Sandy Skoglund (b. 1946)

Lot 1360: PHOTOGRAPHS: SANDY SKOGLUND USA född 1946 Cats in

Stockholms Auktionsverket

May 4, 2011
Stockholm, Sweden

Description: PHOTOGRAPHS: SANDY SKOGLUND USA född 1946 Cats in Paris Signerad, daterad och numrerad Sandy Skoglund 1993 23/50. Färgfotografi, typ C, 43,5 x 56,5 cm. Signed, dated and numbered. Colour print, type C. UTSTÄLLD Stockholm Art Fair, 1998 Espace d Art, Paris

Photographs

Stockholms Auktionsverket
May 4, 2011, 4:00 PM CET

Stockholm, Sweden