Jaro Procházka Sold at Auction Prices

Painter, Lithographer

    • Prochazka Jaro (CZECH, 1866-1949) - View of St. Nicholas Church from Vrtbovská Garden
      Nov. 27, 2023

      Prochazka Jaro (CZECH, 1866-1949) - View of St. Nicholas Church from Vrtbovská Garden

      View of St. Nicholas Church from Vrtbovská Garden

      Einszwei Gallery
    • Procházka Jaro ( Czech / Bohemian, 1886-1949 ) - View of Hradčany from Novotný footbridge
      May. 29, 2023

      Procházka Jaro ( Czech / Bohemian, 1886-1949 ) - View of Hradčany from Novotný footbridge

      Procházka Jaro ( Czech / Bohemian, 1886-1949 ) View of Hradčany from Novotný footbridge oil on canvas 71 x 100 cm Procházka Jaro 1886-1949 Pohled na Hradčany od Novotného lávky olej na plátně 71 x 100 cm signatura: vpravo dole rám: rámováno

      Einszwei Gallery
    • JARO PROCHAZKA LONDON STREET SCENE PAINTING 1938
      Apr. 15, 2023

      JARO PROCHAZKA LONDON STREET SCENE PAINTING 1938

      PROCHAZKA, Jaro, (Czech/Belgian, 1886-1949): ''Drizzling'', Old Victoria Railroad Station, London. Oil/Canvasboard, 13'' x 16.25'', signed lower left and titled ''Londyn'', framed, 15.75'' x 18.75''. Inscribed verso with title, date, artist's name, and a photograph from 1938 of the artist with his palette.

      Burchard Galleries Inc
    • PROCHAZKA JARO (CZECH 1886-1949) - Ziimni Hradcany | Ziimni Hradcany
      Nov. 28, 2022

      PROCHAZKA JARO (CZECH 1886-1949) - Ziimni Hradcany | Ziimni Hradcany

      PROCHAZKA JARO (CZECH 1886-1949) Ziimni Hradcany | Ziimni Hradcany olej na lepence 35,5 x 50 cm

      Einszwei Gallery
    • PROCHAZKA JARO (CZECH 1886-1949) - U Prazskeho orloje | Near the Prague Astronomical Astronomical
      Nov. 28, 2022

      PROCHAZKA JARO (CZECH 1886-1949) - U Prazskeho orloje | Near the Prague Astronomical Astronomical

      PROCHAZKA JARO (CZECH 1886-1949) U Prazskeho orloje | Near the Prague Astronomical Astronomical olej na lepence 38 x 53 cm

      Einszwei Gallery
    • Procházka, Jaro: Blick über die Karlsbrücke auf den Veitsdom in Prag
      Nov. 27, 2020

      Procházka, Jaro: Blick über die Karlsbrücke auf den Veitsdom in Prag

      Procházka, Jaro — View over Charles Bridge to St Vitus Cathedral in Prague (Prague 1886-1949 ibid.) Oil on cardboard. Fully signed at lower right. 50,5 x 66,5 cm. - Frame with damages. // Procházka, Jaro Blick über die Karlsbrücke auf den Veitsdom in Prag (Prag 1886-1949 ebd.) Öl/Karton. Rechts unten voll sign. 50,5 x 66,5 cm. - Rahmen beschädigt.

    • Jaro Procházka (1886-1949)
      Dec. 08, 2018

      Jaro Procházka (1886-1949)

      STREET IN PARIS Oil on hardboard, 27x32 cm, signed and marked lower right "Jaro Procházka Paříž". Framed. Condition A. Jaro Procházka (1886-1949) PAŘÍŽSKÁ ULICE Olej na sololitu, 27x32 cm, sign. a zn. vpravo dole "Jaro Procházka Paříž". Rámováno. Stav A. Jaro Procházka - studoval na Uměleckoprůmyslové škole v Praze u prof. Jakesche, později i na Akademii, kde ale studia přerušil kvůli první svět. válce. Základ jeho díla tvoří pohledy na česká i světová města a metropole, z nichž vytvářel i cykly, především ale jeho rodnou Prahu; věnoval se i krajině a portrétům. Jaro Procházka (1886-1949) PARISER STRASSE Öl auf Faserplatte, 27x32 cm, signiert und gezeichnet rechts unten "Jaro Procházka Paříž". Gerahmt. Zustand A.

