Aelbert Jacobsz. Cuyp (1620 - 1691)

Lot 2396: AELBERT CUYP hans krets, 1600-talets andra hälft

Stockholms Auktionsverket

May 31, 2007
Stockholm, Sweden

AELBERT CUYP hans krets, 1600-talets andra hälft Landskap med rastande sällskap Bär senare signatur A. Cuyp F. Olja på pannå, 48 x 63 cm. Circle of. Bears later signature. Oil on panel. EXPERTIS: Cabinet Turquin, Mauduit, Etienne, Paris