Lot 109: NIELSEN, PALLE, 1920-2000 'Soldaten och barnet', 8

Est: kr0 SEK - kr0 SEKSold:
Crafoord AuktionerApril 26, 2008Lund, Sweden

NIELSEN, PALLE, 1920-2000 'Soldaten och barnet', 8 träsnitt. Alla monogramsignerade PN och daterade -54. 91/125. 7,5x12. Bladstorlek 13x19. I konvolut. (D). 3000 (€320)

Kvalitetsuktion

Crafoord Auktioner
April 26, 2008, 12:00 PM CET

Clemenstorget 7, Lund, 222 21 , SE