Jan Asselijn (1610 - 1652)

Lot 75: Jan Asselyn 1610-1652. Efterföljare till.

Auktionskammare Uppsala

December 4, 2007
Uppsala, Sweden

Jan Asselyn 1610-1652. Efterföljare till. Ruinlandskap med figurer. Olja på duk, 64 x 75. Uppfodrad, krackelyrer, färgbortfall, retuscher. Follower of. Oil on relined canvas, 64 x 75 cm.

Important sale

Auktionskammare Uppsala
December 4, 2007, 11:00 AM CET

Uppsala, Sweden