Dirk Smorenberg Sold at Auction Prices

Landscape painter, Lithographer, Water colorist

        Feb. 27, 2024

        Est: €1,500 - €2,000

        Dirk Smorenberg (1883-1960) Blooming bulb field, signed l.r., oil on canvas, 30 x 40 cm - scratches upper register and small dent-

        Veilinghuis Van Spengen
        Feb. 27, 2024

        Est: €400 - €600

        Dirk Smorenberg (1883-1960) View of the Loosdrechtse Plassen by night, signed l.r., oil on canvas, 26,5 x 32 cm

        Veilinghuis Van Spengen
        Feb. 27, 2024

        Est: €3,000 - €5,000

        Dirk Smorenberg (1883-1960) Bootjes voor de Engelse kust, gesigneerd r.o., olieverf op doek, met losse orignele lijst

        Veilinghuis Van Spengen
      • Dirk Smorenberg (1883-1960) View of Loosdrecht in winter, signed l.r., oil
        Dec. 12, 2023

        Dirk Smorenberg (1883-1960) View of Loosdrecht in winter, signed l.r., oil

        Est: €5,000 - €7,000

        Dirk Smorenberg (1883-1960) View of Loosdrecht in winter, signed l.r., oil on canvas, 50 x 60 cm -Provenance: Kunsthandel Pieter Overduin-

        Veilinghuis Van Spengen
      • Dirk Smorenberg (1883-1960) Springtime, signed l.l., oil on canvas, 49 x 58
        Dec. 12, 2023

        Dirk Smorenberg (1883-1960) Springtime, signed l.l., oil on canvas, 49 x 58

        Est: €1,500 - €2,000

        Dirk Smorenberg (1883-1960) Springtime, signed l.l., oil on canvas, 49 x 58 cm

        Veilinghuis Van Spengen
      • Dirk Smorenberg (Dutch 1883 - 1960). Sailing boats near Loosdrecht.
        Dec. 12, 2023

        Dirk Smorenberg (Dutch 1883 - 1960). Sailing boats near Loosdrecht.

        Est: €2,000 - €3,000

        Dirk Smorenberg (Dutch 1883 - 1960) Sailing boats near Loosdrecht oil on canvas signed 'D.Smorenberg.' (lower right) image size 64 x 74 cm., frame size 78.5 x 89 cm.

        Adams Amsterdam Auctions
      • Dirk Smorenberg (Dutch 1883 - 1960). Landscape Port Jervis, near New York, 1910.
        Dec. 12, 2023

        Dirk Smorenberg (Dutch 1883 - 1960). Landscape Port Jervis, near New York, 1910.

        Est: €5,000 - €7,000

        Dirk Smorenberg (Dutch 1883 - 1960) Landscape Port Jervis, near New York, 1910 oil on canvas signed (strengthened) and dated 'D. Smorenberg 10' (lower right) image size 50.5 x 76 cm., frame size 65.5 x 91.5 cm.

        Adams Amsterdam Auctions
      • Dirk Smorenberg (Dutch 1883 - 1960). Water lily, 1923.
        Dec. 11, 2023

        Dirk Smorenberg (Dutch 1883 - 1960). Water lily, 1923.

        Est: €3,000 - €5,000

        Dirk Smorenberg (Dutch 1883 - 1960) Water lily, 1923 oil on canvas signed and dated 'D. Smorenberg 23' (lower right) image size 39 x 54.5 cm., frame size 56.5 x 71.5 cm.

        Adams Amsterdam Auctions
      • λ DIRK SMORENBERG (DUTCH 1883-1960), WATERLILIES
        Oct. 25, 2023

        λ DIRK SMORENBERG (DUTCH 1883-1960), WATERLILIES

        Est: £700 - £1,000

        λ DIRK SMORENBERG (DUTCH 1883-1960)WATERLILIES Oil on canvas Signed (lower right)50.5 x 60.5cm (19¾ x 23¾ in.)

