André Lhote (1885 - 1962)

Lot 989: ANDRE LHOTE Frankrike 1886-1962 Losande kvinna

Stockholms Auktionsverket

November 1, 2007
Stockholm, Sweden

ANDRE LHOTE Frankrike 1886-1962 Losande kvinna Signerad A. Lhote. Olja pa panna, 48,5 x 63,5 cm. PROVENIENS: Svensk Franska Konstgalleriet, Stockholm Signed. Oil on panel.