Lot 1049: Velu Viswanadhan, Untitled VELU VISWANADHAN

Est: kr40,000 SEK - kr50,000 SEK
Stockholms AuktionsverketApril 25, 2013Stockholm, Sweden

Velu Viswanadhan, Untitled VELU VISWANADHAN Indien, född 1940 Untitled Signerad på baksidan Viswanadhan V. Olja på duk, 149 x 149 cm. Signed verso. Oil on canvas.

Moderna

Stockholms Auktionsverket
April 25, 2013, 01:00 PM CET

Nybrogatan 32 Box 5274, Stockholm, SE-102 46, SE