        Dreweatts 1759 Fine Sales
        Oct. 03, 2023

        Est: €1,500 - €2,500

        Dirk Smorenberg (1883-1960) Waterlilies, signed l.r., oil on canvas, 40,5 x 30,2 cm -in original hand made frame-

        Veilinghuis Van Spengen
        Oct. 03, 2023

        Est: €3,000 - €5,000

        Dirk Smorenberg (1883-1960) View of the Loosdrechtse Plassen, signed l.r., oil on canvas, 44 x 79 cm -in original hand made frame- -tear in canvas ca. 5cm-

        Veilinghuis Van Spengen
      • Dirk Smorenberg (1883-1960) Bootje aan de kade, gesigneerd r.o., olieverf o
        Jun. 27, 2023

        Dirk Smorenberg (1883-1960) Bootje aan de kade, gesigneerd r.o., olieverf o

        Est: €600 - €800

        Dirk Smorenberg (1883-1960) Bootje aan de kade, gesigneerd r.o., olieverf op doek, 40 x 50 cm

        Veilinghuis Van Spengen
      • Smorenberg, Dirk (1883-1960) De Loosdrechtse Plassen in de winter
        Jun. 12, 2023

        Smorenberg, Dirk (1883-1960) De Loosdrechtse Plassen in de winter

        Est: €4,000 - €6,000

        Smorenberg, Dirk (1883-1960) De Loosdrechtse Plassen in de winter olie op doek 45 x 60 cm ges. r.o. Met de originele lijst door de kunstenaar. herk. Veiling Glerum 1999, particuliere collectie

        Zuydwal Veilingen
      • Dirk Smorenberg (1883-1960), Flowering water lilies with the village of Loosdrecht in the distance
        May. 25, 2023

        Dirk Smorenberg (1883-1960), Flowering water lilies with the village of Loosdrecht in the distance

        Est: €1,500 - €2,000

        Dirk Smorenberg (1883-1960), Flowering water lilies with the village of Loosdrecht in the distance, signed 'D. Smorenberg.' (lower right), oil on canvas, 40x60 cm, Provenance:-In the collection of the family of the present owner since the 1930s.

      • Dirk Smorenberg (1883-1960), A lake with water lilies and reeds
        May. 25, 2023

        Dirk Smorenberg (1883-1960), A lake with water lilies and reeds

        Est: €1,000 - €1,500

        Dirk Smorenberg (1883-1960), A lake with water lilies and reeds, signed 'D. Smorenberg.' (lower right), oil on canvas, 30x40 cm,

      • Dirk Smorenberg (1883-1960) Badgasten op de pier aan de plassen,
        Apr. 25, 2023

        Dirk Smorenberg (1883-1960) Badgasten op de pier aan de plassen,

        Est: €4,000 - €6,000

        Dirk Smorenberg (1883-1960) Badgasten op de pier aan de plassen, gesigneerd r.o. en geannoteerd 'schets badinrichting', olieverf op doek, 40,3 x 30,3 cm

        Veilinghuis Van Spengen
      • Dirk Smorenberg, 1883 Alkmaar – 1960 Oud-Loosdrecht
        Mar. 30, 2023

        Dirk Smorenberg, 1883 Alkmaar – 1960 Oud-Loosdrecht

        Est: €35,000 - €50,000

        IMPRESSIONISTISCHES BLUMENSTILLLEBEN MIT ZWEI VASEN, 1912 Öl auf Leinwand. 122,4 x 72 cm. Links unten signiert und datiert „D. Smorenberg 12“. Auf einem kleinen Tisch mit gestreifter Decke eine hohe Glasvase mit einem Blumenstrauß aus Astern mit grünen Zweigen. Daneben stehend eine kleine blau-grüne Kugelvase, die einen großen Strauß enthält. Prachtvolles impressionistisches Blumenbild, teils mit Weiß gemischten Farbtönen und kräftigem pastosen Farbauftrag, bei dem die Farben Blau und Grün in vielen differenzierten Farbabstufungen überwiegen. (1322008) (18) Dirk Smorenberg, 1883 Alkmaar – 1960 Oud-Loosdrecht IMPRESSIONIST FLOWER STILL LIFE WITH TWO VASES, 1912 Oil on canvas. 122.4 x 72 cm. Signed and dated “D. Smorenberg 12” lower left.

