Olle Hjortzberg (1872 - 1959)

Lot 2234: OLLE HJORTZBERG 1872-1959 Stilleben med rosor i

Stockholms Auktionsverket

May 31, 2007
Stockholm, Sweden

OLLE HJORTZBERG 1872-1959 Stilleben med rosor i silverbägare Signerad och daterad Olle Hjortzberg 1942. Olja på pannå, 46 x 55 cm. PROVENIENS: Duvnäs Gård, Nacka