Augustin Mervart Sold at Auction Prices

    • Mervart Augustin (CZECH, 1889-1968) - Autumn in Valašsko
      Nov. 27, 2023

      Mervart Augustin (CZECH, 1889-1968) - Autumn in Valašsko

      Autumn in Valašsko

      Einszwei Gallery
    • MERVART AUGUSTIN (CZECH 1889-1968) - Z Beskyd | From the Beskydy
      Nov. 28, 2022

      MERVART AUGUSTIN (CZECH 1889-1968) - Z Beskyd | From the Beskydy

      MERVART AUGUSTIN (CZECH 1889-1968) Z Beskyd | From the Beskydy olej na kartonu 50 x 70 cm

      Einszwei Gallery
    • MERVART, AUGUSTIN: Winterliche Dorflandschaft.
      May. 06, 2022

      MERVART, AUGUSTIN: Winterliche Dorflandschaft.

      Est: CHF1,300 - CHF2,000

      MERVART, AUGUSTIN (Krásno nad Becvou 1889 - 1968 Prerov) : Winterliche Dorflandschaft; Öl auf Malkarton; 45x60,5 cm; sig. u. dat. (19)18 u.r.

    • AUGUSTIN MERVART (Czech 1889-1968)
      May. 31, 2021

      AUGUSTIN MERVART (Czech 1889-1968)

      Mervart Augustin, Coast | 1927 | dimensions: 45 x 65 cm | oil on canvas | signed lower right | framed Starting Bid EUR 600

      Einszwei Gallery
    • Augustin Mervart (1889-1968)
      Dec. 05, 2020

      Augustin Mervart (1889-1968)

      Augustin Mervart (1889-1968) NA BLATECH Olej na plátně, 92x88 cm, sign. vpravo dole "Aug. Mervart", na zadní straně opatřeno výstavním štítkem s katalogizačním číslem 144. Rámováno. Stav restaurováno. Augustin Mervart - po ukončení odborné dřevařské školy ve Valašském Meziříčí v roce 1908 se věnoval krajinomalbě. Za války byl v Polsku, na Ukrajině a v Rumunsku, kde kreslil dřevěné kostelíky a prosluněnou krajinu. Po skončení války se usadil v Přerově, kde působil až do své smrti. Říká se o něm, že byl „věrným kronikářem celého Pobečví“. V r. 1919 byl přijat do Sdružení výtvarných umělců moravských. Uskutečnil 23 samostatných výstav a účastnil se mnoha jiných jak doma, tak i ve světě. English Translation Augustin Mervart (1889-1968) ON THE MOOR Oil on canvas, 92x88 cm, signed lower right "Aug. Mervart", label with number 144 on the reverse. Framed. Condition restored. German Translation Augustin Mervart (1889-1968) BIRKEN AM TEICH Öl auf Leinwand, 92x88 cm, sign. rechts unten "Aug. Mervart", verso Etikette mit Katalognummer 144. Gerahmt. Zustand restauriert. Euros 752

      Auction House Zezula
      Dec. 05, 2020

      Augustin Mervart (1889-1968)

      Augustin Mervart (1889-1968) POTEMNĚLÝ BŘEZOVÝ HÁJ 1911 Olej na plátně, 88,5x83 cm, sign. a dat. vpravo dole "Aug. Mervart. 1911.". Rámováno. Stav A. Augustin Mervart - po ukončení odborné dřevařské školy ve Valašském Meziříčí v roce 1908 se věnoval krajinomalbě. Za války byl v Polsku, na Ukrajině a v Rumunsku, kde kreslil dřevěné kostelíky a prosluněnou krajinu. Po skončení války se usadil v Přerově, kde působil až do své smrti. Říká se o něm, že byl „věrným kronikářem celého Pobečví“. V r. 1919 byl přijat do Sdružení výtvarných umělců moravských. Uskutečnil 23 samostatných výstav a účastnil se mnoha jiných jak doma, tak i ve světě. English Translation Augustin Mervart (1889-1968) BIRCH GROVE IN THE DARK 1911 Oil on canvas, 88,5x83 cm, signed and dated lower right "Aug. Mervart. 1911.". Framed. Condition A. German Translation Augustin Mervart (1889-1968) VERDUNKELTER BIRKENHAIN 1911 Öl auf Leinwand, 88,5x83 cm, sign. und dat. rechts unten "Aug. Mervart. 1911.". Gerahmt. Zustand A. Euros 733

      Auction House Zezula
      Dec. 07, 2019

      Augustin Mervart (1889-1968)

