Jacques Villon (1875 - 1963)

Lot 1022: JACQUES VILLON Frankrike 1875-1963 paysage du

Stockholms Auktionsverket

April 24, 2008
Stockholm, Sweden

JACQUES VILLON Frankrike 1875-1963 paysage du Tarn-et-Garonne signerad och daterad Jacques Villon -41. Olja på duk, 55 x 72 cm. signed. Oil on canvas. pROVENIENS Paris, Palais Gallièra, Loudmer, 6 juni, katalognr 50, avbildad uTSTÄLLD Jacques Villon, peintures de 1909 à 1941, Duchamp-Villon, sculptures, Galerie de France, ... sale room notice fotocertifikat från Galerie Louis Carré & Cie medföljer photo certificat from Galerie Louis Carré & Cie follow this lot