      • Dirk Smorenberg (1883-1960) schets van een meisje, gesigneerd r.o., krijttekening, 38,5 x 29 cm
        Feb. 28, 2023

        Dirk Smorenberg (1883-1960) schets van een meisje, gesigneerd r.o., krijttekening, 38,5 x 29 cm

        Est: €75 - €150

        Veilinghuis Van Spengen
      • Dirk Smorenberg (1883-1960) Kerkinterieur, gesigneerd en onduidelijk gedateerd r.o. '08[?], olieverf
        Feb. 28, 2023

        Dirk Smorenberg (1883-1960) Kerkinterieur, gesigneerd en onduidelijk gedateerd r.o. '08[?], olieverf

        Est: €150 - €250

        Dirk Smorenberg (1883-1960) Kerkinterieur, gesigneerd en onduidelijk gedateerd r.o. '08[?], olieverf op doek, 76 x 55,5 cm -verfverlies-

        Veilinghuis Van Spengen
      • schilderijen; Dirk Smorenberg (1883-1960) winter aan de Loosdrechtse plassen, gesigneerd r.o., ol
        Dec. 13, 2022

        schilderijen; Dirk Smorenberg (1883-1960) winter aan de Loosdrechtse plassen, gesigneerd r.o., ol

        Est: €4,000 - €8,000

        schilderijen; Dirk Smorenberg (1883-1960) winter aan de Loosdrechtse plassen, gesigneerd r.o., olieverf op doek, 45 x 70 cm

        Veilinghuis Van Spengen
      • schilderijen; Dirk Smorenberg (1883-1960) gezicht op Loosdrecht in de winter, gesigneerd r.o., ol
        Dec. 13, 2022

        schilderijen; Dirk Smorenberg (1883-1960) gezicht op Loosdrecht in de winter, gesigneerd r.o., ol

        Est: €5,000 - €7,000

        schilderijen; Dirk Smorenberg (1883-1960) gezicht op Loosdrecht in de winter, gesigneerd r.o., olieverf op doek, 50 x 60 cm -herkomst Kunsthandel Pieter Overduin-

        Veilinghuis Van Spengen
      • DIRK SMORENBERG (1883-1960)
        Dec. 12, 2022

        DIRK SMORENBERG (1883-1960)

        Est: €1,000 - €3,000

        The Loosdrechtse Plassen in Winter Signed lower right Oil on canvas, 50.1 x 70.4 cm Provenance: Private collection, The Netherlands Note: In hand carved artist's frame. * Condition report available upon request

        AAG Auctioneers
      • DIRK SMORENBERG (1883-1960)
        Dec. 12, 2022

        DIRK SMORENBERG (1883-1960)

        Est: €2,000 - €4,000

        Water Lilies in the Loosdrechtse Plassen Signed lower right Oil on canvas, 60 x 75.2 cm Provenance: Private collection, The Netherland Note: Offered together with two framed sketches in black chalk and charcoal, both signed and dated '21 and '34 lower right, approx. 27 x 37.35 cm & 52 x 58.5 cm (3x) * Condition report available upon request

        AAG Auctioneers
        Dec. 08, 2022

        Est: €40,000 - €60,000

        Impressionistisches Blumenstillleben mit zwei Vasen Öl auf Leinwand. 122,4 x 72 cm. Links unten signiert und datiert „D. Smorenberg 12“. Auf einem kleinen Tisch mit gestreifter Decke eine hohe Glasvase mit einem Blumenstrauß aus Astern mit grünen Zweigen. Daneben stehend eine kleine blau-grüne Kugelvase, die einen großen Strauß enthält. Prachtvolles impressionistisches Blumenbild, teils mit Weiß gemischten Farbtönen und kräftigem pastosen Farbauftrag, bei dem die Farben Blau und Grün in vielen differenzierten Farbabstufungen überwiegen. (1322008) (18) Dirk Smorenberg, 1883 Alkmaar – 1960 Oud-Loosdrecht IMPRESSIONIST FLOWER STILL LIFE WITH TWO VASES Oil on canvas. 122.4 x 72 cm. Signed and dated “D. Smorenberg 12” lower left.