      Est: Kč10,000 - Kč20,000

      SPRING THAW IN HORNÍ BEČVA 1945 Oil on board, 49x69 cm (frame aperture), signed and dated lower right "Aug. Mervart. 45.". Framed, glazed. On the reverse: "Augustin Mervart (1889-1968) "Tání na Horní Bečvě", olej, 1945, karton, 70x50 cm. "Tání" (Hor. Bečva)". TÁNÍ NA HORNÍ BEČVĚ 1945 Olej na kartonu, 49x69 cm (výřez z rámu), sign. a dat. vpravo dole "Aug. Mervart. 45.". Rámováno, zaskleno. Stav A. Na zadní straně: "Augustin Mervart (1889-1968) "Tání na Horní Bečvě", olej, 1945, karton, 70x50 cm. "Tání" (Hor. Bečva)". Augustin Mervart – po ukončení odborné dřevařské školy ve Valašském Meziříčí v roce 1908 se věnoval krajinomalbě. Za války byl v Polsku, na Ukrajině a v Rumunsku, kde kreslil dřevěné kostelíky a prosluněnou krajinu. Po skončení války se usadil v Přerově, kde působil až do své smrti. Říká se o něm, že byl „věrným kronikářem celého Pobečví“. V r. 1919 byl přijat do Sdružení výtvarných umělců moravských. Uskutečnil 23 samostatných výstav a účastnil se mnoha jiných jak doma, tak i ve světě. TAUEN AUF OBERBETSCHWA 1945 Öl auf Karton, 49x69 cm (Rahmenausschnitt), signiert und datiert rechts unten "Aug. Mervart. 45.". Gerahmt, verglast. Verso: "Augustin Mervart (1889-1968) "Tání na Horní Bečvě", Öl, 1945, karton, 70x50 cm. "Tání" (Hor. Bečva)".

      Auction House Zezula
      Dec. 07, 2019

      Augustin Mervart (1889-1968)

      Est: Kč7,000 - Kč14,000

      NEAR ŠUMAVA 1936 Oil on board, 31x49,5 cm (frame aperture), signed and dated lower left "Aug. Mervart 36", annotated on the reverse: "Aug. Mervart: Pošumavský kraj II. Dolní lhotka u Trhových Svinů". Framed, glazed. POŠUMAVSKÝ KRAJ 1936 Olej na kartonu, 31x49,5 cm (výřez z rámu), sign. a dat. vlevo dole "Aug. Mervart 36", na zadní straně přípis: "Aug. Mervart: Pošumavský kraj II. Dolní lhotka u Trhových Svinů". Rámováno, zaskleno. Stav A/B. Augustin Mervart – po ukončení odborné dřevařské školy ve Valašském Meziříčí v roce 1908 se věnoval krajinomalbě. Za války byl v Polsku, na Ukrajině a v Rumunsku, kde kreslil dřevěné kostelíky a prosluněnou krajinu. Po skončení války se usadil v Přerově, kde působil až do své smrti. Říká se o něm, že byl „věrným kronikářem celého Pobečví“. V r. 1919 byl přijat do Sdružení výtvarných umělců moravských. Uskutečnil 23 samostatných výstav a účastnil se mnoha jiných jak doma, tak i ve světě. BÖHMERWALD 1936 Öl auf Karton, 31x49,5 cm (Rahmenausschnitt), signiert und datiert links unten "Aug. Mervart 36", verso Zuschrift: "Aug. Mervart: Pošumavský kraj II. Dolní lhotka u Trhových Svinů". Gerahmt, verglast.

      Auction House Zezula
    • AUGUSTIN MERVART - Weite Landschaft mit Häusern
      Jun. 16, 2016

      AUGUSTIN MERVART - Weite Landschaft mit Häusern

      Est: CHF1,500 - CHF2,500

      Krásno nad Becvou 1889-1968 Prerov Unten rechts signiert "Aug. Mervart". Öl auf Lwd., 86 x 139 cm

    • Mervart Augustin (1889 - 1968)
      May. 14, 2016

      Mervart Augustin (1889 - 1968)

      Est: Kč140,000 - Kč160,000

      Title: Summer landscape with wetlands Period: 1920 Technique: oil on canvas Size: 95 x 100 cm Signed and dated bottom left Aug. Mervart 20, framed Expert´s report: PhDr. Jaroslav Pelikan The representated artwork of gallery value comes from the author´s early period, which rarely appears on the market. Tentative estimated price (EUR): 5 186 - 5 926 Tentative Starting price (EUR): 2 963

