Axel Olsson (1919 - 2001)

Lot 1027: AXEL OLSSON 1919-2001 Vilande ung kvinna Signerad

Stockholms Auktionsverket

October 28, 2010
Stockholm, Sweden

AXEL OLSSON 1919-2001 Vilande ung kvinna Signerad A. Nilsson. Marmor, höjd 19, längd 47 cm. PROVENIENS: Familjen Olssons samlingar, Bellevue, Malmö