Lindorm Liljefors (1909 - 1985)

Lot 2125: LINDORM LILJEFORS 1909-1985 Älgar och jämthundar

Stockholms Auktionsverket

November 27, 2008
Stockholm, Sweden

LINDORM LILJEFORS 1909-1985 Älgar och jämthundar ståndskall Signerad och daterad Lindorm L -70. Olja på duk, 51 x 70 cm. UTSTÄLLD: Djur och jakt världsutställningen i Budapest 1971 På temat djur och jakt från olika länder representerade Lindorm Liljefors svensk älgjakt med denna målning

Fine Art & Antiques

Stockholms Auktionsverket
November 27, 2008, 12:00 PM CET

Stockholm, Sweden