      Galerie Ustar
      May. 14, 2016

      Est: Kč150,000 - Kč170,000

      Title: Autumn Landscape Period: 1908 Technique: oil on canvas Size: 111 x 140 cm Signed and dated bottom left Aug. Mervart 08, frame This large representative work of gallery value comes from the author´s early period, which rarely appears on the art market. Tentative estimated price (EUR): 5 556 - 6 297 Tentative Starting price (EUR): 3 704

      Galerie Ustar
    • Augustin Mervart (1889-1968) A SNOW-COVERED
      Jun. 21, 2014

      Augustin Mervart (1889-1968) A SNOW-COVERED

      Est: Kč35,000 - Kč70,000

      Augustin Mervart (1889-1968) A SNOW-COVERED VILLAGE. 1916. Oil on canvas, 70x90 cm, signed and dated lower left 'Aug. Mervart 16.'. Framed. Condition restored. Augustin Mervart - after his studies at woodworking school in Valašské Meziříčí in 1908 he painted landscapes. During the war he was in Poland, Ukraine and Romania where he painted wooden churches and Sun filled landscapes. After the war he moved to Přerov. It is said that he is the „faithfull recorder of the Bečva river landscape". In 1919 was accepted into Sdružení výtvarných umělců moravských. He held 23 independent exhibitions and his works were presented at many others both home and abroad. Augustin Mervart (1889-1968) ZASNĚŽENÁ VESNICE. 1916. Olej na plátně, 70x90 cm, sign. a dat. vlevo dole „Aug. Mervart 16.". Rámováno. Stav restaurováno. Augustin Mervart - po ukončení odborné dřevařské školy ve Valašském Meziříčí v roce 1908 se věnoval krajinomalbě. Za války byl v Polsku, na Ukrajině a v Rumunsku, kde kreslil dřevěné kostelíky a prosluněnou krajinu. Po skončení války se usadil v Přerově, kde působil až do své smrti. Říká se o něm, že byl „věrným kronikářem celého Pobečví". V r. 1919 byl přijat do Sdružení výtvarných umělců moravských. Uskutečnil 23 samostatných výstav a účastnil se mnoha jiných jak doma, tak i v zahraničí. Augustin Mervart (1889-1968) VERSCHNEITES DORF. 1916. Öl auf Leinwand, 70x90 cm, links unten sign. und dat. „Aug. Mervart 16.". Gerahmt. Zustand: restauriert.

      Auction House Zezula
    • Mervart Augustin (1889 - 1968, Czech)
      Dec. 04, 2013

      Mervart Augustin (1889 - 1968, Czech)

      Est: Kč90,000 - Kč100,000

      Mervart Augustin (1889 - 1968, Czech) Valley by Rožnov oil on canvas, 70 x 90 cm, signed and dated Aug. Mervart 1965 , note "Nad Láni - Rožnovem", framed in a period frame Expert´s report: PhDr. Jaroslav Pelikán

      Galerie Ustar
      Dec. 04, 2013

      Est: Kč75,000 - Kč85,000

      Mervart Augustin (1889 - 1968, Czech) Autumn Landscape, 1933 oil on canvas, 70 x 100 cm, signed lower right Aug. Mervart. 33 Expert´s report: PhDr. Jaroslav Pelikán

      Galerie Ustar
    • Augustin Mervart (1889-1968) BY THE POND. Oil on
      Nov. 09, 2013

      Augustin Mervart (1889-1968) BY THE POND. Oil on

      Est: Kč12,000 - Kč24,000

      Augustin Mervart (1889-1968) BY THE POND. Oil on cardboard, 17x23 cm (inside frame measurements), bottom right corner signed „Aug. Mervart". Framed, glassed. Condition A/B. Augustin Mervart (1889-1968) U RYBNÍKA. Olej na kartonu, 17x23 cm (výřez rámu), sign. vpravo dole „Aug. Mervart". Rámováno, zaskleno. Stav A/B. Augustin Mervart (1889-1968) AM TEICH. Öl auf Karton, 17x23 cm (Maße unter Rahmen), rechts unten sign. „Aug. Mervart". Gerahmt, verglast. Zustand A/B.

