Frits van den Berghe Sold at Auction Prices

Painter, Illustrator, b. 1883 - d. 1939

        • FRITS VAN DEN BERGHE (1883-1939) "LIFE IN THE PORT" CHARCOAL DRAWING.
          Dec. 16, 2023

          FRITS VAN DEN BERGHE (1883-1939) "LIFE IN THE PORT" CHARCOAL DRAWING.

          Est: €1,000 - €1,500

          "Life in the Port" charcoal drawing by Frits VAN DEN BERGHE (1883-1939) Belgian Expressionist and Surrealist painter and illustrator. - Weight: 0 g - Shipping available - Sizes: H 440 mm x L 380 mm avec cadre. - At first glance: good condition

          Goldfield Auction
        • FRITS VAN DEN BERGHE (1883-1939, ATTRIBUTED TO): MUSING LADY, CHARCOAL ON PAPER
          Nov. 30, 2023

          FRITS VAN DEN BERGHE (1883-1939, ATTRIBUTED TO): MUSING LADY, CHARCOAL ON PAPER

          Est: €800 - €1,200

          Work: ca. 22 x 19 cm Frame: 38 x 31 cm

          Coronari Auctions
        • Frits VAN DEN BERGHE (1883-1939), linocut Malpertus, titled and signed in pencil
          Nov. 26, 2023

          Frits VAN DEN BERGHE (1883-1939), linocut Malpertus, titled and signed in pencil

          Est: €1,200 - €1,600

          Frits VAN DEN BERGHE (1883-1939), linocut Malpertus, titled and signed in pencil Frits VAN DEN BERGHE (1883-1939), linosnede Malpertus, getiteld en getekend in potlood

          Maison Jules Veilinghuis
        • VAN DEN BERGHE FRITS (1883-1939)
          Oct. 24, 2023

          VAN DEN BERGHE FRITS (1883-1939)

          Est: €1,000 - €1,500

          Looking at the city

          Campo & Campo
          Oct. 24, 2023

          Est: €400 - €600

          Man with cap

          Campo & Campo
        • Frits Van den Berghe L'assassinat deJacob Van Artevelde
          Sep. 26, 2023

          Frits Van den Berghe L'assassinat deJacob Van Artevelde

          Est: €1,200 - €2,000

          Frits Van den Berghe (1883-1939) Aquarelle, gouache et crayon noir sur papier. Monogrammé en bas à gauche. The murder of Jacob Van Artevelde Watercolor, gouache and black pencil on paper. Monogram lower left. 25 x 22 cm.

          Brussels Art Auctions
        • FRITS VAN DEN BERGHE (1883-1939)
          Jun. 15, 2023

          FRITS VAN DEN BERGHE (1883-1939)

          Est: €2,000 - €3,000

          Untitled. Oil on cardboard. Signed. Frame. Description FR Sans titre. Huile sur carton. Signé. Encadrement. Beschrijving NL Zonder titel. Olie op karton. Getekend. Kader.

        • Van den Berghe Frits - Mask and nude (1931)
          May. 20, 2023

          Van den Berghe Frits - Mask and nude (1931)

          Est: €30,000 - €40,000

          Oil on paper on plywood panel - Monogram - Exhibition labels on the reverse

          De Vuyst
        • Van den Berghe Frits - De Weensche Week (The Vienna Week) (1936)
          Mar. 04, 2023

          Van den Berghe Frits - De Weensche Week (The Vienna Week) (1936)

          Est: €1,500 - €2,000

          Charcoal drawing and India ink on paper - Sig. - Exhibition label on the reverse

          De Vuyst
        • Van den Berghe Frits - Portrait of August Balthazar
          Mar. 04, 2023

          Van den Berghe Frits - Portrait of August Balthazar

          Est: €3,600 - €5,000

          Oil on canvas - Sig.

          De Vuyst
        • Frits VAN DEN BERGHE (1883-1939)
          Feb. 13, 2023

          Frits VAN DEN BERGHE (1883-1939)

          Est: €3,000 - €5,000

          Frits VAN DEN BERGHE (1883-1939) Drawing Resting woman 1919, depicted Gusta De Smet + book Piet Boyens Tekening Liggende vrouw 1919, afgebeeld is Gusta De Smet + boek Piet Boyens

          Maison Jules Veilinghuis
          Jun. 26, 2022

          Est: €400 - €600

          Frits VAN DEN BERGHE (1883-1939) Woodcut 'De zonneschilder'. Signed and numbered 41/50. Houtsnede 'De zonneschilder'. Getekend en genummerd 41/50.

