Axel Hägg (1835 - 1921)

Lot 132: Axel Herman Hägg 1835-1921. Italienskt hamnmotiv

Auktionskammare Uppsala

December 2, 2008
Uppsala, Sweden

Axel Herman Hägg 1835-1921. Italienskt hamnmotiv från Palermo, i bakgrunden Monte Pelegrino. Signerad och daterad A.H. Haig 1876. Akvarell, 50 x 77. Obetydligt slitage, blekt.

Important sale

Auktionskammare Uppsala
December 2, 2008, 11:00 AM CET

Uppsala, Sweden