      Auction House Zezula
    • Augustin Mervart (1889-1968) BEFORE THE STORM IN
      Nov. 09, 2013

      Augustin Mervart (1889-1968) BEFORE THE STORM IN

      Est: Kč16,000 - Kč32,000

      Augustin Mervart (1889-1968) BEFORE THE STORM IN KNĚHYN (MIDDLE BEČVA), 1942. Oil on cardboard, 31,5x37,5 cm, bottom right corner signed and dated „Aug. Mervart. 42.", reverse side with a pencil inscription with the name of the painting. Framed, glassed. Condition B. Augustin Mervart - after his studies at woodworking school in Valašské Meziříčí in 1908 he painted landscapes. During the war he was in Poland, Ukraine and Romania where he painted wooden churches and Sun filled landscapes. After the war he moved to Přerov. It is said that he is the „faithfull recorder of the Bečva river landscape". In 1919 was accepted into Sdružení výtvarných umělců moravských. He held 23 independent exhibitions and his works were presented at many others both home and abroad. Augustin Mervart (1889-1968) PŘED BOUŘÍ V KNĚHYNI (PROSTŘEDNÍ BEČVA). 1942. Olej na kartonu, 31,5x37,5 cm, sign. a dat. vpravo dole „Aug. Mervart. 42.", na rubu tužkou autorem podepsaný přípis s názvem díla. Rámováno, zaskleno. Stav B. Augustin Mervart - po ukončení odborné dřevařské školy ve Valašském Meziříčí v roce 1908 se věnoval krajinomalbě. Za války byl v Polsku, na Ukrajině a v Rumunsku, kde kreslil dřevěné kostelíky a prosluněnou krajinu. Po skončení války se usadil v Přerově, kde působil až do své smrti. Říká se o něm, že byl „věrným kronikářem celého Pobečví". V r. 1919 byl přijat do Sdružení výtvarných umělců moravských. Uskutečnil 23 samostatných výstav a účastnil se mnoha jiných jak doma, tak i ve světě. Augustin Mervart (1889-1968) VOR GEWITTER IN KNĚHYNĚ (PROSTŘEDNÍ BEČVA). 1942. Öl auf Karton, 31,5x37,5 cm, rechts unten sign. und dat. „Aug. Mervart. 42.", auf der Rückseite vom Künstler signierte Zuschrift mit Namen des Werks. Gerahmt, verglast. Zustand B.

      Auction House Zezula
    • Mervart Augustin (Krásno nad Becvou 1889 - 1968
      May. 18, 2013

      Mervart Augustin (Krásno nad Becvou 1889 - 1968

      Est: - Kč15,000

      Mervart Augustin (Krásno nad Becvou 1889 - 1968 Prerov) Birches, signed and dated Aug. Mervart 47 bottom right, oil on cardboard, 31 x 36 cm, glass, slightly damaged frame (Ní)

      May. 18, 2013

      Est: - Kč30,000

      Mervart Augustin (Krásno nad Becvou 1889 - 1968 Prerov) Summer Landscape, signed and dated Aug. Mervart 29 right, oil on cardboard, 50 x 70 cm, glass, damaged frame (Ní)

    • Augustin Mervart (1889-1968). KLOBOUKY BY BRNO.
      Apr. 13, 2013

      Augustin Mervart (1889-1968). KLOBOUKY BY BRNO.

      Est: Kč20,000 - Kč40,000

      Augustin Mervart (1889-1968). KLOBOUKY BY BRNO. 1912. Oil on paper, 32,5x40,5 cm (inside mount measurements), bottom right corner signed and dated "Mervart 12". Mounted, framed, glassed. Condition B. Augustin Mervart (1889-1968). KLOBOUKY U BRNA. 1912. Olej na papíře, 32,5x40,5 cm (výřez pasparty), sign. a dat. vpravo dole „Mervart 12". Paspartováno, rámováno, zaskleno. Stav B. Augustin Mervart - po ukončení odborné dřevařské školy ve Valašském Meziříčí v roce 1908 se věnoval krajinomalbě. Za války byl v Polsku, na Ukrajině a v Rumunsku, kde kreslil dřevěné kostelíky a prosluněnou krajinu. Po skončení války se usadil v Přerově, kde působil až do své smrti. Říká se o něm, že byl „věrným kronikářem celého Pobečví". V r. 1919 byl přijat do Sdružení výtvarných umělců moravských. Uskutečnil 23 samostatných výstav a účastnil se mnoha jiných jak doma, tak i v zahraničí. Augustin Mervart (1889-1968). KLOBOUKY BEI BRNO. 1912. Öl auf Papier, 32,5x40,5 cm (ohne Passepartout), rechts unten sign. und dat. „Mervart 12". Passepartout, gerahmt, verglast. Zustand B.