          Maison Jules Veilinghuis
          Jun. 08, 2022

          Est: €18,000 - €24,000

          'Interieur met uitzicht op tuin', 1925 Canvas. Signed 'Vd Berghe'. Minimal flaking in the doorpost. Relined. Provenance: Private collection, Mol Description FR 'Interieur met uitzicht op tuin', 1925 Toile. Signée 'Vd Berghe'. Éclats minimes. Rentoilée. Provenance: Collection privée Mol Beschrijving NL 'Interieur met uitzicht op tuin', 1925 Doek. Getekend 'Vd Berghe'. Minieme afschilfering in deurstijl. Verdoekt. Herkomst: Privé-verzameling Mevr. Berthe Andelhof, Brussel Privé-verzameling Mol

          May. 14, 2022

          Est: €1,600 - €2,000

          Frits VAN DEN BERGHE (1883-1939) Mixed media, not signed. Preliminary design of a painting from the MSK Ghent that was returned to the Jewish owners in 2017. Gemengde techniek, niet getekend. Voorontwerp van schilderij uit het MSK Gent dat in 2017 aan de Joodse eigenaars werd terruggegeven.

          Maison Jules Veilinghuis
          May. 14, 2022

          Est: €1,400 - €1,800

          Frits VAN DEN BERGHE (1883-1939) Ink on paper, not signed. Inkt op papier, niet getekend.

          Maison Jules Veilinghuis
        • Van den Berghe Frits - Fear (1930-31)
          Mar. 12, 2022

          Van den Berghe Frits - Fear (1930-31)

          Est: €40,000 - €60,000

          Oil on canvas - Sig. -

          De Vuyst
        • FRITS VAN DEN BERGHE (1883-1939) L'allée du château à Bachte-Maria-Leerne o
          Mar. 04, 2022

          FRITS VAN DEN BERGHE (1883-1939) L'allée du château à Bachte-Maria-Leerne o

          Est: £40,000 - £60,000

          FRITS VAN DEN BERGHE (1883-1939) L'allée du château à Bachte-Maria-Leerne oil on canvas 19 1/8 x 21 3/4 in. (48.5 x 55.2 cm.)

        • Frits VAN DEN BERGHE (1883-1939) (attrib.)
          Feb. 27, 2022

          Frits VAN DEN BERGHE (1883-1939) (attrib.)

          Est: €800 - €1,200

          Frits VAN DEN BERGHE (1883-1939) (attrib.) Charcoal drawing of a young lady with fur. Houtskooltekening van een jonge dame met pels.

          Maison Jules Veilinghuis
          Feb. 27, 2022

          Est: €600 - €1,000

          Frits VAN DEN BERGHE (1883-1939) (attrib.) Ink drawing, 3 portraits of a young lady Inkttekening, 3 portretten van een jonge dame.

          Maison Jules Veilinghuis
          Feb. 27, 2022

          Est: €300 - €600

          Frits VAN DEN BERGHE (1883-1939) (attrib.) Drawing reclining lady. Tekening Liggende dame.

          Maison Jules Veilinghuis
          Feb. 27, 2022

          Est: €150 - €300

          Frits VAN DEN BERGHE (1883-1939) (attrib.) Pencil drawing Portret. Potloodtekening Portret.

          Maison Jules Veilinghuis
          Feb. 27, 2022

          Est: €150 - €300

          Frits VAN DEN BERGHE (1883-1939) (attrib.) Ink drawings/sketch Portraits. Inktekeningen/sketchen Portretten.

          Maison Jules Veilinghuis
          Feb. 27, 2022

          Est: €150 - €300

          Frits VAN DEN BERGHE (1883-1939) (attrib.) Pencildrawing Portret of Constant Permeke Potloodtekening Portret van Constant Permeke.

          Maison Jules Veilinghuis
          Dec. 09, 2021

          Est: €1,500 - €1,800

          'Improvisatie'. Oil on board. Not signed. Inscriptions on the reverse. Framed. Description FR 'Improvisatie'. Huile sur carton. Non signé. Inscriptions au dos. Encadré. Beschrijving NL 'Improvisatie'. Olieverfschets op karton. Niet getekend. Inscripties op verso. In kader.

