Adolf Hallman (1893 - 1968)

Lot 8858: HALLMAN, Adolf (1893-1968): (5) Illustrationer,

Stockholms Auktionsverket

March 21, 2011
Stockholm, Sweden

HALLMAN, Adolf (1893-1968): (5) Illustrationer, delvis signerade, tusch/ blandteknik/grafik, variernade mått; skador, fläckar, hål efter häftstift

City Auction

Stockholms Auktionsverket
March 21, 2011, 12:00 PM CET

Stockholm, Sweden