      Auction House Zezula
    • Prochazka Jaro (1886-1949)
      Nov. 29, 2018

      Prochazka Jaro (1886-1949)

      Est: Kč70,000 - Kč80,000

      Interior of a church, oil on plywood, dimensions of the painting 110 x 74 cm, signed on the bottom right: Jaro Prochazka, stamp on the reverse: Minerva, Prague I, Narodni tr.23, original frame.

      Galerie Ustar
    • Jaro Procházka (1886-1949)
      Apr. 14, 2018

      Jaro Procházka (1886-1949)

      Est: Kč19,000 - Kč38,000

      Jaro Procházka (1886-1949) PETŘÍNSKÉ SCHODY1918Olej na kartonu, 39x50 cm, sign. vpravo dole „Jaro Procházka“. Rámováno, zaskleno.Stav A.Jaro Procházka - studoval na Uměleckoprůmyslové škole v Praze u prof. Jakesche, později i na akademii, kde ale studia přerušil kvůli první svět. válce. Základ jeho díla tvoří pohledy na česká i světová města a metropole, z nichž vytvářel i cykly, především ale jeho rodnou Prahu; věnoval se i krajině a portrétům. Jaro Procházka (1886-1949) PETŘÍN STAIRS1918Oil on board, 39x50 cm, signed lower right „Jaro Procházka“. Framed, glazed.Condition A. Jaro Procházka (1886-1949) LAURENZIBERG-STIEGE1918Öl auf Karton, 39x50 cm, signiert rechts unten „Jaro Procházka“. Gerahmt, verglast.Zustand A.

      Auction House Zezula
    • Jaro Procházka (1886-1949)
      Apr. 08, 2017

      Jaro Procházka (1886-1949)

      VIEW OF NÁCHOD CASTLE. Oil on canvas, 73,5 x 65,5 cm, signed lower right „Jaro Procházka“. Framed. Condition B. POHLED NA NÁCHODSKÝ ZÁMEK. Olej na plátně, 73,5 x 65,5 cm, sign. vpravo dole „Jaro Procházka“. Rámováno. Stav B.  ANSICHT VOM SCHLOSS IN NACHOD. Öl auf Leinwand, 73,5 x 65,5 cm, sign. rechts unten „Jaro Procházka“. Gerahmt. Zustand B.

      Auction House Zezula
    • Jaro Procházka (1886-1949) / Jaro Procházka (1886-1949) / Jaro Procházka (1886-1949)
      Dec. 06, 2014

      Jaro Procházka (1886-1949) / Jaro Procházka (1886-1949) / Jaro Procházka (1886-1949)

      Est: Kč6,500 - Kč13,000

      NATIONAL STREET IN PRAGUE. View of a busy Prague street from the National Theatre with a monastery and St Ursula Church. Oil on cardboard, 50x68 cm, signed lower right 'Jaro Procházka'. Framed, glassed. Condition A. ULICE NÁRODNÍ V PRAZE. Pohled od Národního divadla na rušnou pražskou ulici s klášterem a kostelem sv. Voršily. Olej na kartonu, 50x68 cm, sign. vpravo dole „Jaro Procházka". Rámováno, zaskleno. Stav A. NÁRODNÍ STRASSE IN PRAG. Blick auf lebendige Straße mit Kloster und Kirche der Hl. Ursula vom Nationaltheater. Öl auf Karton, 50x68 cm, rechts unten sign. „Jaro Procházka". Gerahmt, verglast. Zustand A. Jaro Procházka - studoval na Uměleckoprůmyslové škole v Praze u prof. Jakesche, později i na akademii, kde ale studia přerušil kvůli první svět. válce. Základ jeho díla tvoří pohledy na česká i světová města a metropole, z nichž vytvářel i cykly, především ale jeho rodnou Prahu; věnoval se i krajině a portrétům.

      Auction House Zezula
      Dec. 06, 2014

      Est: Kč5,000 - Kč10,000

      PRAGUE. Aquarelle on pasteboard, 253x345 mm, signed 'Jaro Procházka' lower right. Framed, glassed. PRAHA. Akvarel na lepence, 253x345 mm, sign. vpravo dole „Jaro Procházka". Rámováno, zaskleno. PRAHA. Aquarell auf Pappe, 253x345 mm, rechts unten sign. „Jaro Procházka". Gerahmt, verglast. Jaro Procházka - studoval na Uměleckoprůmyslové škole v Praze u prof. Jakesche, později i na akademii, kde ale studia přerušil kvůli první svět. válce. Základ jeho díla tvoří pohledy na česká i světová města a metropole, z nichž vytvářel i cykly, především ale jeho rodnou Prahu; věnoval se i krajině a portrétům.