      Auction House Zezula
      Nov. 03, 2012

      Augustin Mervart (1889-1968)

      Est: Kč1,500 - Kč3,000

      Augustin Mervart (1889-1968) WOODEN CHURCH. 1915. Aquarelle on paper, 279x189 mm, bottom right corner signed and dated "Aug. Mervart. 1915." Framed, glassed. Augustin Mervart - after the end of professional wood-carving school in Valašské Meziříčí in 1908 he focused on landscapes. He is told to be „faithful living chronicle of Bečva area". In 1919 he was acceptedinto an Association of Artists of Moravia. Made 23 art exhibitions both at home and in the world. Augustin Mervart (1889-1968) DŘEVĚNÝ KOSTEL. 1915. Akvarel na papíře, 279x189 mm, sign. a dat. perem vpravo dole „Aug. Mervart. 1915." Rámováno, zaskleno. Augustin Mervart - po ukončení odborné dřevařské školy ve Valašském Meziříčí v roce 1908 se věnoval krajinomalbě. Za války byl v Polsku, na Ukrajině a v Rumunsku, kde kreslil dřevěné kostelíky a prosluněnou krajinu. Po skončení války se usadil v Přerově, kde působil až do své smrti. Říká se o něm, že byl „věrným kronikářem celého Pobečví". V r. 1919 byl přijat do Sdružení výtvarných umělců moravských. Uskutečnil 23 samostatných výstav a účastnil se mnoha jiných jak doma, tak i ve světě. Augustin Mervart (1889-1968) HOLZKIRCHE. 1915. Aquarell auf Papier, 279x189 mm, rechts unten mit Feder sign. und dat. „Aug. Mervart. 1915." Gerahmt, verglast.

      Auction House Zezula
    • AUGUSTIN MERVART (1889-1968), July morning in
      Oct. 02, 2010

      AUGUSTIN MERVART (1889-1968), July morning in

      Est: Kč9,000 - Kč18,000

      AUGUSTIN MERVART (1889-1968), July morning in wallachia (VIGANTICE), 1938. Oil on cardboard, 49x69,5 cm, signed and dated lower right „Aug. Mervart 38". Framed. Condition A. AUGUSTIN MERVART (1889-1968), ČERVENCOVÉ RÁNO NA VALAŠSKU (VIGANTICE), 1938. Olej na kartonu, 49x69,5 cm, sign. a dat. vpravo dole „Aug. Mervart 38". Rámováno. Stav A. AUGUSTIN MERVART (1889-1968), Morgen im juli in der Walachei (Vigantice), 1938. Öl auf Karton, 49x69, 5 cm, rechts unten sign. und dat. „Aug. Mervart 38". Gerahmt. Zustand A.

      Auction House Zezula
    • Augustin Mervart (1889 - 1968)
      Oct. 03, 2009

      Augustin Mervart (1889 - 1968)

      Est: Kč4,500 - Kč9,000

      Chestnut alley, 1915. Tempera on cardboard, 275 x 220 mm (frame cut-out), bottom right signed „Aug. Mervart 1915", reverse side marked „Kaštanová alej Krásno n/R Val. Mezeříčí". Framed, glassed. Condition A. Augustin Mervart (1889-1968) : Kaštanová alej, 1915. Tempera na kartonu, 275x220 mm (výřez rámu), sign. vpravo dole „Aug. Mervart 1915", na rubu zn. „Kaštanová alej Krásno n/R Val. Mezeříčí". Rámováno, zaskleno, stav A. Augustin Mervart (1889-1968) : Kaštanová alej („Kastanienallee"), 1915. Tempera auf Karton, 275x220 mm (ohne Rahmen), rechts unten sign. „Aug. Mervart 1915", rückseitig bez. „Kaštanová alej Krásno n/R Val. Mezeříčí". Gerahmt, verglast. Zustand A.

      Auction House Zezula
    • Mervart Augustin (Krásno nad Becvou 1889) Spring,
      Mar. 15, 2008

      Mervart Augustin (Krásno nad Becvou 1889) Spring,

      Est: Kč20,000 - Kč30,000

      Mervart Augustin (Krásno nad Becvou 1889) Spring, signed and dated Aug. Mervart 28 bottom left, oil/canvas, 51 x 47 cm, restored, slightly damaged frame

    • MERVART Augustin (30. 12. 1889 Krasno nad Becvou -
      May. 27, 2007

      MERVART Augustin (30. 12. 1889 Krasno nad Becvou -

      MERVART Augustin (30. 12. 1889 Krasno nad Becvou - 1968) Early spring Oil on cardboard, 49 x 64 cm, framed, glazed, undated, signed lower right. Czech painter, he is known for his Moravian landscapes, he studied abroad. See T 2/132, TD 130, 223, V 3/376.

      European Arts