Lindorm Liljefors (1909 - 1985)

Lot 260: Lindorm Liljefors 1909-1985. Sträckande änder.

Auktionskammare Uppsala

December 4, 2007
Uppsala, Sweden

Lindorm Liljefors 1909-1985. Sträckande änder. Signerad och daterad Lindorm L -44. Olja på pannå, 55 x 73. Signed and dated Lindorm L -44. Oil on panel, 55 x 73 cm.

Important sale

Auktionskammare Uppsala
December 4, 2007, 11:00 AM CET

Uppsala, Sweden