Oscar Pereira da Silva (1867 - 1939)

Lot 74: PEREIRA, O, P, DA, OMKRING 1900 Troligen Oscar

Crafoord Auktioner

May 5, 2012
Lund, Sweden

PEREIRA, O, P, DA, OMKRING 1900 Troligen Oscar Pereira Da Silva (1867-1939). Blommande orkidéer. Signerad och daterad 1898. Duk, 50x38. Dukförstärkning/lagning.