      • Smorenberg, Dirk (Dutch 1883-1960) Vanuit het raam
        Nov. 28, 2022

        Smorenberg, Dirk (Dutch 1883-1960) Vanuit het raam

        Est: €1,800 - €2,500

        Smorenberg, Dirk (Dutch 1883-1960) Vanuit het raam olie op doek 40 x 50 cm ges. l. en ges. r.o. 446

        Zuydwal Veilingen
      • DIRK SMORENBERG
        Nov. 22, 2022

        DIRK SMORENBERG

        Est: €500 - €750

        Dirk Smorenberg (1883-1960) Winter landscape with snow, rowing boats and a church village on a lake, canvas 30x40 cm

        Derksen Veilingbedrijf
      • Dirk Smorenberg (1883-1960) Waterlelies op Loosdrechtse plassen, gesigneerd r.o., marouflé, 31,
        Oct. 04, 2022

        Dirk Smorenberg (1883-1960) Waterlelies op Loosdrechtse plassen, gesigneerd r.o., marouflé, 31,

        Est: €500 - €700

        Dirk Smorenberg (1883-1960) Waterlelies op Loosdrechtse plassen, gesigneerd r.o., marouflé, 31,5 x 38 cm -in originele handgemaakte lijst-

        Veilinghuis Van Spengen
      • Dirk Smorenberg (1883-1960) Stilleven met bloemen in vaas, gesigneerd r.o. en gedateerd '20, ol
        Oct. 04, 2022

        Dirk Smorenberg (1883-1960) Stilleven met bloemen in vaas, gesigneerd r.o. en gedateerd '20, ol

        Est: €6,000 - €8,000

        Dirk Smorenberg (1883-1960) Stilleven met bloemen in vaas, gesigneerd r.o. en gedateerd '20, olieverf op doek, 83 x 68 cm -met originele vermoedelijk door kunstenaar vervaardigde lijst-

        Veilinghuis Van Spengen
        Jun. 30, 2022

        Est: €45,000 - €60,000

        IMPRESSIONISTISCHES BLUMENSTILLLEBEN MIT ZWEI VASEN Öl auf Leinwand. 122,4 x 72 cm. Links unten signiert und datiert „D. Smorenberg 12“. Auf einem kleinen Tisch mit gestreifter Decke eine hohe Glasvase mit einem Blumenstrauß aus Astern mit grünen Zweigen. Daneben stehend eine kleine blau-grüne Kugelvase, die einen großen Strauß enthält. Prachtvolles impressionistisches Blumenbild, teils mit Weiß gemischten Farbtönen und kräftigem pastosen Farbauftrag, bei dem die Farben Blau und Grün in vielen differenzierten Farbabstufungen überwiegen. (1322008) (18) Dirk Smorenberg, 1883 Alkmaar – 1960 Oud-Loosdrecht IMPRESSIONIST FLOWER STILL LIFE WITH TWO VASESOil on canvas. 122.4 x 72 cm. Signed and dated “D. Smorenberg 12” lower left.

      • Dirk Smorenberg (1883-1960) Plasgezicht met bomenrij langs het water, gesigneerd r.o.
        Jun. 28, 2022

        Dirk Smorenberg (1883-1960) Plasgezicht met bomenrij langs het water, gesigneerd r.o.

