Axel Olsson (1919 - 2001)

Lot 337: Axel Olsson 1919-2001. Fiskeläge - motiv från

Auktionskammare Uppsala

August 24, 2009
Uppsala, Sweden

Axel Olsson 1919-2001. Fiskeläge - motiv från Hällevik. Signerad och daterad Axel Olsson 1955. Olja på duk, 63,5 x 80.

Monthly Sale

Auktionskammare Uppsala
August 24, 2009, 3:00 PM CET

Uppsala, Sweden