Francisco de Zurbarán (1598 - 1664)

Lot 2378: FRANCISCO DE ZURBARAN hans efterföljare, Spanien

Stockholms Auktionsverket

May 29, 2008
Stockholm, Sweden

FRANCISCO DE ZURBARAN hans efterföljare, Spanien 1600-tal Marie himmelsfärd Olja på duk, 110 x 72 cm. Follower of. Oil on canvas. EXPERTIS: Cabinet Turquin, Stéphane Pinta, Paris