Olle Hjortzberg (1872 - 1959)

Lot 2242: OLLE HJORTZBERG 1872-1959 Stilleben med rosor i

Stockholms Auktionsverket

November 29, 2007
Stockholm, Sweden

OLLE HJORTZBERG 1872-1959 Stilleben med rosor i silverbgare Signerad och daterad Olle Hjortzberg 1942. Olja pa panna, 46 x 55 cm. PROVENIENS: Duvns Gard, Nacka

Fine Art & Antiques

Stockholms Auktionsverket
November 29, 2007, 12:00 PM CET

Stockholm, Sweden