Lindorm Liljefors (1909 - 1985)

Lot 830: Lindorm Liljefors 1909-1985. Signerade och

Auktionskammare Uppsala

October 8, 2007
Uppsala, Sweden

Lindorm Liljefors 1909-1985. Signerade och numrerade 105/360 respektive HC XIV/XL. Lodjur - respektive rådjur i vinterlandskap . Litografier. 40 x 52 respektive 42 x 50.

Monthly sale

Auktionskammare Uppsala
October 8, 2007, 4:00 PM CET

Uppsala, Sweden