Anna Gardell-Ericson (1853 - 1939)

Lot 2157: ANNA GARDELL ERICSON 1853-1939 Månsken över

Stockholms Auktionsverket

May 28, 2009
Stockholm, Sweden

ANNA GARDELL ERICSON 1853-1939 Månsken över nordiskt landskap Signerad och daterad Anna Gardell Ericson 1888. Akvarell/täckvitt på papper, 68 x 58,5 cm.