      Auction House Zezula
    • Jaro Procházka (1886-1949), ascribed A SPRING
      Jun. 21, 2014

      Jaro Procházka (1886-1949), ascribed A SPRING

      Est: Kč2,900 - Kč5,800

      Jaro Procházka (1886-1949), ascribed A SPRING CELEBRATION. Five naked children dancing in spring orchards around a tree in blossom. Oil on canvas, 114x79 cm, signed lower left 'J. Procházka'. Condition B. Jaro Procházka (1886-1949), připsáno OSLAVA JARA. Pětice nahých dětí tančících v jarním sadu kolem rozkvetlého stromu. Olej na plátně, 114x79 cm, sign. vlevo dole „J. Procházka". Stav B. Jaro Procházka - studoval na Uměleckoprůmyslové škole v Praze u prof. Jakesche, později i na akademii, kde ale studia přerušil kvůli první světové válce. Základ jeho díla tvoří pohledy na česká (především rodnou Prahu) i světová města a metropole, z nichž vytvářel i cykly; věnoval se rovněž krajině a portrétům. Jaro Procházka (1886-1949), zugeschrieben FRÜHLINGSFEIER. Fünf um einen Baum herum nackt tanzende Kinder. Öl auf Leinwand, 114x79 cm, links unten sign. „J. Procházka". Zustand B.

      Auction House Zezula
    • Jaro Procházka (1886-1949)
      Apr. 12, 2014

      Jaro Procházka (1886-1949)

      Est: Kč19,000 - Kč38,000

      LESSER TOWN IN AUTUMN. View of baroque Prague with Braun's statue of Apollon in Vrtba Garden with Our Lady Victorious church. Oil on canvas, 70x80 cm, signed lower left 'Jaro Procházka'. Framed. Condition A. PODZIMNÍ MALÁ STRANA. Pohled na barokní Prahu s Braunovou sochou Apollona ve Vrtbovské zahradě a s kostelem Panny Marie Vítězné. Olej na plátně, 70x80 cm, sign. vlevo dole „Jaro Procházka". Rámováno. Stav A. KLEINSEITE IM HERBST. Blick auf barockes Prag mit der Brauns Statue von Apollo und Kirche der siegreichen Jungfrau Maria. Öl auf Leinwand, 70x80 cm, links unten sign. „Jaro Procházka". Gerahmt. Zustand A.

      Auction House Zezula
    • Procházka Jaro (1886 - 1949, Czech)
      Dec. 04, 2013

      Procházka Jaro (1886 - 1949, Czech)

      Est: Kč40,000 - Kč45,000

      Procházka Jaro (1886 - 1949, Czech) View of Prague oil on canvas, 50 x 66 cm, signed lower right Jaro Procházka, framed in a period frame

      Galerie Ustar
    • Jaro Procházka (1886-1949). VIEW ON HRADČANY
      Apr. 13, 2013

      Jaro Procházka (1886-1949). VIEW ON HRADČANY

      Est: Kč12,000 - Kč24,000

      Jaro Procházka (1886-1949). VIEW ON HRADČANY FROM THE LESSER TOWN. Oil on cardboard, 57,5x49,5 cm, bottom right corner signed "Jaro Procházka". Framed. Condition A. Jaro Procházka (1886-1949). POHLED NA HRADČANY Z MALÉ STRANY. Olej na lepence, 57,5x49,5 cm, sign. vpravo dole „Jaro Procházka". Rámováno. Stav A. Jaro Procházka - studoval na Uměleckoprůmyslové škole v Praze u prof. Jakesche, později i na akademii, kde ale studia přerušil kvůli první světové válce. Základ jeho díla tvoří pohledy na česká (především rodnou Prahu) i světová města a metropole, z nichž vytvářel i cykly; věnoval se rovněž krajině a portrétům. Jaro Procházka (1886-1949). HRADSCHIN AUS DER KLEINSEITE. Öl auf Pappe, 57,5x49,5 cm, rechts unten sign. „Jaro Procházka". Gerahmt. Zustand A. Jaro Procházka - studierte an der Kunstgewerbeschule in Prag bei Prof. Jakesch und später an der Akademie, aber aufgrund des Ersten Weltkrieges unterbrach er sein Studium. Er malte Tschechisch- und Weltstädte - auch in Zyklen - und auch Landschaften und Portraite.

