Anna Gardell-Ericson (1853 - 1939)

Lot 2227: - ANNA GARDELL-ERICSON 1853-1939 Segelbåtar på

Stockholms Auktionsverket

November 26, 2009
Stockholm, Sweden

- ANNA GARDELL-ERICSON 1853-1939 Segelbåtar på Bråviken - solnedgång Signerad Anna Gardell-Ericson. Akvarell på papper, 20,5 x 40 cm. Utförd vid ett av konstnärens besök hos brukspatron Johan Sederholm på Näfveqvarns bruk Läs mer

Fine Art & Antiques

Stockholms Auktionsverket
November 26, 2009, 12:00 PM CET

Stockholm, Sweden