Barbro Backstrom (b. 1939)

Lot 115: BÄCKSTRÖM, BARBRO, 1939-1990 'Piura'. Relief i

Crafoord Auktioner

November 20, 2010
Lund, Sweden

BÄCKSTRÖM, BARBRO, 1939-1990 'Piura'. Relief i mässing. Monogramsignerad BB 577/650 och daterad -78. 24,5x28,5. Borrat hål i ovankant. (D).

Kvalitetsauktion

Crafoord Auktioner
November 20, 2010, 12:00 PM CET

Lund, Sweden