      Auction House Zezula
    • Jaro Procházka (1886-1949)
      Nov. 03, 2012

      Jaro Procházka (1886-1949)

      Est: Kč1,500 - Kč3,000

      Jaro Procházka (1886-1949) VIEW ON TOWN. 1925. Ink drawing on paper, 229x311 mm (inside mount measurements), bottom left corner signed and dated "Jaro Procházka 1925" Mounted, framed, glassed. Jaro Procházka - studied Art school in Prague under prof. Jakesch, later also studied Academy of Art. He painted mostly town and city views, mostly Prague. He alsto painted landscapes and portraits. Jaro Procházka (1886-1949) POHLED NA MĚSTO. 1925. Kresba tužkou na papíře, 229x311 mm (výřez pasparty), sign. a dat. vlevo dole „Jaro Procházka 1925" Paspartováno, rámováno, zaskleno. Jaro Procházka - studoval na Uměleckoprůmyslové škole v Praze u prof. Jakesche, později i na akademii, kde ale studia přerušil kvůli první svět. válce. Základ jeho díla tvoří pohledy na česká i světová města a metropole, z nichž vytvářel i cykly, především však jeho rodná Praha; věnoval se i krajině a portrétům. Jaro Procházka (1886-1949) ANSICHT DER STADT. 1925. Bleistiftzeichnung auf Papier, 229x311 mm (ohne Passepartout), links unten sign. und dat."Jaro Procházka 1925" Passepartout, gerahmt, verglast..

      Auction House Zezula
    • JARO PROCHAZKA (1886-1947) WINTER SCENE.
      Oct. 27, 2012

      JARO PROCHAZKA (1886-1947) WINTER SCENE.

      Est: $600 - $1,000

      JARO PROCHAZKA (1886-1947) WINTER SCENE. Oil on canvas, signed 12"x16"

      SUSANIN'S
    • Jaro Procházka (1886-1949) FORREST LANDSCAPE. Oil
      Jun. 09, 2012

      Jaro Procházka (1886-1949) FORREST LANDSCAPE. Oil

      Est: Kč70,000 - Kč140,000

      Jaro Procházka (1886-1949) FORREST LANDSCAPE. Oil on canvas, 110x99,5 cm, bottom left corner signed „J. Procházka". Framed. Condition B. Jaro Procházka (1886-1949) LESNÍ KRAJINA. Olej na plátně, 110x99,5 cm, sign. vlevo dole „J. Procházka". Rámováno. Stav B. Jaro Procházka (1886-1949) WALDLANDSCHAFT. Öl auf Leinwand, 110x99,5 cm, links unten sign. „J. Procházka". Gerahmt. Zustand B.

      Auction House Zezula
    • Jaro Procházka (1886-1949) KRAKOW. View into
      Mar. 31, 2012

      Jaro Procházka (1886-1949) KRAKOW. View into

      Est: Kč20,000 - Kč40,000

      Jaro Procházka (1886-1949) KRAKOW. View into historical town center. Oil on plywood, 40 x 28 cm, bottom right corner signed „J. Procházka". Framed. Condition A/B. Jaro Procházka (1886-1949) KRAKOV. Pohled do historického jádra města. Olej na překližce, 40x28 cm, sign. vpravo dole „J. Procházka". Rámováno. Stav A/B. Jaro Procházka (1886-1949) KRAKAU. Ansicht des historischen Stadtkerns. Öl auf Furnier, 40x28 cm, rechts unten sign. „J. Procházka". Gerahmt. Zustand A/B.

      Auction House Zezula
    • Jaro Procházka (1886-1949) SPRING CELEBRATION.
      Mar. 31, 2012

      Jaro Procházka (1886-1949) SPRING CELEBRATION.

