Domenico Brusasorzi (1515 - 1567)

Lot 12: Domenico Riccio, kallad Brusasorci Italien c:a

Auktionskammare Uppsala

December 2, 2008
Uppsala, Sweden

Domenico Riccio, kallad Brusasorci Italien c:a 1516-1567. Tillskriven. Madonnan och Jesusbarnet. Olja på duk, 38 x 50. Uppfodrad. Smärre retuscherade dukskador.

Important sale

Auktionskammare Uppsala
December 2, 2008, 11:00 AM CET

Uppsala, Sweden