Lot 463: ARISTOTELE - Aristotelis Stagiritae Opera, post omnes quae in hunc vsque diem prodierunt editiones, summo studio emaculata, & ad Graecum exemplar diligenter recognita ab Iacobo Martino doctore medico ac philosopho

4d 22h 55m left Refresh page

Est: €900 - €1,275
€900 0 bids
Bid

Auction Affair s.r.l.

April 27, 2018, 7:00 AM GMT
Martina Franca, Italy
Timed Auction
Register to bid
3 saved

Description: Titolo completo: Aristotelis Stagiritae Opera, post omnes quae in hunc vsque diem prodierunt editiones, summo studio emaculata, & ad Graecum exemplar diligenter recognita ab Iacobo Martino doctore medico ac philosopho. Nuper autem noua accessione Theologiae seu philosophiae mysticae, & noni ac decimi Politicorum lib. locupletata... Quibus accessit index locupletissimus recens collectus. Ludguni, apud Stephanum Michaëlem, 1581, due parti rilegate in un imponente volume in folio, legatura ottocentesca in mezza pelle con snodi, tassello, titolo e fregi dorati al dorso, tagli spruzzati (qualche lieve abrasione ai piatti) pp. (32)-1088 (numerate su due colonne)-(6)-(2 bianche) + (9)-1648 (numerate su due colonne)-(196 di indici) con due grandi marche tipografiche xilografiche ai frontespizi (Un saggio guarda un albero intorno al quale un cartiglio con motto: Virtutes sibi invicem adhaerent), numerossissimi capolettera xilografici e qualche figura nel testo
Condition Report: Carta talora leggermente brunita o arrossata, qualche foro di tarlo che interessa unicamente i margini bianchi, lontani dal testo

Shipping: Shipping costs are borne by the buyer
25.0%
€0 €99 €10
€100 €499 €50
€500 €999 €100
€1,000 €1,999 €200
€2,000 €4,999 €250
€5,000 €9,999 €500
€10,000 €19,999 €1,000
€20,000 €49,999 €2,000
€50,000 €99,999 €5,000
€100,000+ €10,000
Shipping Terms: Shipping costs are borne by the buyer

Auction at a Glance

Books, Manuscripts, Ancient Engravings

Auction Affair s.r.l.
April 27, 2018, 7:00 AM GMT Timed Auction

Martina Franca, Italy