        • Frits Van den Berghe (1882-1939) Le Fakir signed 'FBerghe' (lower right) o
          Nov. 23, 2021

          Frits Van den Berghe (1882-1939) Le Fakir signed 'FBerghe' (lower right) o

          Est: €30,000 - €50,000

          Frits Van den Berghe (1882-1939) Le Fakir signed 'FBerghe' (lower right) oil, gouache and watercolour on paper 57.5 x 47cm. Executed in 1925

        • Frits Van den Berghe (1883-1939) De Bevrijding (The Liberation) signed 'fBe
          Nov. 23, 2021

          Frits Van den Berghe (1883-1939) De Bevrijding (The Liberation) signed 'fBe

          Est: €40,000 - €60,000

          Frits Van den Berghe (1883-1939) De Bevrijding (The Liberation) signed 'fBerghe' (upper right) oil on canvas 140.5 x 120cm. Painted in 1929

        • Van den Berghe Frits - Lurking people / The shelter (1938)
          Oct. 23, 2021

          Van den Berghe Frits - Lurking people / The shelter (1938)

          Est: €40,000 - €60,000

          Oil on paper on plywood - Sig. '38 - Exhibition labels on the reverse

          De Vuyst
        • Van den Berghe Frits - Illustrations for stories
          Oct. 23, 2021

          Van den Berghe Frits - Illustrations for stories

          Est: €1,500 - €2,000

          Lot of 2 pen drawings in India ink on paper - Sig. "Free" (1x) Framed separately

          De Vuyst
        • Van den Berghe Frits - De radiejoom van ons Vader - Den grooten konkoer van gelijkenis in de Waalepeejie (ca. 1936)
          Oct. 23, 2021

          Van den Berghe Frits - De radiejoom van ons Vader - Den grooten konkoer van gelijkenis in de Waalepeejie (ca. 1936)

          Est: €1,500 - €2,000

          Lot of 2 pen drawings in India ink on paper - Sig. "Pierken" (each) Framed separately

          De Vuyst
        • Van den Berghe Frits - Seated couple (1929)
          Oct. 23, 2021

          Van den Berghe Frits - Seated couple (1929)

          Est: €40,000 - €60,000

          Oil on paper on panel - Monogram - Exhibition labels on the reverse

          De Vuyst
        • Van den Berghe Frits - Fantastic composition (1928)
          Oct. 23, 2021

          Van den Berghe Frits - Fantastic composition (1928)

          Est: €30,000 - €40,000

          Oil on paper on plywood panel - Sig.

          De Vuyst
        • VAN DEN BERGHE, Frits (1883-1939)
          Oct. 01, 2021

          VAN DEN BERGHE, Frits (1883-1939)

          Est: €400 - €600

          5 schetsen voor het boek 'Negerwoordkunst' van A. Burssens 5 potloodschetsen op 4 bladen vergeeld papier (25 x 18 cm en 21.5 x 13.5 cm). Bijgevoegd: typoschrift met talrijke correcties in pen (kaft en 69 bladen) + krantenartikel

          Auctions Van de Wiele
        • FRITS VAN DEN BERGHE - (1883-1939)
          May. 31, 2021

          FRITS VAN DEN BERGHE - (1883-1939)

          Est: €400 - €600

          FRITS VAN DEN BERGHE (1883-1939) Malpertuis. Bois gravé. Signé et titré. Gegraveerd hout. Gesigneerd en getiteld. 11,5 x 16 cm Encadré

          Cornette de Saint-Cyr-Bruxelles
        • Van den Berghe Frits - Sea shanty I (1926)
          May. 15, 2021

          Van den Berghe Frits - Sea shanty I (1926)

          Est: €80,000 - €100,000

          Watercolour and gouache on paper - Sig. with dedication "Aan mijn goeden vriend Hugo Vd. Abeele / FvB" - Exhibition labels on the reverse

          De Vuyst
        • Van den Berghe Frits - Melancholy (1920)
          May. 15, 2021

          Van den Berghe Frits - Melancholy (1920)

          Est: €4,000 - €6,000

          Watercolour and India ink on paper Certificate on the reverse by Yolande Van den Berghe

          De Vuyst
        • Van den Berghe Frits - The painter (1916)
          May. 15, 2021

          Van den Berghe Frits - The painter (1916)

          Est: €28,000 - €36,000

          Oil on canvas on board - Sig. - Label on the reverse frame factory and art dealer, Bussum

          De Vuyst
        • Frits Van den Berghe (1883-1939)
          Mar. 27, 2021

          Frits Van den Berghe (1883-1939)

          Est: €600 - €800

          Frits Van den Berghe (1883-1939) Still life with a skull and books. Oil on canvas. Signed 'studie, Fritz 00' Stilleven met een schedel en boeken. Olieverf op doek, gesigneerd rechts onder 'studie, Fritz 00'

          Maison Jules Veilinghuis
        • Van den Berghe Frits - La toilette (1933)
          Mar. 06, 2021

          Van den Berghe Frits - La toilette (1933)

          Est: €60,000 - €80,000

          Oil on canvas - Sig. '33

          De Vuyst
        • Van den Berghe Frits - Crimson roses and pearl necklace (1914)
          Mar. 06, 2021

          Van den Berghe Frits - Crimson roses and pearl necklace (1914)

          Est: €12,000 - €18,000

          Oil on canvas - Sig.