        Est: €1,500 - €2,500

        Dirk Smorenberg (1883-1960) Plasgezicht met bomenrij langs het water, gesigneerd r.o., met op verso een portretstudie, olieverf op doek, 41,5 x 51,5 cm

        Veilinghuis Van Spengen
      • Smorenberg, Dirk (1883-1960)
        Jun. 21, 2022

        Smorenberg, Dirk (1883-1960)

        Est: €2,500 - €3,500

        Smorenberg, Dirk (1883-1960) Waterlelies olie op doek 50 x 45 cm ges. l.o. Autodidact. Vooral in Loosdrecht schilderde hij vanuit zijn atelier de waterlelies op de Loosdrechtse Plassen. Hij was een onafhankelijk kunstenaar. Volgrecht

        Zuydwal Veilingen
        Jun. 21, 2022

        Smorenberg, Dirk (1883-1960)

        Est: €3,000 - €4,500

        Smorenberg, Dirk (1883-1960) In Art Deco stijl waterlelies olie op doek 48,5 x 38 cm ges. r.o. Autodidact. Hij is vooral bekend geworden om zijn geabstraheerde sterk vereenvoudigde en decoratieve art deco stijl. Woonde een groot deel van zijn leven in Loosdrecht. Volgrecht

        Zuydwal Veilingen
        Jun. 21, 2022

        Smorenberg, Dirk (1883-1960)

        Est: €2,000 - €3,500

        Smorenberg, Dirk (1883-1960) Art deco bloemen in vaas olie op doek 80 x 100 cm ges. r.o. Volgrecht

        Zuydwal Veilingen
        Jun. 21, 2022

        Smorenberg, Dirk (1883-1960)

        Est: €1,800 - €2,500

        Smorenberg, Dirk (1883-1960) Lambertzkade Loosdrecht olie op doek 40 x 60 cm ges. r.o. Autodidact. Vanaf 1920 woonde hij aan de Horndijk in Loosdrecht en keek uit op de Loosdrechtse Plassen. De prachtige smalle Lambertzkade ligt tussen de Wijde Blik en de Loenderveense Plas in Loosdrecht."

        Zuydwal Veilingen
      • Dirk Smorenberg (1883-1960) Bloeiende waterlelies, gesigneerd r.o., olieverf op doek, 40 x 50 c
        Apr. 26, 2022

        Dirk Smorenberg (1883-1960) Bloeiende waterlelies, gesigneerd r.o., olieverf op doek, 40 x 50 c

        Est: €2,000 - €3,000

        Dirk Smorenberg (1883-1960) Bloeiende waterlelies, gesigneerd r.o., olieverf op doek, 40 x 50 cm-Herkomst: Veling, Christie's Amsterdam, 3 dec 2002, lot 11-

        Veilinghuis Van Spengen
      • Dirk Smorenberg (1883-1960) Landschap met bloeiende bollenvelden, gesigneerd r.o. en op verso e
        Dec. 14, 2021

        Dirk Smorenberg (1883-1960) Landschap met bloeiende bollenvelden, gesigneerd r.o. en op verso e

        Est: €7,500 - €9,500

        Dirk Smorenberg (1883-1960) Landschap met bloeiende bollenvelden, gesigneerd r.o. en op verso een naakt met uitzicht op de Loosdrechtse Plassen, olieverf op doek, dubbelzijdig, 71 x 107 cm

        Veilinghuis Van Spengen
      • Dirk Smorenberg (1883-1960) Waterlelies aan de rand van de plas, gesigneerd r.o., olieverf op d
        Dec. 14, 2021

        Dirk Smorenberg (1883-1960) Waterlelies aan de rand van de plas, gesigneerd r.o., olieverf op d

        Est: €1,500 - €2,500

        Dirk Smorenberg (1883-1960) Waterlelies aan de rand van de plas, gesigneerd r.o., olieverf op doek, 40 x 30 cm

        Veilinghuis Van Spengen
      • DIRK SMORENBERG (ALKMAAR 1883 - OUD-LOOSDRECHT 1960)
        Dec. 13, 2021

        DIRK SMORENBERG (ALKMAAR 1883 - OUD-LOOSDRECHT 1960)

        Est: €2,000 - €4,000

        A Summer’s Day at the Loosdrechtse Plassen Signed lower right Oil on canvas, 50.1 x 70.3 cm Provenance: Private collection, the Netherlands Please note: condition reports and additional photos are available upon request. For more information please visit our website: www.aagauctioneers.com.

