Axel Ender (1853 - 1920)

Lot 2873: AXEL ENDER Norge 1853-1920 Kvinna med hatt

Stockholms Auktionsverket

December 8, 2010
Stockholm, Sweden

AXEL ENDER Norge 1853-1920 Kvinna med hatt Signerad och daterad Axel Ender 1880. Olja på pannå, 32 x 26 cm. Signed and dated. Oil on panel.

Fine Art & Antiques

Stockholms Auktionsverket
December 8, 2010, 12:00 PM CET

Stockholm, Sweden