun. 11, 2011

        Jan Konůpek (1883-1950)

        Est: Kč400 - Kč800

        Jan Konůpek (1883-1950) Theater play. Etching on paper, 245x195 mm, bottom right corner pencil signed „Konůpek". Mounted. Jan Konůpek (1883-1950) Theatervorstellung. Radierung auf Papier, 245×195 mm, rechts unten mit Bleistift sign. „Konůpek". Passepartout. Jan Konůpek (1883-1950) DIVADELNÍ PŘEDSTAVENÍ. Lept na papíře, 245×195 mm, sign. tužkou vpravo dole „Konůpek". Paspartováno.

        Auction House Zezula