Kader Attia (b. 1970)

Lot 1605: KADER ATTIA Frankrike, född 1970 Untitled - 2006

Stockholms Auktionsverket

May 5, 2011
Stockholm, Sweden

Description: KADER ATTIA Frankrike, född 1970 Untitled - 2006 Signerad Kader Attia. Bläck på papper, 30 x 41 cm. Signed. Ink on paper.
PROVENIENS: Andréhn-Schiptjenko, Stockholm