Lindorm Liljefors (1909 - 1985)

Lot 2290: LINDORM LILJEFORS 1909-1985 Vårlandskap med tranor

Stockholms Auktionsverket

May 31, 2007
Stockholm, Sweden

LINDORM LILJEFORS 1909-1985 Vårlandskap med tranor Signerad och daterad Lindorm L -65. Olja på pannå, 38 x 46 cm.