        AAG Auctioneers
        Dec. 13, 2021

        Est: €2,000 - €4,000

        The Loosdrechtse Plassen in Winter Signed lower right Oil on canvas, 50.4 x 75.1 cm Provenance: Private collection, the Netherlands (since 1950s) Please note: condition reports and additional photos are available upon request. For more information please visit our website: www.aagauctioneers.com.

        AAG Auctioneers
        Nov. 29, 2021

        Est: €200 - €300

        Dirk Smorenberg, Alkmaar 1883-1960 Loosdrecht, Portrait of a cow, oil on panel, signed lower right and reverse painted with a cow's body, 17.5 x 21 cm.

        Van Zadelhoff Veilingen en Taxaties
        Nov. 29, 2021

        Est: €800 - €1,200

        Dirk Smorenberg, Alkmaar 1883-1960 Oud Loosdrecht, Lake Geneva with a view of Montreux and the Rhone Delta, oil on canvas, 39 x 63.5 cm.

        Nov. 29, 2021

        Est: €1,000 - €1,400

        Dirk Smorenberg, Alkmaar 1883-1960 Oud Loosdrecht, Snowy mountain landscape, oil on canvas, 48.5 x 39 cm.

      • Dirk Smorenberg (1883-1960) - Bollenvelden in bloeitijd, aan achterzijde
        Sep. 24, 2021

        Dirk Smorenberg (1883-1960) - Bollenvelden in bloeitijd, aan achterzijde

        Est: €10,000 - €15,000

        Dirk Smorenberg (1883-1960) Bollenvelden in bloeitijd, aan achterzijde: vrouwelijk naakt, olieverf op doek, r.o. gesigneerd (A). 71 x 107 / 81 x 117 cm. Starting Bid: € 9500

        Veilinghuis Onder de Boompjes
        Sep. 20, 2021

        Est: €7,500 - €11,000

        Dirk Smorenberg, Alkmaar 1883-1960 Oud Loosdrecht, Flower still life, oil on canvas, signed and dated 1920, 84 x 64 cm. in original hand-carved frame. Provenance: Christie's 1998

      • Dirk Smorenberg (1883-1960)
        Jun. 18, 2021

        Dirk Smorenberg (1883-1960)

        Est: €8,000 - €12,000

        Dirk Smorenberg (1883-1960) Bloemstilleven, olieverf op doek, r.o. gesigneerd en gedateerd 1920 - krassen (B). 83.5 x 67.5 / 102 x 85 cm.

        Veilinghuis Onder de Boompjes
      • Dirk Smorenberg (1883-1960)
        Jun. 18, 2021

        Dirk Smorenberg (1883-1960)

        Est: €2,000 - €3,000

        Dirk Smorenberg (1883-1960) Waterlelies in de Loosdrechtse Plassen, olieverf op doek, r.o. gesigneerd (A-). 56 x 50 / 69 x 62 cm.

        Veilinghuis Onder de Boompjes
      • Dirk Smorenberg (1883–1960)
        Apr. 25, 2021

        Dirk Smorenberg (1883–1960)

        Est: €8,000 - €10,000

        Waterlelies / Loosdrechtse plassen in de zomer, Olieverf op doek, Afmetng +/- 120x74 cm, gesigneerd rechtsonder

        Red Mosquito
      • Dirk Smorenberg (1883–1960)
        Apr. 25, 2021

        Dirk Smorenberg (1883–1960)

        Est: €1,500 - €2,000

        Landtong nabij Loosdrechtse plassen in de zomer, Olieverf op doek, Afmetng +/- 60x50 cm, gesigneerd rechtsonder

        Red Mosquito