      Est: Kč7,800 - Kč15,600

      Jaro Procházka (1886-1949) SPRING CELEBRATION. Five naked children dancing in the blossoming spring orchard. Oil on canvas, 114 x 79 cm, bottom left side signed „J. Procházka". Condition B. Jaro Procházka (1886-1949) JARNÍ SLAVNOST. Pětice nahých dětí tančících v jarním sadu kolem rozkvetlého stromu. Olej na plátně, 114x79 cm, sign. vlevo dole „J. Procházka". Stav B. Jaro Procházka (1886-1949) FRÜHLINGSFEST. Fünf nackt tanzende Kinder im blühenden Obstgarten. Öl auf Leinwand, 114x79 cm, links unten sign. „J. Procházka". Zustand B.

      Auction House Zezula
    • Jaro Procházka (1886-1949)
      Jun. 11, 2011

      Jaro Procházka (1886-1949)

      Est: Kč3,500 - Kč7,000

      Jaro Procházka (1886-1949) Evening landscape with the lake. View of the lake surrounded by trees with the setting Sun on the background and three little figures in front. Oil on a board, 23,5x33,5 cm (inside frame measurements), bottom right signed „Jaro Procházka". Framed, glassed. Condition A. Jaro Procházka (1886-1949) SEELANDSCHAFT IN DER DÄMMERUNG. Blick auf See mit herumstehenden Bäumen nach dem Sonnenuntergang, am Ufer drei kleine Figuren. Öl auf Pappe, 23,5×33,5 cm (ohne Rahmen), rechts unten sign. „Jaro Procházka". Gerahmt, verglast. Zustand A. Jaro Procházka (1886-1949) JEZERNÍ KRAJINA V SOUMRAKU. Pohled na jezero obklopené stromy, za nimiž zapadlo slunce a zanechalo na tmavnoucí hladině podvečerní odlesky, na břehu se prochází trojice drobných postav. Olej na lepence, 23,5×33,5 cm (výřez rámu), sign. vpravo dole „Jaro Procházka". Rámováno, zaskleno. Stav A.

      Auction House Zezula
    • Procházka Jaro (Prague 1886 - 1949 Prague) A
      Sep. 20, 2008

      Procházka Jaro (Prague 1886 - 1949 Prague) A

      Est: Kč20,000 - Kč30,000

      Procházka Jaro (Prague 1886 - 1949 Prague) A Prague Corner, signed Jaro Procházka bottom right, oil/canvas, 50 x 65 cm, frame

    • PROCHAZKA Jaro (22. 4. 1886 Prague - 1949)
      Dec. 08, 2007

      PROCHAZKA Jaro (22. 4. 1886 Prague - 1949)

      Est: - Kč5,000

      PROCHAZKA Jaro (22. 4. 1886 Prague - 1949) Hradcany in winter Oil on cardboard, 33 x 43 cm, framed, undated, signed lower left. Czech painter and graphic artist, he studied under professor Jakesch at the Academy of Decorative Arts in Prague and then at the Academy of Arts. He had to interrupt his studies during World War I and became an army painter. He is known for his townscapes and paintings depicting city life, in 1931 he was awarded the prize of the Academy of Arts for his series of paintings depicting European towns. See T 2/317, V 3/628. See T 2/317, V 3/628.

      European Arts
    • PROCHAZKA Jaro (22. 4. 1886 Prague - 1949) On the
      Nov. 10, 2007

      PROCHAZKA Jaro (22. 4. 1886 Prague - 1949) On the

      Est: - Kč18,000

      PROCHAZKA Jaro (22. 4. 1886 Prague - 1949) On the stairs Oil on cardboard, 50 x 65 cm, framed, glazed, undated, signed lower right. Czech painter and graphic artist, he studied under professor Jakesch at the Academy of Decorative Arts in Prague and then at the Academy of Arts. See T 2/317, V 3/628.

      European Arts
    • PROCHAZKA Jaro (22. 4. 1886Prague - 1949) Kampa in
      May. 27, 2007

      PROCHAZKA Jaro (22. 4. 1886Prague - 1949) Kampa in

      PROCHAZKA Jaro (22. 4. 1886Prague - 1949) Kampa in winter Oil on cardboard, 48 x 70 cm, framed, glazed, undated, signed lower right. Czech painter and graphic artist, he studied under professor Jakesch at the Academy of Decorative Arts in Prague and then at the Academy of Arts. He had to interrupt his studies during World War I and became an army painter. He is known for his townscapes and paintings depicting city life, in 1931 he was awarded the prize of the Academy of Arts for his series of paintings depicting European towns. See T 2/317, V 3/628.

      European Arts