Anders Andersen-Lundby (1841 - 1923)

Lot 3126: ANDERSEN-LUNDBY, ANDERS

March 20, 2007
Zurich, Switzerland

ANDERSEN-LUNDBY, ANDERS
(Lundby 1841 - 1907 Copenhagen)
Winter landscape.
Oil on canvas. Signed lower right: A Andersen Lundby.
76 x 114.5 cm.

ANDERSEN-LUNDBY, ANDERS
(Lundby 1841 - 1907 Kopenhagen)
Winterlandschaft.
Öl auf Leinwand. Unten rechts signiert: A Andersen Lundby.
76 x 114,5 cm.

März 2007

March 20, 2007, 10:00 AM EST

Zurich, Switzerland