Olle Hjortzberg (1872 - 1959)

Lot 240: Olle Hjortzberg 1872-1959. Stilleben med blommor i

Auktionskammare Uppsala

December 4, 2007
Uppsala, Sweden

Olle Hjortzberg 1872-1959. Stilleben med blommor i vas. Signerad och daterad Olle Hjortzberg 1940. Olja på duk, 61 x 50. Signed and dated Olle Hjortzberg 1940. Oil on canvas, 61 x 50 cm.

Important sale

Auktionskammare Uppsala
December 4, 2007, 11:00 AM CET

Uppsala, Sweden