          De Vuyst
        • Van den Berghe Frits (1883 - 1939) Belgium - Picknick (1925)
          Dec. 05, 2020

          Van den Berghe Frits (1883 - 1939) Belgium - Picknick (1925)

          Est: €110,000 - €150,000

          Gouache and pencil on paper - Sig.

          De Vuyst
        • Van den Berghe Frits (1883 - 1939) Belgium - Flowers (ca. 1914)
          Dec. 05, 2020

          Van den Berghe Frits (1883 - 1939) Belgium - Flowers (ca. 1914)

          Est: €24,000 - €30,000

          Canvas - Sig. - With documentation

          De Vuyst
        • Van den Berghe Frits (1883 - 1939) Belgium - The apple tree (1910)
          Dec. 05, 2020

          Van den Berghe Frits (1883 - 1939) Belgium - The apple tree (1910)

          Est: €18,000 - €24,000

          Oil on canvas - Sig. 1910

          De Vuyst
        • FRITS VAN DEN BERGHE - (1883–1939)
          Oct. 23, 2020

          FRITS VAN DEN BERGHE - (1883–1939)

          Est: €2,000 - €3,000

          FRITS VAN DEN BERGHE (1883–1939) Le Chat monogrammé (en bas à droite) et inscrit indistinctement 'de Kat...' (en haut à droite) fusain sur papier 22 x 17.3 cm. signed with the monogram (lower right) and indistincly inscribed 'de Kat...' (upper right) charcoal on paper 8 3/4 x 6 7/8 in.

          Oct. 17, 2020

          Est: €1,300 - €1,500

          watercolor Sunflowers dated 1920

          Maison Jules Veilinghuis
          Oct. 15, 2020

          Est: €500 - €750

          'De Zonneschilder', 1921. Woodcut in brown ink. Initialled in the block. Signed and numbered in pencil. Framed. Description FR 'De Zonneschilder', 1921. Gravure sur bois dans un ton brun foncé. Monogrammée dans le bloc (selon Boyens, mais pas lisible ici). Signée, titrée et numérotée au crayon. Encadrée. Beschrijving NL 'De Zonneschilder', 1921. Houtsnede in donkerbruine tint. Gemonogrammeerd in het blok (volgens Boyens, maar hier niet leesbaar). Getekend in potlood 'Frits Vd Berghe', eigenhandig getiteld en genummerd (?) 6-50. In kader. Expo: PMMK Oostende, 1999-2000, nr.

          Oct. 15, 2020

          Est: €1,200 - €1,400

          Untitled. Indian ink. Signed. Framed. Description FR Sans titre. Encre de Chine. Signé 'FvBerghe'. Encadré. Beschrijving NL Zonder titel. Oost-Indische inkt. Getekend 'FvBerghe'. In kader.

          Oct. 15, 2020

          Est: €2,000 - €3,000

          Adam and Eve. Watercolour and ink. Signed. Framed. Description FR Adam et Ève. Aquarelle et encre. Signée. Encadrée. Beschrijving NL Adam en Eva na de zondeval. Aquarel en inkt. Onduidelijk getekend 'V.d Bergh'. In kader.

        • VAN DEN BERGHE FRITS (1883 - 1939) studietekening voor een man, een ontwerp voor een tekening in "Vo
          Jul. 13, 2020

          VAN DEN BERGHE FRITS (1883 - 1939) studietekening voor een man, een ontwerp voor een tekening in "Vo

          Est: €300 - €600

          VAN DEN BERGHE FRITS (1883 - 1939) studietekening voor een man, een ontwerp voor een tekening in "Vooruit" (dd 1933) - 27 x 14 met op verso een etiket van De Vuyst wordt verkocht met een tentoonstellingsboekje waarin het werk is afgebeeld||20th Cent. Belgian drawing by Frits Van den Berghe - sold with a catalogue in which it is represented

          DVC

        Auction Houses Selling Works by Frits van den Berghe