Eskil Nordell (b. 1921)

Lot 156: Eskil Nordell född 1921. "Inger" - kvinnoporträtt.

Auktionskammare Uppsala

March 31, 2008
Uppsala, Sweden

Eskil Nordell född 1921. "Inger" - kvinnoporträtt. Signerad Nordell. Olja på pannå, 52 x 44.

Monthly Sale

Auktionskammare Uppsala
March 31, 2008, 4:00 PM CET

Uppsala, Sweden